Komunikaty PR

Naturalne sposoby na uciążliwy katar

2023-03-29  |  01:00
Biuro prasowe

Katar to zmora zarówno dorosłych jak i dzieci. Utrudnia oddychanie w ciągu dnia, przeszkadza w zasypianiu, budzi w nocy. Może być alergiczny, infekcyjny lub naczynioruchowy, ale bez względu na swoją genezę jest po prostu uciążliwy. Przysłowie mówi, że trwa tydzień lub siedem dni, ale z tym stwierdzeniem na pewno nie zgodzą się alergicy – u nich objawy potrafią ciągnąć się tygodniami. I zwłaszcza w takim przypadku warto sięgnąć po naturalne substancje łagodzące symptomy kataru. Z pomocą przychodzi ektoina oraz naturalne olejki eteryczne.

Wiosna radosna… nie dla wszystkich  

Kiedy większość z nas cieszy się z dłuższych dni i pierwszych oznak wiosny, alergicy i ich rodzice przygotowują się na trudną batalię z zatkanym nosem i podrażnionymi oczami. Na różnego rodzaju alergie cierpi już co trzeci mieszkaniec Europy, a sezon na nie rozpoczyna się coraz wcześniej - najczęściej już w lutym, kiedy intensywnie pylą leszczyna i olcha. Kolejne miesiące przynoszą kwitnienie topoli, wierzby i brzozy, co dla niektórych osób oznacza tygodnie czy nawet miesiące gorszego samopoczucia.

Ektoina – łagodzi, nawilża i regeneruje

Ektoina to niezwykła naturalna cząsteczka wytwarzana przez ekstremofile, czyli mikroorganizmy żyjące – jak sama nazwa wskazuje w ekstremalnych warunkach. W skrajnie niesprzyjających miejscach: gorących i toksycznych gejzerach czy wulkanach, w słonych jeziorach lub pod taflą arktycznego lodu. Aby chronić się przed oddziaływaniem szkodliwych i drażniących substancji, pierwiastków chemicznych oraz czynników, takich jak wysoka czy niska temperatura, suchość, lub promieniowanie UV - ekstremofile wytwarzają ektoinę. Jest to naturalna cząsteczka o działaniu ochronnym, nawilżającym i przeciwzapalnym. Ta dobroczynna substancja łagodzi podrażnienia i stany zapalne błony śluzowej oczu i nosa, nawilża, zmniejsza świąd i łzawienie oczu, zapobiega ich wysuszaniu. Co bardzo istotne, w przeciwieństwie do preparatów sterydowych, jest całkowicie naturalna i można ją stosować przez długi czas, ponieważ nie powoduje skutków ubocznych.

 

Jak mówi wybitny alergolog i dermatolog, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Prof. dr hab. n med. Roman Nowicki: - Ektoina posiada właściwości ochronne i regenerujące komórki. Wykazano jej wysoką skuteczność kliniczną w dermatologii, alergologii, zespole suchego oka oraz nawilżaniu skóry i błon śluzowych - i dodaje - Ektoina to naturalny aminokwas – chroni przed stresem komórkowym, posiada właściwości ochronne i regenerujące, można ją stosować u dzieci i dorosłych, ponieważ posiada znakomity profil bezpieczeństwa i tolerancji, a także nie ma działań niepożądanych.

EktoAlerg na pomoc alergikom

Moc dobroczynnej ektoiny można odnaleźć w nowej linii preparatów EktoAlerg marki Langsteiner. Składają się na nią krople do oczu oraz spray do nosa. Krople chronią oczy przed szkodliwym działaniem alergenów, ułatwiają regenerację podrażnionej spojówki oraz zabezpieczają przed utratą wody i wysuszeniem. Z kolei spray do nosa blokuje alergeny, zapobiega odwodnieniu błony śluzowej nosa i sprzyja jej odbudowie. Dodatkowo redukuje obrzęk i ułatwia oddychanie. Oba preparaty są bardzo bezpieczne i mogą być stosowane nawet u dzieci powyżej trzeciego miesiąca życia.

Wiosenne infekcje

Zanim nadejdzie ciepłe lato, to wczesną wiosną ostateczną dogrywkę mają sezonowe infekcje. Zmieniające się warunki atmosferyczne, przeplatające się ciepłe i zimne dni sprzyjają łapaniu przeziębienia, a wraz z nim kataru. Jest on szczególnie uciążliwy u małych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie wydmuchać nosa. Z naturalną pomocą przychodzą w takich przypadkach olejki eteryczne zamknięte w produktach z serii Bąbel – aromaterapeutycznym płynie do kąpieli oraz plasterkach do aromaterapii. Stosowane w duecie przynoszą szybkie ukojenie dla małych nosków. Zawierają m.in. wyciąg z eukaliptusa i sosny zwyczajnej, które od wieków są wykorzystywane w ziołolecznictwie do zwalczania bakterii i wirusów. Przy pierwszych objawach infekcji dobrze zadziała gorącą kąpiel z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych, która poprawia ukrwienie wszystkich mięśni i podnosi temperaturę ciała, co pobudza organizm do walki z patogenami. Dodatkowo, przed pójściem spać warto na piżamkę nakleić plasterek do aromaterapii, który został nasączony dobroczynnymi olejkami. W ich skład wchodzą dodatkowo olejek z liści rozmarynu lekarskiego i olejek miętowy, które odświeżają i hamują kaszel. Aromaty uwalniane są do 8 godzin, dzięki czemu dziecko będzie mogło spokojnie przespać całą noc.

Seria produktów Bąbel została niedawno uzupełniona o żelki witaminowe dla dzieci powyżej 4 roku życia. Moc dobroczynnych witamin zamknięta w formie kolorowych żelowych misiów, barwionych naturalnymi sokami owocowymi skutecznie uzupełni codzienną dietę malucha i pomoże dodatkowo wspierać odporność. 

Bez względu na przyczynę kataru, warto jego objawy zwalczać jak najwcześniej i to jak najbardziej naturalnymi środkami. Korzystając z dobrodziejstwa natury i siły nauki mamy pewność, że w bezpieczny sposób wspomagamy regenerację zarówno naszego organizmu jak i naszych dzieci.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.