Najnowsze dane ze Szpitala Tymczasowego w Warszawie
Ramka PR
Szpital Tymczasowy działający przy ul. Rtm. Witolda Pileckiego 99 w Warszawie od kilkunastu tygodni, zgodnie ze swoim charakterem, przyjmuje wyłącznie pacjentów chorych na COVID-19. Ostatnie dane pokazują niewielki spadek liczby przyjęć a także powolny spadek liczby pacjentów potrzebujących wspomagania oddechowego przy użyciu respiratorów.
Nie zmienia to jednak faktu, że epidemia trwa, na co wskazują statystyki naszego szpitala: w ostatnim tygodniu Szpital Tymczasowy przyjął kolejnych 52 pacjentów, a liczba chorych podłączonych do respiratorów utrzymuje się dobowo powyżej dwudziestu osób.
Powiększająca się obsada wyspecjalizowanej kadry medycznej oraz personelu szpitala zapewnia ciągłą, profesjonalną opiekę chorym na Covid-19. W przyszłości dobrze przygotowany i wyposażony Szpital Tymczasowy może stanowić podstawowe wsparcie dla walki z epidemią, dając możliwość zwalniania poszczególnych oddziałów „covidowych” w innych szpitalach na rzecz świadczenia opieki zdrowotnej pacjentom „niecovidowym”, którym epidemia ograniczyła dostęp do leczenia.
Intensywnie kontynuujemy akcję szczepień – w punkcie szczepień zlokalizowanym przy Szpitalu Tymczasowym w sumie podano już ponad 28 tysięcy dawek szczepionki, w tym drugą dawką zaszczepiono ponad 9 tysięcy osób. Każdego dnia ta liczba wzrasta, dając nadzieję na przyszły powrót do normalności, także w obszarze ochrony zdrowia.
Do personelu Szpitala Tymczasowego płyną wyrazy uznania dla jego wytężonej, pełnej poświęcenia pacjentom pracy, między innymi kierowane jest wsparcie od darczyńców i firm. W ubiegłym tygodniu Nestlé, Raben Logistics Polska oraz Fundacja Lekarze Lekarzom dostarczyły do szpitala produkty spożywcze oraz napoje.
Wszystkim instytucjom i osobom przekazującym wsparcie i pomoc naszemu personelowi serdecznie dziękujemy, doceniając każdy gest uznania i życzliwości dla kadry Szpitala Tymczasowego.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony: www.szpitalpoludniowy.com oraz profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Szpital-Południowy, gdzie na bieżąco informujemy o naszej pracy. Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową na adres: media@szpitalpoludniowy.com. Staramy się udzielać odpowiedzi najszybciej jak to możliwe.
Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, Szpital Południowy – media@szpitalpoludniowy.com

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę
Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.