Marka Maczfit wspiera Fundację Rak’n’Roll i edukuje na temat profilaktyki!
Maczfit – lider na rynku cateringu dietetycznego w Polsce, regularnie angażuje się w ważne inicjatywy społeczne. Tym razem marka postanowiła wesprzeć znaną Fundację Rak’n’Roll, która od wielu lat pomaga przechodzić podopiecznym przez raka.
Od początku istnienia Fundacji Rak’n’Roll jej celem jest stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej, przełamywanie tabu związanego z podejściem do choroby w Polsce, a także zarażanie pozytywną energią. Dzisiaj Rak’n’Roll pomaga kobietom i mężczyznom chorym na raka i ich bliskim. Maczfit natomiast zachęca do dbania o siebie poprzez spożywanie zdrowych, zbilansowanych posiłków, a także aktywność fizyczną. Co więcej, hasłem przewodnim kampanii wizerunkowej komunikowanej w ostatnich miesiącach przez markę jest „Z siłą mi do twarzy”, co niewątpliwie przyczyniło się właśnie do wsparcia Fundacji Rak’n’Roll.
- Wspólnie ze swoimi ambasadorami pragniemy przypomnieć odbiorcom, że profilaktyka to zdrowe odżywanie się, aktywność fizyczna oraz regularne potwierdzanie swojego zdrowia. Nie mamy wątpliwości, że odpowiednia edukacja powinna odbywać się pod okiem ekspertów z doświadczonej fundacji. Umiejętne mówienie o tematach trudnych stanowi bowiem wyzwanie. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć Rak’n’Roll’a i przekonywać do tego, co w życiu najważniejsze, do dbania o własne zdrowie! – mówi Małgorzata Wierzbicka, Dyrektor Marketingu i PR marki Maczfit.
Marka Maczfit nawołuje do regularnych badań wspólnie ze swoimi ambasadorami, wśród których wymienić można m.in. Anitę Sokołowską, Kasię Sokołowską, Martę Wojtal, Agatę Młynarską, Agatę Sieramską, czy Agnieszkę Radwańską i Otylię Jędrzejczak.
– Mamy świadomość, że nasze wsparcie finansowe to jedynie kropla w morzu potrzeb, z którymi na co dzień mierzą się podopieczni Fundacji Rak’n’Roll. Jeśli jednak uda nam się pomóc choć jednej osobie, a nasz apel przekona do regularnej profilaktyki przynajmniej jedną kobietę lub mężczyznę, będziemy postrzegać to jako nasz sukces – dodaje Małgorzata Wierzbicka.
Maczfit to marka dobrze znana na polskim rynku – lider w branży cateringu dietetycznego, słynący z posiłków o restauracyjnym smaku. Firma jest także pionierem innowacji w swojej branży – wprowadziła na rynek pierwszą mobilną aplikację do zarządzania dietą oraz Wybór Menu, w którym codziennie do wyboru jest aż 25 dań.
Więcej o działaniach marki na stronie www.maczfit.pl/ oraz blogu Maczfit https://www.maczfit.pl/blog/.

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.