Komunikaty PR

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

2024-06-25  |  10:00
Biuro prasowe
Freepik

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą specjalnie o nich. Sen potrafi być ciężki, gdy podczas niego trzeba zmagać się z alergiami. Materace hipoalergiczne umożliwiają uczucie większej ulgi podczas odpoczynku. Jak wybrać odpowiedni model?

Na co zwrócić uwagę

Przy wyborze materaca dla osoby zmagającej się z alergią, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. To one zaważą o jej komforcie podczas snu i dobrym samopoczuciu w ciągu dnia. W wyborze warto przede wszystkim kierować się właściwościami hipoalergicznymi materiałów produktu. Istotne jest, aby pokrowiec materaca również składał się z materiałów antyalergicznych, naturalnych. Należy również zadbać o cechy związane z łatwością i szybkością jego zdjęcia. Umożliwią one częstsze pranie, a co za tym idzie lepszą higienę. Niezwykle ważna jest też odpowiednia cyrkulacja powietrza w materacu, która zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci i rozwojowi bakterii. Osoby z alergiami powinny unikać materacy sprężynowych, które narażone są na gromadzenie się kurzu i roztoczy.

Polecane dla alergików

Do materacy polecanych alergikom należy między innymi HILDING ZORZA. Jest on ekologicznym materac piankowy. Przede wszystkim cechuje go antyalergiczność. Zastosowane w nim materiały bardzo skutecznie hamują rozwój bakterii oraz roztoczy, które są szkodliwe szczególnie dla zdrowia i samopoczucia osób zmagających się z alergiami. Do właściwości produktu należy także optymalna wentylacja. Dzięki niej zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza w produkcie. Zminimalizowane jest także ryzyko powstawania wilgoci na materacu. Materac posiada też zamek rozdzielczy, który ułatwia jego zdjęcie oraz czyszczenie. Dodatkową jego korzyścią jest niezwykła przyjazność dla środowiska. 

Lepszy komfort snu

Jakość komfortu snu osób zmagających się z alergiami można polepszyć również na inne sposoby. Warto zwrócić uwagę na wietrzenie pokoju chwilę przed snem. Na pewno dobrym wyborem będzie zmiana akcesoriów sypialnianych. Należy zadbać, aby były one z naturalnych, nieuczulających materiałów. Dobrym wyborem będą produkty stworzone z bawełny. Możliwe jest pranie tego materiału w wysokich temperaturach, co skutecznie wspiera usuwanie wszelkich alergenów. Warto zaopatrzyć się też w poduszki antyalergiczne, które posiadają certyfikat Oeko-Tex oraz hipoalergiczne pościele i narzuty. W ten sposób zminimalizujemy odkładanie się bakterii w miejscu przeznaczonym na sen.

Sen jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia. Bardzo istotne jest więc, by o niego zadbać, dobierając odpowiednie akcesoria sypialniane oraz właściwy do indywidualnych potrzeb materac. W przypadku zmagania się z alergią, szczególnie należy zwrócić uwagę na cechy wybieranych produktów. W ten sposób zoptymalizowana zostanie jakość snu.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Źródło informacji: SleepingHouse.pl

Materiał promocyjny

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie W ALS konieczna jest szybka diagnostyka genetyczna, aby chorzy z mutacją w genie SOD1 mogli otrzymać przełomowe leczenie Biuro prasowe
2025-06-17 | 17:00

W ALS konieczna jest szybka diagnostyka genetyczna, aby chorzy z mutacją w genie SOD1 mogli otrzymać przełomowe leczenie

Stwardnienie zanikowe boczne (ALS) to ciężka i szybko postępująca choroba, z którą pacjenci żyją średnio od 3 do 5 lat. Diagnostyka jest istną odyseją, trwającą nawet
Zdrowie Zdaniem Polaków dostęp do populacyjnych danych medycznych powinni mieć wyłącznie lekarze – wynika z najnowszego raportu PRCN „Polacy o dostępie do danych medycznych”
2025-06-16 | 03:00

Zdaniem Polaków dostęp do populacyjnych danych medycznych powinni mieć wyłącznie lekarze – wynika z najnowszego raportu PRCN „Polacy o dostępie do danych medycznych”

Nowy raport agencji doradczej PRCN pokazuje, że Polacy są bardzo ostrożni w kwestii udostępniania danych zdrowotnych na potrzeby rozwoju sektora ochrony zdrowia i nauk
Zdrowie Szyna CPM – nowoczesne wsparcie w rehabilitacji po przebytej operacji kolana i biodra
2025-06-05 | 11:05

Szyna CPM – nowoczesne wsparcie w rehabilitacji po przebytej operacji kolana i biodra

Co to jest szyna CPM? Szyna CPM (ang. Continuous Passive Motion – ciągły ruch bierny) to innowacyjne urządzenie medyczne wykorzystywane w rehabilitacji pourazowej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Trwający Festiwal Mozartowski przyciąga tłumy melomanów. To jedno z najważniejszych wydarzeń w stolicy

Artystka zaznacza, że za sprawą Warszawskiej Opery Kameralnej jeszcze przez dwa tygodnie Warszawa będzie rozbrzmiewać Mozartem. Kolejna edycja festiwalu poświęconego temu wybitnemu kompozytorowi zajmuje ważne miejsce w kulturalnym kalendarzu stolicy i przyciąga tłumy melomanów. A przed nimi jeszcze sporo atrakcji. Alicja Węgorzewska szczególnie zaprasza na dwie premiery, jedną skierowaną do młodych odbiorców, drugą – dedykowaną koneserom. Niezwykle ciekawie zapowiada się także nowy sezon artystyczny w WOK-u. Twórcy już pracują nad kolejnymi spektaklami i nagrywają nowe płyty.

Muzyka

Mietek Szcześniak: Gdybym chciał zbudować karierę, tobym ją budował. Nigdy o tym nie myślałem, zawsze po prostu chciałem muzykować

Wokalista zaznacza, że płyta „Brothers”, którą nagrał z czarnoskórym chórem, to efekt jego amerykańskiej przygody. Nie planuje robić kariery za granicą, ale z entuzjazmem przyjął propozycję współpracy z ludźmi, którzy tak jak on kochają śpiewać i muzykować. Krążek utrzymany jest w klimacie starego rhytmnbluesa, gospelu i soulu. Producentem jest H.B. Barnum, który przez trzy dekady był kierownikiem muzycznym Arethy Franklin i produkował albumy Franka Sinatry.

Farmacja

Konieczna większa edukacja na temat dbania o zdrowie i dostępnych leków. To kluczowe dla rozwoju samoleczenia

Osoba o niskim poziomie świadomości zdrowotnej zapłaci ostatecznie za opiekę medyczną trzy razy tyle, ile osoba, która wie na ten temat więcej – wskazuje Jonathan Workman z AESGP. Świadomość to ważny element samoleczenia, czyli samodzielnego dbania o zdrowie i zajmowania się drobnymi dolegliwościami, które pełni coraz istotniejszą funkcję w przeciążonym systemie ochrony zdrowia. Dlatego eksperci wskazują na konieczność prowadzenia szeroko zakrojonych kampanii zdrowotnych, a w działania edukacyjne powinny się włączyć zarówno firmy farmaceutyczne, personel medyczny, jak i rząd.