Komunikaty PR

Największa w Polsce, bezpłatna konferencja on-line dla Opiekunów

2023-05-15  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania 05 ( 0.05 MB )

„ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece”
Największa w Polsce, bezpłatna konferencja on-line dla Opiekunów

Pośpiech, nadmiar obowiązków rodzinnych i zawodowych, obawa o niespłacone kredyty, obniżenie sprawności fizycznej i psychicznej. To problemy dotyczące większości z nas. Ale to nie wszystkie wyzwania, z którymi mierzymy się na co dzień. W życiu każdego z nas pojawia się czas, gdy dodatkowo zaczyna towarzyszyć nam lęk o starzejących się, chorujących rodziców i problem opieki nad nimi.

Nasilający się proces starzenia społeczeństwa staje się faktem. GUS szacuje, że w roku 2030 w Polsce liczba ludności w wieku 60 lat i więcej wzrośnie do 10,8 mln. Grupa ta będzie stanowiła około 40% ogółu ludności.

Według danych UE dostępnych w ramach projektu SHARE, odsetek osób powyżej 65 roku życia w Europie wzrośnie do 26,9% w 2050 i będzie prawie dwukrotnie wyższy od średniej światowej, czyli 16,4%. Opieka nad seniorami w będzie stanowiła jedno z większych wyzwań przed którymi stanie Polska, ale i cała Europa.

Dziś przeciętna polska rodzina ma coraz mniejszy potencjał opiekuńczy. Przyczyn jest wiele: niska dzietność, konieczność przedwczesnego wycofania się z życia zawodowego w wypadku chęci sprawowania opieki nad rodzicami, nieprzygotowanie merytoryczne i psychiczne, odległość od miejsca zamieszkania rodzica.

Opieka nad osobami starszymi to duża odpowiedzialność. Zrozumienie potrzeb i frustracji osoby, nad którą sprawujemy opiekę, niezależnie od tego czy jest to członek naszej rodziny, czy też Podopieczny w relacji zawodowej, stanowi wyzwanie. Jak zbudować wzajemne poczucie bezpieczeństwa i komfortu? Jak sprawić, żeby opieka stała się mniej obciążająca a bardziej satysfakcjonująca dla Opiekunów? Jak z zaangażowaniem i poczuciem sensu stawiać czoła wyzwaniom i problemom, wynikającym ze stanu zdrowia Podopiecznych?

Bardzo ważna jest sieć wsparcia i pomocy, dlatego w odpowiedzi na te potrzeby ATERIMA MED stworzyła kolejną, trzecią już bezpłatną konferencję on-line dla opiekunów osób starszych, która stała się największych wydarzeniem w branży. Konferencja pod tytułem „ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece” odbędzie się w czwartek 25 maja 2023 roku, o godzinie 19:00. W szukaniu odpowiedzi na kluczowe pytania: Jak słuchać samego siebie? Jak rozumieć osobę, którą otaczamy opieką? pomogą eksperci:

  • gerontopedagożka Marlena Meyer, pierwsza polska certyfikowana trenerka w amerykańskim programie edukacyjnym o demencji „Pozytywne podejście do opieki” autorstwa Teepy Snow. Pracuje z opiekunami i osobami żyjącymi z demencją.
  • psycholożka Kamila Kozioł, Certyfikowany coach, specjalizuje się w budowaniu pewności siebie i wzmacnianiu własnej wartości w oparciu o psychologię pozytywną, neuropsychologię, neurolingwistykę i techniki coachingowe.
  • pielęgniarka oraz Dyrektor Biura Medycznego w ATERIMA MED Iwona Przybyło, dyplomowana terapeutka zajęciowa, trenerka i coach.
  • Konferencję poprowadzi doświadczona konferansjerka, aktorka telewizyjna i teatralna, Alina Kamińska, prywatnie opiekująca się Mamą, która żyje z demencją.

 

Więcej informacji oraz link do rejestracji na stronie:

https://www.aterima-med.pl/konferencja

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorem konferencji „ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece” jest ATERIMA MED – firma nr 1 w rankingu Opiekunki24.pl oraz Akademia Opiekunów, która wspiera opiekunów w ich codziennej pracy.

 

Kontakt z mediami:

Grupa ATERIMA

Puszkarska 7M

30-644 Kraków

marketing@grupaaterima.pl

Tel. +48 668 897 180

__________________

 

https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/6002/2/3/1/sytuacja_osob_starszych_w _polsce_w_2020_r.pdf

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=767346114716744&set=pb.100050565645528.-2207520000.

 

https://psme.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/Zapotrzebowanie-na-zawody-z-branzy-uslug-opiekunczych.pdf
 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.