Komunikaty PR

Największa w Polsce, bezpłatna konferencja on-line dla Opiekunów

2023-05-15  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania 05 ( 0.05 MB )

„ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece”
Największa w Polsce, bezpłatna konferencja on-line dla Opiekunów

Pośpiech, nadmiar obowiązków rodzinnych i zawodowych, obawa o niespłacone kredyty, obniżenie sprawności fizycznej i psychicznej. To problemy dotyczące większości z nas. Ale to nie wszystkie wyzwania, z którymi mierzymy się na co dzień. W życiu każdego z nas pojawia się czas, gdy dodatkowo zaczyna towarzyszyć nam lęk o starzejących się, chorujących rodziców i problem opieki nad nimi.

Nasilający się proces starzenia społeczeństwa staje się faktem. GUS szacuje, że w roku 2030 w Polsce liczba ludności w wieku 60 lat i więcej wzrośnie do 10,8 mln. Grupa ta będzie stanowiła około 40% ogółu ludności.

Według danych UE dostępnych w ramach projektu SHARE, odsetek osób powyżej 65 roku życia w Europie wzrośnie do 26,9% w 2050 i będzie prawie dwukrotnie wyższy od średniej światowej, czyli 16,4%. Opieka nad seniorami w będzie stanowiła jedno z większych wyzwań przed którymi stanie Polska, ale i cała Europa.

Dziś przeciętna polska rodzina ma coraz mniejszy potencjał opiekuńczy. Przyczyn jest wiele: niska dzietność, konieczność przedwczesnego wycofania się z życia zawodowego w wypadku chęci sprawowania opieki nad rodzicami, nieprzygotowanie merytoryczne i psychiczne, odległość od miejsca zamieszkania rodzica.

Opieka nad osobami starszymi to duża odpowiedzialność. Zrozumienie potrzeb i frustracji osoby, nad którą sprawujemy opiekę, niezależnie od tego czy jest to członek naszej rodziny, czy też Podopieczny w relacji zawodowej, stanowi wyzwanie. Jak zbudować wzajemne poczucie bezpieczeństwa i komfortu? Jak sprawić, żeby opieka stała się mniej obciążająca a bardziej satysfakcjonująca dla Opiekunów? Jak z zaangażowaniem i poczuciem sensu stawiać czoła wyzwaniom i problemom, wynikającym ze stanu zdrowia Podopiecznych?

Bardzo ważna jest sieć wsparcia i pomocy, dlatego w odpowiedzi na te potrzeby ATERIMA MED stworzyła kolejną, trzecią już bezpłatną konferencję on-line dla opiekunów osób starszych, która stała się największych wydarzeniem w branży. Konferencja pod tytułem „ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece” odbędzie się w czwartek 25 maja 2023 roku, o godzinie 19:00. W szukaniu odpowiedzi na kluczowe pytania: Jak słuchać samego siebie? Jak rozumieć osobę, którą otaczamy opieką? pomogą eksperci:

  • gerontopedagożka Marlena Meyer, pierwsza polska certyfikowana trenerka w amerykańskim programie edukacyjnym o demencji „Pozytywne podejście do opieki” autorstwa Teepy Snow. Pracuje z opiekunami i osobami żyjącymi z demencją.
  • psycholożka Kamila Kozioł, Certyfikowany coach, specjalizuje się w budowaniu pewności siebie i wzmacnianiu własnej wartości w oparciu o psychologię pozytywną, neuropsychologię, neurolingwistykę i techniki coachingowe.
  • pielęgniarka oraz Dyrektor Biura Medycznego w ATERIMA MED Iwona Przybyło, dyplomowana terapeutka zajęciowa, trenerka i coach.
  • Konferencję poprowadzi doświadczona konferansjerka, aktorka telewizyjna i teatralna, Alina Kamińska, prywatnie opiekująca się Mamą, która żyje z demencją.

 

Więcej informacji oraz link do rejestracji na stronie:

https://www.aterima-med.pl/konferencja

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorem konferencji „ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece” jest ATERIMA MED – firma nr 1 w rankingu Opiekunki24.pl oraz Akademia Opiekunów, która wspiera opiekunów w ich codziennej pracy.

 

Kontakt z mediami:

Grupa ATERIMA

Puszkarska 7M

30-644 Kraków

marketing@grupaaterima.pl

Tel. +48 668 897 180

__________________

 

https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/6002/2/3/1/sytuacja_osob_starszych_w _polsce_w_2020_r.pdf

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=767346114716744&set=pb.100050565645528.-2207520000.

 

https://psme.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/Zapotrzebowanie-na-zawody-z-branzy-uslug-opiekunczych.pdf
 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna Biuro prasowe
2024-07-24 | 11:00

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi lub wręcz przeciwnie – jeść dużo i nie przytyć.
Zdrowie Czy życie bez telefonu jest możliwe?
2024-07-20 | 08:00

Czy życie bez telefonu jest możliwe?

Nikogo już nie dziwi, że w kalendarzu pojawił się Dzień Bez Telefonu Komórkowego (15 lipca) – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że urządzenie to jest przedłużeniem
Zdrowie Niemal 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych
2024-07-18 | 16:00

Niemal 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych

Blisko 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych dzięki corocznej inicjatywie GE HealthCare   W ramach Women’s Health Mobile Roadshow 2024 kobiety mogły skorzystać z badań w 15 miejscowościach w województwach opolskim i śląskim, m.in. w Opolu czy Chorzowie przy Stadionie Śląskim. Diagnostyka odbywała się od 31 maja do 23 czerwca br. Niemal 900 kobiet poddało się badaniom mammograficznym, USG oraz videodermatoskopowym w celu diagnostyki nowotworów złośliwych w mobilnej klinice GE HealthCare. W rezultacie wykryto 70 przypadków podejrzanych zmian.   Warszawa, 18 lipca 2024 r. – Podczas Women’s Health Mobile Roadshow 2024, niemal 900 kobiet poddało się bezpłatnym badaniom diagnostycznym w mammobusie GE HealthCare. Największym zainteresowaniem cieszyła się videodermatoskopia, czyli analiza powierzchni skóry i jej zmian, a także badania mammograficzne. W wyniku prowadzonych badań wykryto 70 podejrzanych przypadków, co stanowi niemal 8% przeprowadzonych badań. GE HealthCare po raz kolejny wyruszyło w trasę po polskich miastach i wsiach, aby umożliwić kobietom bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka piersi. Według statystyk to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – zmaga się z nim co czwarta pacjentka onkologiczna[1]. Każdego roku rozpoznaje się około 20 tyś. przypadków, z czego w samym 2021 zmarło na niego 6 406 pacjentek[2]. Jednocześnie, tylko co piąte rozpoznanie raka piersi przypada na wczesne stadium zaawansowania choroby[3], które ułatwia skuteczną terapię. – Wczesna diagnoza raka piersi zmniejsza ryzyko śmierci nawet o 25 – 30 procent, dlatego ważne są regularne badania i profilaktyka w tym kierunku. Ten nowotwór, kiedy wykryty na początkowych etapach, skutecznie poddaje się terapiom. Właśnie dlatego w GE HealthCare zachęcamy kobiety do korzystania z nowoczesnych metod diagnostycznych oraz zwiększamy dostępność badań w ramach Women’s Health Mobile Roadshow. To już trzecia edycja inicjatywy, podczas której Polki mogły wykonać badania z wykorzystaniem zaawansowanych technologii w komfortowych warunkach mammobusa – komentuje Grażyna Rubiś-Liolios, Dyrektor Generalna Polska, Litwa, Łotwa i Ukraina w GE HealthCare. Women’s Health Mobile Roadshow to projekt, podczas którego mobilna klinika GE HealthCare odbywa tournée po Europie, aby zwiększyć dostępność profilaktyki na najwyższym poziomie. Wśród odwiedzonych w 2024 roku krajów ponownie znalazła się Polska. Podczas tegorocznej edycji mieszkanki Opola, Moszny, Krapkowic, Niemodlina, Dobrodzienia, Kupy, Brzegu, Grodkowa, Namysłowa, Prudnika, Głuchołazów, Nysy, Branic, Kietrzu i Chorzowa mogły skorzystać z innowacyjnych technologii z obszaru obrazowania medycznego i diagnostyki onkologicznej.  

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.