Najnowsze dane ze Szpitala Tymczasowego w Warszawie
Ramka PR
Szpital Tymczasowy działający przy ul. Rtm. Witolda Pileckiego 99 w Warszawie od kilkunastu tygodni, zgodnie ze swoim charakterem, przyjmuje wyłącznie pacjentów chorych na COVID-19. Ostatnie dane pokazują niewielki spadek liczby przyjęć a także powolny spadek liczby pacjentów potrzebujących wspomagania oddechowego przy użyciu respiratorów.
Nie zmienia to jednak faktu, że epidemia trwa, na co wskazują statystyki naszego szpitala: w ostatnim tygodniu Szpital Tymczasowy przyjął kolejnych 52 pacjentów, a liczba chorych podłączonych do respiratorów utrzymuje się dobowo powyżej dwudziestu osób.
Powiększająca się obsada wyspecjalizowanej kadry medycznej oraz personelu szpitala zapewnia ciągłą, profesjonalną opiekę chorym na Covid-19. W przyszłości dobrze przygotowany i wyposażony Szpital Tymczasowy może stanowić podstawowe wsparcie dla walki z epidemią, dając możliwość zwalniania poszczególnych oddziałów „covidowych” w innych szpitalach na rzecz świadczenia opieki zdrowotnej pacjentom „niecovidowym”, którym epidemia ograniczyła dostęp do leczenia.
Intensywnie kontynuujemy akcję szczepień – w punkcie szczepień zlokalizowanym przy Szpitalu Tymczasowym w sumie podano już ponad 28 tysięcy dawek szczepionki, w tym drugą dawką zaszczepiono ponad 9 tysięcy osób. Każdego dnia ta liczba wzrasta, dając nadzieję na przyszły powrót do normalności, także w obszarze ochrony zdrowia.
Do personelu Szpitala Tymczasowego płyną wyrazy uznania dla jego wytężonej, pełnej poświęcenia pacjentom pracy, między innymi kierowane jest wsparcie od darczyńców i firm. W ubiegłym tygodniu Nestlé, Raben Logistics Polska oraz Fundacja Lekarze Lekarzom dostarczyły do szpitala produkty spożywcze oraz napoje.
Wszystkim instytucjom i osobom przekazującym wsparcie i pomoc naszemu personelowi serdecznie dziękujemy, doceniając każdy gest uznania i życzliwości dla kadry Szpitala Tymczasowego.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony: www.szpitalpoludniowy.com oraz profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Szpital-Południowy, gdzie na bieżąco informujemy o naszej pracy. Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową na adres: media@szpitalpoludniowy.com. Staramy się udzielać odpowiedzi najszybciej jak to możliwe.
Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, Szpital Południowy – media@szpitalpoludniowy.com
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.