Komunikaty PR

Masaż sposobem na jesienną chandrę

2021-11-02  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Popek
Agencja Face it!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
e.popek|agencjafaceit.pl| |e.popek|agencjafaceit.pl
692556028
https://agencjafaceit.pl/

W krótkie jesienne dni bywamy osłabieni, zmęczeni i często towarzyszy nam gorszy nastrój. Co z tym fantem zrobić? Może na przykład wybrać się na masaż! Taki relaks w profesjonalnym miejscu może nie tylko odprężyć, ale i korzystnie wpłynąć na cały nasz organizm.


Wizyta u masażysty to świetny pomysł na jesienne nastroje. Skorzystanie z zabiegu będzie swoistym zastrzykiem energii, przyspieszy krążenie krwi i wspomoże dotlenienie wszystkich komórek.
Już w trakcie zabiegu poczujemy się zrelaksowani, a tuż po nim będziemy szybciej się regenerować po wszelkim wysiłku, lepiej trawić i mocniej spać.

Masaż wpłynie na obniżenie kortyzolu w naszym organizmie, dlatego polecam go wszystkim osobom ulegającym jesiennej chandrze – mówi Beata Drzazga, właścicielka chorzowskiej Drzazga Clinic.

Masaż najzwyczajniej w świecie poprawi nam nastrój, gdyż podczas zabiegu nie tylko uspokoi się nasz hormon stresu, ale też wzrośnie poziom serotoniny i dopaminy, co sprawi, że z gabinetu wyjdziemy po prostu bardziej radośni. Proste? Czemu więc nie skorzystać i trochę się rozpieścić?

Poza psychicznymi korzyściami, masaż ujędrnieni naszą skórę, poprawiając jej kondycję, a także zwiększy odporność, o którą w jesiennym czasie tak bardzo zabiegamy. Poza tym terapia masażem może zniwelować bóle głowy, pleców i mięśni – same plusy.
Masaże znane są ludzkości już od czasów starożytnych. W Chinach stosowano wówczas masaże naturalne, intuicyjne i instynktowne a popularną techniką było pocieranie i namaszczanie ciała olejkami. Masowali nie tylko Azjaci, również mieszkańcy Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Grecy, Włosi i w końcu – wszyscy na naszym globie. Równocześnie rozwijała się wiedza dotycząca leczniczych korzyści „pocierania” i możliwości złagodzenia bólu odczuwanego przy różnorodnych dolegliwościach.
Dzisiaj dobrze wiemy, że masaż jest jedną z najprostszych form pracy z ciałem, stosowany nie tylko w celu łagodzenia bólu i napięcia, ale też jako sposób na odzyskanie dobrego samopoczucia.

 

Znanych jest wiele typów masaży, ale jaki wybrać dla siebie?


o Masaż klasyczny – jest to masaż, który świetnie usuwa napięcie mięśniowe. Poprawia
samopoczucie, daje uczucie odprężenia i wyciszenia. To najbardziej popularny rodzaj masażu.
o Masaż leczniczy – to masaż, który polega na wykorzystaniu dotyku o różnej sile. Znakomicie
rozluźnia ciało oraz zmniejsza dolegliwości bólowe. Dedykowany jest osobom cierpiącym na
bóle kręgosłupa oraz podatnym na dużo stresu w życiu codziennym.
o Masaż relaksacyjny – jest to forma masażu, która ma na celu uspokoić i zrelaksować organizm
osoby poddawanej masażowi. W szczególności obejmuje plecy, szyję oraz kark.
o Masaż aromaterapeutyczny – to masaż relaksacyjny z użyciem olejków eterycznych. Łączy
w sobie moc dotyku z właściwościami olejku. Olejki eteryczne działają zarówno na zmysł
powonienia, działając silnie odprężająco, ale również radzą sobie znakomicie z takimi
dolegliwościami jak stres czy uczucie napięcia.
o Masaż antystresowy – mający na celu ograniczenie uczucia stresu i niepokoju. Obejmuje
okolicę karku, głowy i szyi. Masażysta wykorzystuje techniki masażu klasycznego oraz elementy
akupresury
o Masaż sportowy – szczególnie dedykowany osobom aktywnym oraz uprawiającym sport.
Świetna alternatywa dla odnowy biologicznej ciała. Regularne wykonywanie takiego masażu
może zapobiec kontuzjom oraz potreningowym bólom mięśni.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face it!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.