Komunikaty PR

Miniaturowy klub fitness dla dzieci. Rusza innowacyjny projekt w Centrum Praskim

2023-10-23  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Miniaturowy klub fitness z recepcją, interaktywną podłogą do gier i quizów, refleksomierzem testującym szybkość reakcji, sprzętem sportowym dostosowanym do najmłodszych, a także możliwość wcielenia się w role zawodowe, takie jak trener fitness, fizjoterapeutka czy dietetyk – to wszystko czeka na najmłodszych w miasteczku miniciti, które otworzyło swoje bramy dla dzieci w warszawskim Centrum Praskim Koneser. Partnerem strategicznym wydarzenia została Fundacja MultiSport.

Miniciti to projekt edukacyjnego miasteczka dla dzieci, którego mieszkańcy mogą podjąć się różnorodnych ról zawodowych, wykonywanych w codziennym życiu przez dorosłych. Na uczestników w wieku od 6 do 15 lat czeka 13 różnych, miniaturowych miejsc pracy, w tym bank, galeria sztuki, warsztat inżynierski, laboratorium, komisariat policji, pracownia, radio, redakcja internetowa, serwis samochodowy, straż pożarna, studio telewizyjne, szpital oraz klub fitness Zdrofit.

Za odtworzenie miniaturowej wersji prawdziwego klubu fitness odpowiada Fundacja MultiSport. Na najmłodszych czekać tu będą nie tylko dostosowany do wieku sprzęt do ćwiczeń, w tym piłki, hula hop, dmuchane sztangi, piankowe wałki, skakanki oraz gumy oporowe, ale także nowoczesne, sportowe atrakcje dla dzieci, takie jak m.in. interaktywna podłoga z grami sprawnościowymi czy refleksomierz. Zajęcia prowadzić będą specjalnie przeszkoleni animatorzy.

 Miniciti, mimo swych niewielkich rozmiarów, jest miastem nowoczesnym, dlatego nie mogło zabraknąć w nim klubu fitness Zdrofit, w którym mieszkańcy mogą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Cieszymy się, że dołączyliśmy do tej inspirującej i angażującej inicjatywy, dzięki której możemy nie tylko aktywizować dzieci, ale także edukować je zakresie dbania o swoje zdrowie poprzez ruch. To szczególnie ważne w kontekście alarmujących doniesień dotyczących zarówno problemu otyłości wśród dzieci w Polsce, jak również coraz gorszej kondycji psychicznej młodego pokolenia, na którą pozytywnie wpływa regularna aktywność fizyczna – podkreśla Marcin Fojudzki, członek zarządu firmy Benefit Systems, która w 2021 roku powołała Fundację MultiSport.

Podczas zajęć w miniaturowym klubie fitness Zdrofit młodzi mieszkańcy miniciti poznają trzy zawody związane ze zdrowym stylem życia. Uczestnicy wcielą się w rolę trenera lub trenerki personalnej, dietetyka/dietetyczki i fizjoterapeutów. Młodzi trenerzy poznają sposoby na poprawne wykonywanie najważniejszych ćwiczeń, dietetycy zgłębią zasady zdrowego odżywiania, a fizjoterapeuci postarają się pomóc znanym sportowcom wyleczyć ich kontuzje.

Spędzenie czasu w miniaturowym klubie fitness w minciti to nie tylko okazja do aktywności fizycznej z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. To także możliwość bliższego poznania specyfiki pracy specjalistów od zdrowego i aktywnego stylu życia, którzy w obecnych czasach odgrywają ogromną rolę w społeczeństwie. Poprzez obecność Fundacji MultiSport w miniciti chcemy pokazać dzieciom, że sport nie musi być nudny – zależy nam, by były one aktywne na co dzień, zgodnie z rekomendacjami WHO. Jesteśmy przekonani, że edukacja w tym zakresie ma także potencjał do większych zmian społecznych. Według badania MultiSport Index 2023, obecnie co trzeci dorosły nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu. Jednym z naszych długoterminowych celów jest zmniejszanie tego odsetka z każdym rokiem, gdy dzieci dorastają. Dążymy do tego, abyśmy jako społeczeństwo byli coraz zdrowsi zaznacza Tomasz Półgrabski, Prezes Fundacji MultiSport.

Za wykonaną „pracę” w każdej mini-placówce włączonej do inicjatywy, dzieci otrzymują specjalne wynagrodzenie. Otrzymywane za zadania miniasy – wewnętrzną walutę miasteczka - dzieci mogą wpłacić do banku w miniciti (ucząc się oszczędzania) lub wydać w Sklepiku Marzeń m.in. na książki czy klocki.

Miniciti zainicjonowane przez Fundację Miasto Dzieci zostało otwarte w sobotę 21 października. Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 6-15 lat do pełnego uczestnictwa w życiu miniaturowego miasta.

Możliwość uczestnictwa dzieci w miniciti wymaga zakupu biletu. Dzięki niemu rodzice i opiekunowie grup mogą dodatkowo wesprzeć dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, zapewniając im darmowy dostęp do zajęć edukacyjnych.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: https://miniciti.pl/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy życie bez telefonu jest możliwe? Biuro prasowe
2024-07-20 | 08:00

Czy życie bez telefonu jest możliwe?

Nikogo już nie dziwi, że w kalendarzu pojawił się Dzień Bez Telefonu Komórkowego (15 lipca) – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że urządzenie to jest przedłużeniem
Zdrowie Niemal 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych
2024-07-18 | 16:00

Niemal 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych

Blisko 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych dzięki corocznej inicjatywie GE HealthCare   W ramach Women’s Health Mobile Roadshow 2024 kobiety mogły skorzystać z badań w 15 miejscowościach w województwach opolskim i śląskim, m.in. w Opolu czy Chorzowie przy Stadionie Śląskim. Diagnostyka odbywała się od 31 maja do 23 czerwca br. Niemal 900 kobiet poddało się badaniom mammograficznym, USG oraz videodermatoskopowym w celu diagnostyki nowotworów złośliwych w mobilnej klinice GE HealthCare. W rezultacie wykryto 70 przypadków podejrzanych zmian.   Warszawa, 18 lipca 2024 r. – Podczas Women’s Health Mobile Roadshow 2024, niemal 900 kobiet poddało się bezpłatnym badaniom diagnostycznym w mammobusie GE HealthCare. Największym zainteresowaniem cieszyła się videodermatoskopia, czyli analiza powierzchni skóry i jej zmian, a także badania mammograficzne. W wyniku prowadzonych badań wykryto 70 podejrzanych przypadków, co stanowi niemal 8% przeprowadzonych badań. GE HealthCare po raz kolejny wyruszyło w trasę po polskich miastach i wsiach, aby umożliwić kobietom bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka piersi. Według statystyk to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – zmaga się z nim co czwarta pacjentka onkologiczna[1]. Każdego roku rozpoznaje się około 20 tyś. przypadków, z czego w samym 2021 zmarło na niego 6 406 pacjentek[2]. Jednocześnie, tylko co piąte rozpoznanie raka piersi przypada na wczesne stadium zaawansowania choroby[3], które ułatwia skuteczną terapię. – Wczesna diagnoza raka piersi zmniejsza ryzyko śmierci nawet o 25 – 30 procent, dlatego ważne są regularne badania i profilaktyka w tym kierunku. Ten nowotwór, kiedy wykryty na początkowych etapach, skutecznie poddaje się terapiom. Właśnie dlatego w GE HealthCare zachęcamy kobiety do korzystania z nowoczesnych metod diagnostycznych oraz zwiększamy dostępność badań w ramach Women’s Health Mobile Roadshow. To już trzecia edycja inicjatywy, podczas której Polki mogły wykonać badania z wykorzystaniem zaawansowanych technologii w komfortowych warunkach mammobusa – komentuje Grażyna Rubiś-Liolios, Dyrektor Generalna Polska, Litwa, Łotwa i Ukraina w GE HealthCare. Women’s Health Mobile Roadshow to projekt, podczas którego mobilna klinika GE HealthCare odbywa tournée po Europie, aby zwiększyć dostępność profilaktyki na najwyższym poziomie. Wśród odwiedzonych w 2024 roku krajów ponownie znalazła się Polska. Podczas tegorocznej edycji mieszkanki Opola, Moszny, Krapkowic, Niemodlina, Dobrodzienia, Kupy, Brzegu, Grodkowa, Namysłowa, Prudnika, Głuchołazów, Nysy, Branic, Kietrzu i Chorzowa mogły skorzystać z innowacyjnych technologii z obszaru obrazowania medycznego i diagnostyki onkologicznej.  
Zdrowie Wakacyjny niezbędnik kobiety w menopauzie
2024-07-18 | 01:00

Wakacyjny niezbędnik kobiety w menopauzie

Menopauza jest naturalnym procesem, który przechodzi każda kobieta. Objawy menopauzy, które jej towarzyszą są często bardzo dokuczliwe o każdej porze roku, a latem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.