Komunikaty PR

Najlepszy sposób na leczenie oparzeń i stanów zapalnych

2020-04-22  |  13:27
Biuro prasowe

Oparzenia naskórka niekiedy bywają dość trudne do ich całkowitego pozbycia się, a z całą pewnością mogą pozostać jako nieestetyczne wspomnienie na ciele. Podobnie niełatwe w leczeniu bywają także stany zapalne, które pojawiają się w organizmie. Osoby borykające się z którymś z wymienionych problemów mają jednak szansę na to, aby podjąć się skutecznego leczenia. Taką możliwość oferuje medycyna estetyczna.

Rodzaje oparzeń

Oparzenia termiczne to nic innego jak uszkodzenie tkanek na skutek kontaktu np. z wrzątkiem, silnie działającymi środkami chemicznymi, promieniowaniem UV lub prądem. W zależności od ich głębokości rozróżnia się cztery stopnie poparzeń.

Oparzenie I stopnia charakteryzuje ból oraz zaczerwienienie okolicy rany, a po zagojeniu nie pozostaje blizna. Oparzenie II stopnia to takie, podczas którego pojawiają się pęcherze wypełnione płynem surowiczym, ból jest silniejszy, a skóra goi się do 21 dni, zazwyczaj bez pozostawienia blizny, ale czasem może się ona pojawić. Oparzenie III stopnia zajmuje całą grubość skóry, natomiast oparzenie IV stopnia sięga do tkanek głębokich lub kości. W jego przypadku często pojawia się martwica, strupy, a także blizny. Nierzadko wymaga leczenia operacyjnego.

Stany zapalne w organizmie

Stany zapalne są natomiast całkowicie naturalną reakcją organizmu na czynniki, które mu szkodzą i zaburzają jego działanie. Mogą to być np. drobnoustroje chorobotwórcze, ale również urazy mechaniczne. Przy ostrych stanach zapalnych pojawia się ból, obrzęk miejsca objętego zapaleniem, zaczerwienienie oraz wzrost temperatury ciała. Bywa, że stany zapalne przeradzają się także w przewlekłą formę, powodującą spory dyskomfort.

Jak leczyć oparzenia i zapalenia?

Oba te problemy, zarówno oparzenia skóry, jak i stany zapalne w organizmie można z łatwością leczyć przy pomocy naświetlania dotkniętej defektem okolicy światłem LED medycznej lampy TriWings. To skuteczna metoda, ale przede wszystkim bezpieczna.

Fototerapia świetnie radzi sobie z wszelkiego rodzaju bliznami, również spowodowanymi poparzeniem termicznym, ale także działa znakomicie w leczeniu stanów zapalnych. Skraca i optymalizuje gojenie, a także łagodzi wszelkie podrażnieniamówi lek. medycyny estetycznej Agnieszka Drożniak-Konstanty z Kliniki VESUNA.

Światło, które jest emitowane przez lampę, pobudza oraz optymalizuje procesy biochemiczne w tkankach organizmu, a także przyspiesza procesy ich regeneracji na poziomie molekularnym. Dzięki takiemu działaniu wnika w blizny pooparzeniowe i regeneruje skórę w ich miejscu, a także dogłębnie łagodzi zapalenia w organizmie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.

Edukacja

Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.

Motoryzacja

Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.