Komunikaty PR

Menopauza to nie tajemnica. Czego obawiamy się wraz z nadejściem menopauzy?

2021-10-13  |  15:30
Do pobrania JASNUM ( 0.04 MB )

Menopauza, to etap który pojawia się w życiu każdej kobiety. Zwykle poza objawami fizycznymi towarzyszy jej również moment, w którym zaczynamy czuć niepewność, dyskomfort, a samo słowo menopauza staje się tematem tabu. Dlaczego tak się dzieje? Może kieruje nami strach, lęk, poczucie końca jakiegoś etapu? A przecież menopauza to rzecz całkowicie naturalna i nie powinna być traktowana jako coś wstydliwego, czy urastającego do rangi tajemnicy. Warto za to bliżej się jej przyjrzeć i zyskać niezbędną wiedze dotyczącą sposobów na złagodzenie jej objawów. Odpowiednia edukacja i suplementacja pozwoli nie tylko samemu przejść dobrze przez ten czas, ale sprawi, że staniemy się wsparciem dla innych kobiet, które znajdują się w podobnym etapie. 

Menopauza, nie taka straszna jak ją malują

Menopauzą określana jest ostatnia miesiączka, a jej zanik spowodowany jest przez fizjologiczne wygasanie czynności jajników. To całkowicie naturalne, jak okres dojrzewania i tak samo ma związek z gospodarką hormonalną. Mimo to wzbudza nasze obawy, szczególnie w kontekście zmian jakie niesie ze sobą ten czas. Daje o sobie znać średnio ok. 50 roku życia kobiety. Jej objawy mogą mieć różne nasilenie, ale jednocześnie warto zaznaczyć, że każda kobieta jest inna i również w przypadku menopauzy przechodzić ją będzie na swój indywidualny sposób. W tym czasie dużo dzieje się w organizmie kobiety, a jej symptomy dotyczą tak samo sfery fizycznej jak i psychicznej.

Najczęstsze objawy menopauzy to:

  • ustanie miesiączkowania
  • nagłe uderzenia gorąca, pocenie
  • znużenie
  • problemy z zasypianiem
  • rozdrażnienie

Pamiętajmy jednak, że aby dobrze wejść w okres menopauzy należy dobrze się do tego przygotować, np. poprzez odpowiednio dobraną suplementację, dietę, aktywność fizyczną dostosowaną do naszych potrzeb. Jednym słowem wejście w okres menopauzalny nie powinno oznaczać końca najlepszego czasu w życiu kobiety, wręcz przeciwnie powinno być jego nowym początkiem.

Pozostań sobą – nie daj się zapauzować

Zrozumienie zmian jakie zachodzą w tym czasie i podjęcie działań mających na celu zaspokojenie potrzeb z nich wynikających, to klucz do poprawy naszego samopoczucia i zdrowia. Menopauza nie przebiega niezauważalnie. Możemy wtedy odczuwać dyskomfort w postaci: uderzeń gorąca, zmęczenia czy znużenia, czasem mogą pojawić się problemy z zasypianiem. Wpływają nie tylko na nas, ale również na nasz związek, życie zawodowe czy społeczne. To one wywołują nasze zawstydzenie, obniżają jakość pracy zawodowej, bywają przyczyną wycofywania się z życia towarzyskiego. Przywrócenie równowagi hormonalnej wymaga oczywiście konsultacji ze specjalistą, tymczasem za pomocą odpowiedniej suplementacji możemy wspierać swój organizm w tym czasie. Włączenie suplementacji preparatami o możliwie najczystszym składzie i kompleksowym działaniu wspomaga kobiety w prawidłowym funkcjonowaniu w tym szczególnym okresie. Suplement diety Jasnum  to kompozycja starannie dobranych ekstraktów roślinnych oraz witamin, dostępny w trzech wariantach dopasowanych do konkretnych potrzeb. Są preparatami pozbawionymi konserwantów, barwników i wypełniaczy pochodzenia syntetycznego. Jasnum łagodzi uderzenia gorąca, pocenie się i niepokój1, przyczynia się do skrócenia czasu zasypiania2. Jasnum Mood poprawia nastrój, ułatwia utrzymanie równowagi emocjonalnej oraz pomaga zmniejszyć zmęczenie3. Jasnum Uro wspiera funkcjonowanie kobiecego układu moczowego4. Z odpowiednim wsparciem możesz cieszyć się życiem w każdym wieku.

Menopauza to wielka zmiana w życiu kobiety. I choć każda kobieta przechodzi ją inaczej, to warto dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami, rozmawiać o niej jak o naturalnym procesie, którym przecież jest.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.