Komunikaty PR

Motocykliści zwracają uwagę na zdrowie mężczyzn. Już w niedzielę wyjątkowy rajd

2022-05-20  |  08:00
Biuro prasowe

Prawie 300 motocyklistów, nietuzinkowe maszyny i szczytny cel. W niedzielę, 22 maja, odbędzie się międzynarodowa, charytatywna inicjatywa The Distinguished Gentleman’s Ride (DGR). Jej celem jest między innymi wspieranie profilaktyki raka prostaty. Impreza, oprócz swojej misji, to również wielkie wydarzenie dla fanów dwóch kół. Będzie można podczas niego zobaczyć wiele wyjątkowych maszyn. Miejscem startu i mety warszawskiej edycji jest Centrum Praskie Koneser.

The Distinguished Gentleman’s Ride to impreza, w której każdego roku uczestniczą tysiące motocyklistów z wielu zakątków świata. Tym razem posiadacze klasycznych i customowych maszyn przejadą ulicami miast w ponad 100 krajach – także w Polsce. Ich celem jest propagowanie profilaktyki badań w kierunku wykrywania raka prostaty i przeciwdziałanie fali samobójstw wśród mężczyzn. Uczestnicy wydarzenia, jak na gentlemanów przystaje, będą również ubrani nie w tradycyjne skóry i kevlary, a eleganckie stroje. W ten sposób organizatorzy chcą też przełamywać stereotypy na temat motocyklistów.

–  The Distinguished Gentleman’s Ride organizowany jest już po raz jedenasty. Tylko w ubiegłym roku na całym świecie w imprezie wzięło udział 65 tysięcy motocyklistów, a podczas dobrowolnej zbiórki udało się wówczas zebrać ponad 4 mln dolarów amerykańskich. Cieszymy się, że te fundusze mogą wspierać działania fundacji Movember, której celem jest wspieranie profilaktyki zdrowotnej wśród mężczyzn – mówi Robert Modrak, organizator The Distinguished Gentleman’s Ride w Warszawie.    

Wydarzenie jest również wielką atrakcją dla fanów dwóch kółek. Na starcie i mecie rajdu w Centrum Praskim Koneser, a także podczas samego przejazdu, będą mogli oni oglądać eleganckich motocyklistów i ich nietuzinkowe maszyny.

Promocja zdrowego i aktywnego trybu życia, którego elementem jest profilaktyka zdrowotna, jest dla nas niezwykle ważna. Zwłaszcza w dobie chorób cywilizacyjnych, tak powszechnych w naszym społeczeństwie. Dlatego cieszymy się, że Centrum Praskie Koneser jest częścią The Distinguished Gentleman’s Ride, wspierającego zdrowie mężczyzn – zauważa Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.

Pierwsi motocykliści na starcie przejazdu (22 maja, niedziela) zaczną pojawiać się już o godz. 10.00. Na mecie przejazdu uczestnicy powinni zjawić się natomiast ok. godz. 15.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat imprez odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Konesera.  

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki czy Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.