Naturalne peelingi na każdą okazję
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Drogeryjne półki wręcz uginają się od gotowych eksfoliantów. Mimo to tańszym, a nierzadko również zdrowszym sposobem na usunięcie martwego naskórka jest samodzielne przygotowanie peelingu. Jest to o tyle łatwiejsze, że jego bazą najczęściej są produkty, które każdy z nas posiada we własnym domu.
Peeling cukrowy to jeden z najłatwiejszych do wykonania, a zarazem najbardziej popularnych domowych kosmetyków. Idealnie sprawdzi się dla skóry mieszanej, tłustej oraz ze skłonnością do zmian trądzikowych. Ma działanie antybakteryjne, a regularnie stosowany wspomaga oczyszczanie zatkanych porów, reguluje ilość wydzielanego sebum i doskonale wygładza oraz zmiękcza skórę. Do jego przygotowania najlepiej użyć grubego cukru brązowego, jednak w przypadku posiadaczy wrażliwej cery dobrze jest delikatnie rozdrobnić ziarna, aby uniknąć podrażnień. Wystarczy dodać połowę szklanki cukru, ćwierć szklanki oleju z pestek winogron, łyżkę oleju laurowego (lub oleju z czarnuszki) oraz kilka kropel ulubionego olejku eterycznego (doskonale sprawdzi się olejek rozmarynowy, różany lub lawendowy). Wszystkie składniki należy połączyć ze sobą i dobrze wymieszać, a potem nałożyć na twarz. Delikatnie ją umyć, a resztki peelingu starannie spłukać.
Peeling solny
Sól można wykorzystać w kosmetyce na kilka sposobów, między innymi w peelingach do ciała, gdzie ma za zadanie oczyścić oraz złuszczyć martwy naskórek, czyniąc skórę wygładzoną i gotową do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Do jej przygotowania potrzeba pół szklanki soli, łyżki oleju arganowego, łyżki oleju kokosowego, łyżki oliwy z oliwek, łyżki oleju rycynowego oraz kilku kropel olejku sandałowego. Po zmieszaniu wszystkich składników, należy nałożyć peeling na twarz i przez kilka minut masować skórę, a następnie starannie spłukać. Inną opcją jest peeling z soli morskiej, pobudzający krążenie. Potrzebne jest pół szklanki soli morskiej, ćwierć szklanki oleju z migdałów, łyżka oleju z awokado, łyżka miodu, łyżka oleju migdałowego oraz pół łyżeczki mielonego cynamonu.
Do każdego z peelingów warto dodać 5 ml EstroVity Skin – to suplement diety stanowiący kompozycję roślinnych kwasów tłuszczowych omega 3, 6, 9, pozyskanych z unikalnej mieszaniny aż czterech olejów roślinnych – lnianego, z czarnej porzeczki, ogórecznika oraz wiesiołka. Roślinne, niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega oraz witaminy w nim zawarte sprzyjają atrakcyjnemu wyglądowi skóry – mówi Magdalena Skórka, starsza specjalistka ds. badań i rozwoju w onesano, producencie naturalnych suplementów diety.
Do walki z cellulitem pomocny będzie prosty peeling kawowy. Do jego przygotowania potrzebne będzie pół szklanki kawy mielonej (w oszczędnej wersji można użyć fusów z espresso), do której wystarczy dodać ćwierć szklanki oleju kokosowego w formie płynnej, łyżkę miodu, łyżkę startej cytryny oraz kilka kropel oleju rozmarynowego. Tak przygotowany peeling nakłada się na uda i pośladki, które następnie należy energicznie masować przez kilka minut. Można stosować go podczas każdej kąpieli.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.