Mobilna zbiórka krwi w Wola Parku
W najbliższy czwartek, 11 lipca, klienci Wola Parku będą mogli oddać krew w ramach mobilnej zbiórki. W godz. 10.00 – 14.30 przed wejściem do centrum handlowego stanie autobus dla krwiodawców. Zbiórka jest realizowana w ramach współpracy z franczyzobiorcą McDonald's, firmą ALDAR Dariusz Zadworny, oraz Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi Białokrewka.
Mobilna zbiórka krwi odbędzie się przy głównym wejściu do centrum handlowego. Rejestracja krwiodawców będzie możliwa w godzinach 10.00-14.30, przy głównym wejściu przy sklepie KappAhl. Przy oddawaniu krwi, po odnotowaniu tego w formularzu, będzie można również uzyskać wyniki swoich badań krwi.
Na wszystkich, którzy w czwartek oddadzą krew, czekają gorąca kawa i herbata oraz różne ciekawe gadżety od McDonald’s, a także wszelkie ulgi przysługujące honorowym dawcom krwi zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Krew może oddać każda osoba w wieku 18-60 lat, ważąca min. 50 kg oraz ciesząca się dobrym zdrowiem. Kobiety w ciąży lub osoby z nadciśnieniem nie powinny oddawać krwi. Więcej przeciwskazań znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/nck/dyskwalifikacje

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.