Komunikaty PR

Masaż sposobem na jesienną chandrę

2021-11-02  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Popek
Agencja Face it!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
e.popek@agencjafaceit.pl
692556028
https://agencjafaceit.pl/

W krótkie jesienne dni bywamy osłabieni, zmęczeni i często towarzyszy nam gorszy nastrój. Co z tym fantem zrobić? Może na przykład wybrać się na masaż! Taki relaks w profesjonalnym miejscu może nie tylko odprężyć, ale i korzystnie wpłynąć na cały nasz organizm.


Wizyta u masażysty to świetny pomysł na jesienne nastroje. Skorzystanie z zabiegu będzie swoistym zastrzykiem energii, przyspieszy krążenie krwi i wspomoże dotlenienie wszystkich komórek.
Już w trakcie zabiegu poczujemy się zrelaksowani, a tuż po nim będziemy szybciej się regenerować po wszelkim wysiłku, lepiej trawić i mocniej spać.

Masaż wpłynie na obniżenie kortyzolu w naszym organizmie, dlatego polecam go wszystkim osobom ulegającym jesiennej chandrze – mówi Beata Drzazga, właścicielka chorzowskiej Drzazga Clinic.

Masaż najzwyczajniej w świecie poprawi nam nastrój, gdyż podczas zabiegu nie tylko uspokoi się nasz hormon stresu, ale też wzrośnie poziom serotoniny i dopaminy, co sprawi, że z gabinetu wyjdziemy po prostu bardziej radośni. Proste? Czemu więc nie skorzystać i trochę się rozpieścić?

Poza psychicznymi korzyściami, masaż ujędrnieni naszą skórę, poprawiając jej kondycję, a także zwiększy odporność, o którą w jesiennym czasie tak bardzo zabiegamy. Poza tym terapia masażem może zniwelować bóle głowy, pleców i mięśni – same plusy.
Masaże znane są ludzkości już od czasów starożytnych. W Chinach stosowano wówczas masaże naturalne, intuicyjne i instynktowne a popularną techniką było pocieranie i namaszczanie ciała olejkami. Masowali nie tylko Azjaci, również mieszkańcy Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Grecy, Włosi i w końcu – wszyscy na naszym globie. Równocześnie rozwijała się wiedza dotycząca leczniczych korzyści „pocierania” i możliwości złagodzenia bólu odczuwanego przy różnorodnych dolegliwościach.
Dzisiaj dobrze wiemy, że masaż jest jedną z najprostszych form pracy z ciałem, stosowany nie tylko w celu łagodzenia bólu i napięcia, ale też jako sposób na odzyskanie dobrego samopoczucia.

 

Znanych jest wiele typów masaży, ale jaki wybrać dla siebie?


o Masaż klasyczny – jest to masaż, który świetnie usuwa napięcie mięśniowe. Poprawia
samopoczucie, daje uczucie odprężenia i wyciszenia. To najbardziej popularny rodzaj masażu.
o Masaż leczniczy – to masaż, który polega na wykorzystaniu dotyku o różnej sile. Znakomicie
rozluźnia ciało oraz zmniejsza dolegliwości bólowe. Dedykowany jest osobom cierpiącym na
bóle kręgosłupa oraz podatnym na dużo stresu w życiu codziennym.
o Masaż relaksacyjny – jest to forma masażu, która ma na celu uspokoić i zrelaksować organizm
osoby poddawanej masażowi. W szczególności obejmuje plecy, szyję oraz kark.
o Masaż aromaterapeutyczny – to masaż relaksacyjny z użyciem olejków eterycznych. Łączy
w sobie moc dotyku z właściwościami olejku. Olejki eteryczne działają zarówno na zmysł
powonienia, działając silnie odprężająco, ale również radzą sobie znakomicie z takimi
dolegliwościami jak stres czy uczucie napięcia.
o Masaż antystresowy – mający na celu ograniczenie uczucia stresu i niepokoju. Obejmuje
okolicę karku, głowy i szyi. Masażysta wykorzystuje techniki masażu klasycznego oraz elementy
akupresury
o Masaż sportowy – szczególnie dedykowany osobom aktywnym oraz uprawiającym sport.
Świetna alternatywa dla odnowy biologicznej ciała. Regularne wykonywanie takiego masażu
może zapobiec kontuzjom oraz potreningowym bólom mięśni.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face it!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn? Biuro prasowe
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom
Zdrowie Wzrost alergii wśród dzieci. Wczesne rozpoczęcie leczenia może zatrzymać jej dalszy rozwój, zapobiec ciężkim powikłaniom i astmie
2025-06-24 | 15:00

Wzrost alergii wśród dzieci. Wczesne rozpoczęcie leczenia może zatrzymać jej dalszy rozwój, zapobiec ciężkim powikłaniom i astmie

Alergia to epidemia cywilizacyjna i jedno z największych wyzwań zdrowotnych XXI wieku – według badania sondażowego „Alergie w świadomości Polaków”
Zdrowie Polki a profilaktyka raka piersi – motywacje, bariery oraz opinie o zaangażowaniu marek w kwestie prozdrowotne
2025-06-23 | 12:00

Polki a profilaktyka raka piersi – motywacje, bariery oraz opinie o zaangażowaniu marek w kwestie prozdrowotne

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Henkel Polska przez Maison&Partners „Polki a profilaktyka raka piersi – motywacje, bariery oraz opinie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Transport

Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.

Muzyka

Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć