Komunikaty PR

Lidl Polska partnerem strategicznym konkursu Anioły Rodzić po Ludzku

2024-05-14  |  13:57
Biuro prasowe

Fundacja Rodzić po Ludzku po raz kolejny wyróżni najlepsze i najbardziej zaangażowane, zdaniem kobiet, położne. Już dziś, 8 maja – w polskim Dniu Położnej wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiego plebiscytu „Anioły Rodzić po Ludzku”. Celem inicjatywy jest podkreślenie znaczenia roli położnych, które z troską i uważnością towarzyszą kobietom w okresie ciąży, porodu i połogu.

O wynikach tego plebiscytu nie decyduje liczba oddanych głosów na daną położną, ale uzasadnienie zawarte w komentarzach głosujących. To właśnie nadsyłane zgłoszenia odzwierciedlają rzeczywiste doświadczenia kobiet oraz towarzyszące im emocje w kontaktach z położną.

W tym roku plebiscytowi na położną – Anioła towarzyszy hasło: Pozytywnie nastawiona profesjonalistka, uważna i czuła położna.

Dlatego serdecznie zachęcamy panie oraz ich bliskich do wzięcia udziału w plebiscycie i zagłosowanie na położną, która ich zdaniem, poprzez swoje zaangażowanie, kwalifikacje i postawę wobec kobiet oraz noworodków zasłużyła na wyróżnienie.

Informacje o konkursie

W konkursie Anioły Rodzić po Ludzku mogą wziąć udział położne, posiadające swój profil na portalu www.gdzierodzic.info. Jest to strona, na której każda położna może bezpłatnie założyć swoją zawodową wizytówkę, prezentującą zakres udzielanego wsparcia dla kobiet w ciąży, podczas porodu czy połogu. Wizytówki można zakładać przez cały czas trwania głosowania.

Przebieg konkursu

Plebiscyt składa się z dwóch etapów: w pierwszym zbierane są zgłoszenia na najlepszą położną. Etap ten trwa do 15.10.2024 r. Głosy można oddawać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na portalu Gdzierodzic.info. W drugim etapie, na podstawie nadesłanych komentarzy Kapituła Konkursowa wybiera 10 wyróżniających się położnych, po dwie z każdego rejonu Polski – jedną pracującą w szpitalu oraz jedną środowiskową. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu br.

Kapituła Konkursu

W skład Kapituły, która zadecyduje o wyborze położnych–Aniołów, wchodzi 10 wspaniałych kobiet z różnych środowisk. Są to Justyna Dąbrowska, Magda Mołek, Agnieszka Lisiecka, Anna Pulnar, Elżbieta Cherezińska, Sabina Jakubowska, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Dorota Karkowska, Alicja Kost oraz Joanna Pietrusiewicz. Więcej o Kapitule i o plebiscycie można przeczytać na stronie anioly2024.gdzierodzic.info

Lidl Polska partnerem konkursu Anioły Rodzić po Ludzku 2024

Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Lidl Polska ogłaszają wspólne partnerstwo w organizacji tegorocznej edycji plebiscytu „Anioły Rodzić po Ludzku”. Poprzez współpracę w ramach tego projektu Fundacja i Lidl Polska mają nadzieję na podniesienie świadomości społecznej na temat kluczowej roli, jaką pełnią położne w życiu kobiety.

W ramach swojego zaangażowania, Lidl Polska wspiera osoby wykonujące zawód położnej, widząc w ich pracy nieocenioną wartość dla społeczeństwa. Okazanie odpowiedniego wsparcia świeżo upieczonym mamom i ich dzieciom wymaga od położnych zarówno specjalnego wykwalifikowania, jak i właściwego nastawienia oraz podejścia. Według raportu WHO „The State of the World’s Midwifery 2021", położne odgrywają kluczową rolę w promowaniu zdrowia reprodukcyjnego kobiet oraz zapewnianiu opieki holistycznej na każdym etapie ciąży i porodu.

- W Lidl Polska społeczna odpowiedzialność jest wpisana w kulturę organizacyjną oraz tożsamość firmy. Jednym z filarów, na którym opiera się nasza strategia CSR, jest promocja zdrowia. Dlatego też z dumą angażujemy się w tę inicjatywę i doceniamy wysiłek oraz oddanie wszystkich położnych, które codziennie wkładają w swoją pracę pasję i serce. Chcemy wspierać profesjonalistki, które z oddaniem zajmują się kobietami w ciąży, w czasie porodu oraz wspierają matki i ich dzieci – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Dyrektorka ds. Corporate Affairs i CSR w Lidl Polska.

Dodatkowo w ramach partnerstwa, Lidl Polska przekaże po 1000 szt. pieluszek marki Lupilu 10 podmiotom (szpitalom, szkołom rodzenia, jednostkom POZ), w których pracują wyróżnione w Konkursie położne.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.