„Mosznowładcy” w Galerii Bronowice – bezpłatne badania dla mężczyzn
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
12 listopada Galeria Bronowice ponownie stanie się punktem bezpłatnych badań profilaktycznych dla mężczyzn w każdym wieku. Kampania prozdrowotna „Mosznowładcy”, znana wcześniej jako Movember, już po raz dziewiąty będzie zachęcać do zadbania o swoje zdrowie. Panowie przed 40. rokiem życia będą mogli sprawdzić w centrum handlowym zdrowie swoich jąder dzięki bezbolesnemu badaniu USG, a nieco starsi zweryfikują tu poziom markera nowotworowego prostaty (PSA).
W Galerii Bronowice powstaną dwa gabinety, które pozwolą przebadać więcej mężczyzn i uniknąć kolejek. Punkty badań otwarte będą od 10.00 do 20.00. Zarówno badanie USG, jak i PSA nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania, a czas ich trwania to zaledwie kilka minut. Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Galeria Bronowice to jedyna lokalizacja w Krakowie, w której – w ramach kampanii „Mosznowładcy” – panowie mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne i sprawdzić swój stan zdrowia. Akcja odbędzie się 12 listopada w strefie pod ringiem na parterze centrum handlowego.
Tegoroczna edycja „Mosznowładców” przybrała nową formę. Odmienionej nazwie towarzyszy większa ilość punktów badań i dłuższy czas akcji. Kampania rozpoczęła się już w październiku, odwiedzając nowe lokalizacje i dodając podwójne gabinety.
- W listopadzie, w ramach akcji „Mosznowładcy”, już po raz dziewiąty zachęcamy do regularnych badań profilaktycznych. Do tej pory w ramach kilku edycji kampanii udało się nam przebadać bezpłatnie blisko 18 tys. mężczyzn. Poprzez takie działania chcemy pokazać, że badań profilaktycznych nie trzeba się bać - mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden
Celem kampanii jest podnoszenie świadomości zarówno mężczyzn, jak i kobiet w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jąder i prostaty, a także zapewnianie dostępu do bezpłatnych badań przesiewowych. Warto pamiętać, że wcześnie wykryte choroby dają szansę na całkowite wyleczenie.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.