Komunikaty PR

Mammobus i krwiobus przed Atrium Kasztanowa

2023-03-09  |  10:00
Biuro prasowe

Idzie wiosna! Najwyższy czas, by zadbać o swoje zdrowie. Najlepszą okazją do tego będzie akcja zdrowotna zaplanowana przez Atrium Kasztanowa. W ramach lokalnej inicjatywy, 13 marca mieszkanki Piły będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, z kolei trzy dni później, 16 marca wszyscy chętni będą mogli oddać krew w mobilnym punkcie poboru.

 

Od wielu lat Atrium Kasztanowa zachęca pilanki i pilan do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Do udziału w pierwszej akcji zdrowotnej w tym roku, centrum handlowe zaprasza wszystkich chętnych już w marcu.

 

Już w poniedziałek, 13 marca, do pilskiego Atrium Kasztanowa zawita mammobus. Mieszkanki Piły będą mogły na miejscu poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym. Bezpłatna mammografia skierowana jest do kobiet w wieku 50 - 69 lat w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia, które w przeciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii. Aby wziąć udział w badaniu należy wcześniej się zarejestrować. Zgłoszenia na mammografię można dokonywać telefonicznie pod numerem (58) 325 76 02. W dniu trwania akcji zdrowotnej nie będą przeprowadzane badania komercyjne wśród kobiet w innych grupach wiekowych.

 

Z kolei w czwartek, 16 marca, przed centrum handlowym stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym będzie można podzielić się tym bezcennym darem życia z potrzebującymi. Do mobilnego punktu organizatorzy zapraszają osoby zdrowe między 18 a 65 rokiem życia. Zgodnie z ustawą o publicznej służbie krwi, każdemu honorowemu dawcy krwi przysługują dwa dni wolne od pracy, w tym przypadku czwartek i piątek.

 

Akcja zdrowotna odbędzie się przed wejściem głównym Atrium Kasztanowa. Z badań mammograficznych będzie można skorzystać 13 marca, w godzinach 9.00-16.00, natomiast oddawanie krwi odbędzie się 16 marca, w godzinach 9:30-14:00. Nad prawidłowością wykonywanych badań i pobrań czuwać będzie wykwalifikowany personel medyczny z wieloletnim doświadczeniem.

 

Dbanie o własne zdrowie i naszych najbliższych, to priorytet, dlatego gorąco zapraszamy mieszkańców do udziału w marcowej akcji zdrowotnej. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania odpowiedniego leczenia. Zachęcamy wszystkie panie, które spełniają kryterium wieku, do skorzystania z możliwości wykonania badania mammograficznego - mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa. - Naszą akcją zdrowotną chcemy zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem społeczny, jakim jest niedobór krwi. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować, za to można się nią podzielić. Dlatego serdecznie zapraszamy do wspierania i dzielenia się tym cennym darem. Pierwsza w tym roku zbiórka krwi odbędzie się już za kilka dni – mówi dyrektor.

Organizatorami akcji, wspólnie z Atrium Kasztanowa, są Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Mobilna Pracownia Mammografii Mammo-med.

 

Więcej szczegółów na temat aktualnej oferty Atrium Kasztanowa można znaleźć na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu Facebook: www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.