Moczenie nocne u dzieci – to można wyleczyć!
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
Przez moczenie nocne twoje dziecko nigdy nie wyjeżdża na wakacyjne obozy i kolonie? Nawet pobyt u dziadków wywołuje u niego ogromny stres? Już tak nie musi być! To schorzenie można całkowicie wyleczyć. Nie zwlekaj, spraw, by twoja pociecha cieszyła się beztroskim letnim wypoczynkiem i suchym porankiem każdego dnia.
Niekontrolowane opróżnianie pęcherza moczowego podczas snu u dzieci powyżej 5. roku życia – taka jest fachowa definicja zjawiska nazywanego przez specjalistów enurezą. W Polsce schorzenie to dotyka około 300 000 małych pacjentów w wielu 5-14 lat.
Błędne utarte przekonania
Wielu rodziców niestety zwleka z szukaniem pomocy. Nocne moczenie nadal traktuje się bowiem błędnie jako efekt zaburzeń emocjonalnych dziecka lub zaniedbań wychowawczych. A w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie – to nieleczona enureza może powodować problemy psychologiczne u najmłodszych. Dziecko, które moczy się w nocy, czuje wstyd, zażenowanie, ma bardzo niskie poczucie własnej wartości, jest też wykluczone z wielu aspektów codziennego funkcjonowania, jak na przykład wakacyjne wyjazdy do rodziny, krewnych, na kolonie czy obozy.
Moczenie nocne jest całkowicie uleczalne
Najistotniejsze zatem jest to, by mieć świadomość, że moczenie nocne jest schorzeniem, które można wyleczyć. Jego przyczynami są bowiem aspekty czysto medyczne, jak nadmierna produkcja moczu w nocy, niemożność obudzenia się lub zmniejszona pojemność pęcherza moczowego. Wystarczy odpowiednia terapia, by całkowicie wyeliminować problem. Lekarz rodzinny lub pediatra pomogą ustalić zasadnicze przyczyny występowania u dziecka moczenia nocnego i zalecą najlepsze możliwości leczenia. Terapia może obejmować tzw. trening pęcherza, zastosowanie alarmu wybudzeniowego czy przyjmowanie leku. Metody te są czasami stosowane łącznie lub wymiennie.
Kampania „Suchy Poranek”
Warto też pamiętać o tym, że dziecko moczące się w nocy potrzebuje zrozumienia i wsparcia rodzica. Pozytywna motywacja, szczera rozmowa, czytanie bajek terapeutycznych dają mu poczucie bezpieczeństwa i niwelują stres związany z tą kłopotliwą dla całej rodziny
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.