Komunikaty PR

Mamo, oczy mnie swędzą! Uważaj, to może być alergia.

2020-06-30  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.32 MB )

Co zrobić, gdy problem dotyka najmłodszych, jak wytłumaczyć dziecku, że musi opanować pokusę drapania? Dowiedz się, czym może być spowodowane swędzenie oczu i jak przynieść natychmiastową ulgę maluszkowi.

Mamo, moje oczy!

U dzieci bardzo łatwo dochodzi do infekcji oczu, trudno wytłumaczyć im, by nie dotykały, a tym samym nie przenosiły drobnoustrojów. Nieprzyjemne uczucie mogą wywoływać wirusy, bakterie, grzyby oraz bardzo często alergeny. Jeśli zauważysz, że Twoja pociecha często pociera oczy i skarży się na uczucie swędzenia, należy zwrócić baczną uwagę na objawy współtowarzyszące. Jeżeli nie są to dolegliwości typowe dla przeziębienia (np. gorączka), zapalenia zatok (gęsta wydzielina z nosa) czy ucha (silny, pulsujący ból), to najprawdopodobniej przyczyną jest alergia. Natomiast swędzenie okolic oczu to nieprawidłowa reakcja organizmu na kontakt z alergenem. Zwykle objawia się także kichaniem, wodnistym katarem, kaszlem, a nawet wysypką. Wszelkie niepokojące symptomy należy skonsultować z lekarzem, który po przeprowadzonym wywiadzie medycznym oraz badaniu, będzie mógł stwierdzić czy źródłem problemów jest alergia, zaleci także właściwe postępowanie.

Mamo, dlaczego to tak swędzi?

To, jak długo się utrzymuje i jak intensywny jest stan zapalny wywołany przez czynniki zewnętrzne, zależy od rodzaju alergenu. Może przybierać trzy różne formy:

  • okresową – objawy pojawiają się w określonym czasie w ciągu roku, zazwyczaj w okolicach wiosny – zwykle jest to uczulenie na pyłki roślin,
  • napadową – reakcja następuje nagle, po bezpośrednim kontakcie z alergenem i mija w przeciągu doby lub dwóch, np. po głaskaniu zwierząt,
  • przewlekłą – alergia pojawia się stale, występuje całorocznie – wiąże się z uczuleniem na takie czynniki, jak np. kurz i pleśń.

Najczęściej mamy do czynienia z nieprawidłową reakcję organizmu na pyłki (głównie traw lub drzew, takich jak brzoza czy olcha). Alergen może dostać się do obu oczu, dlatego też objawy będą dotyczyć zarówno oka prawego, jak i lewego. Inaczej jest w przypadku uczulenia na sierść zwierząt. W tym przypadku swędzenie może dotyczyć tylko jednego oka które miało kontakt z czynnikiem alergizującym.

Odpowiednia reakcja i zdiagnozowanie problemu są bardzo ważne, by zniwelować nieprzyjemne objawy i nie doprowadzić do zapalenia spojówek, a nawet poważniejszych problemów ze wzrokiem.

Mamo, zrób coś!

Skuteczna walka z alergią polega przede wszystkim na prawidłowym wskazaniu alergenów za pomocą specjalistycznych testów, a następnie unikaniu czynników drażniących. Niezbędnym krokiem, jest udanie się z dzieckiem do lekarza, który dzięki badaniom zdiagnozuje przyczyny alergii, a także zaordynuje dalsze leczenie. Jednak, gdy dojdzie już do reakcji alergicznej, która w znacznym stopniu atakuje oczy, powodując ich swędzenie, pieczenie, a nawet łzawienie, trzeba działać natychmiastowo, by bezzwłocznie przynieść ulgę.

Posiadanie niezawodnej pomocy w domowej apteczce, jest konieczne, zwłaszcza w przypadku dzieci, które nie mogąc powstrzymać tarcia, tylko zaostrzają przebieg alergii. W takiej sytuacji wsparciem każdej mamy będą krople do oczu, niezbędnik dla każdego małego alergika. Ważne, by w przypadku dzieci zadbać o naturalny skład bez konserwantów, który wspomoże leczenie, zapobiegnie przykrym objawom, złagodzi podrażnienia i przyspieszy regenerację. Dobrym wyborem jest Ektin, innowacyjne krople do oczu, dostępne bez recepty, zawierające naturalną cząsteczkę Ectoin® (mającą działanie ochronne) oraz kwas hialuronowy (poprawiający komfort). Składniki te dodatkowo stworzą naturalną, ochronną tarczę, która zabezpieczy oko dziecka przed wniknięciem alergenów.

 

Źródła:

-https://www.bausch.com.pl/twoje-oczy/infekcje-i-podraznienia-oka/alergie/

-https://www.bausch.com.pl/produkty/krople-do-oczu/ektin/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Mammobus wraca do Galerii Zaspa Biuro prasowe
2020-07-03 | 14:00

Mammobus wraca do Galerii Zaspa

Do Galerii Zaspa wracają bezpłatne badania mammograficzne. Warto z nich skorzystać i sprawdzić stan swojego zdrowia. Mammobus przyjedzie 6 lipca.   W najbliższy poniedziałek w
Zdrowie Telefarmacja a opieka farmaceutyczna. Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?
2020-07-03 | 10:15

Telefarmacja a opieka farmaceutyczna. Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?

W sejmowej podkomisji zdrowia trwają prace nad projektem ustawy o zawodzie farmaceuty. Ważną zmianą, zapowiadaną przez decydentów, ma być wykorzystanie kompetencji farmaceuty w ramach
Zdrowie Oczyszczacz powietrza TherapyAir®iOn – certyfikowana ochrona zdrowia
2020-07-02 | 01:00

Oczyszczacz powietrza TherapyAir®iOn – certyfikowana ochrona zdrowia

30 czerwca na warszawskim Żoliborzu odbył się pokaz flagowego produktu z rodziny ZEPTER: Therapy Air®iOn. To certyfikowany oczyszczacz powietrza, który jest nie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Ewa Szabatin: Nie zaszczepiłam się na grypę i nie zaszczepię się na koronawirusa. Wierzę, że na niego nie zachoruję

Tancerka sceptycznie podchodzi do pomysłu wdrożenia szczepień ochronnych przeciwko koronawirusowi. Jej zdaniem szczepionka – w której poszukiwanie zaangażowanych jest obecnie wiele firm farmaceutycznych – może okazać się niebezpieczna. Skutki tego typu leczenia są bowiem nieznane i trudne do przewidzenia. Według Ewy Szabatin najważniejsze jest, żeby w sytuacjach kryzysowych wykazywać się zdrowym rozsądkiem i nie ufać wszystkim informacjom podawanym przez media.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Problemy społeczne

Zainteresowanie koloniami i obozami kilkukrotnie mniejsze niż rok temu. Ze zorganizowanego wypoczynku skorzysta 240 tys. dzieci

Obawa przed koronawirusem i problemy finansowe sprawiają, że rodzice masowo rezygnują z wysyłania dzieci na kolonie i obozy. – Jeszcze w marcu mieliśmy sprzedanych w branży 40–50 proc. miejsc. Teraz, jeżeli osiągniemy sprzedaż na poziomie 20 proc. tego co w ubiegłym roku, będzie to można uznać za sukces – ocenia Krzysztof Maziński z Biura Usług Turystycznych BUT, przedstawiciel Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej. Z szacunków MEN wynika, że w 2019 roku ze zorganizowanego wypoczynku skorzystało 1,3 mln uczniów, w tym roku będzie to zaledwie 240 tys.

Sport

Polacy tłumnie ruszyli w góry. W wakacje liczba turystów może być rekordowa

Z roku na rok polskie góry cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Tatrzańskimi szlakami podczas ubiegłorocznych wakacji wędrowało blisko 1,7 mln osób – wynika z danych Tatrzańskiego Parku Narodowego. Branża turystyczna spodziewa się, że w wakacje 2020 padnie nowy rekord. Do pieszych wycieczek po górach należy się jednak odpowiednio przygotować. Joanna Stępińska, przewodniczka tatrzańska i ambasadorka kampanii edukacyjnej Trzeźwo Myślę, podpowiada, jak to zrobić. Tłumaczy też, dlaczego w górach najważniejsze jest zachowanie rozwagi i uważności.