Nowa przychodnia POZ w Gdańsku
Mieszkańcy Trójmiasta mogą korzystać z bezpłatnej podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w gdańskiej placówce enel-med. W oddziale Grunwaldzka, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, pacjenci mają do dyspozycji lekarza rodzinnego, pediatrę, mogą także zlecić wykonanie badań laboratoryjnych i obrazowych. Ponadto, poza usługami POZ w placówce dostępni są różni specjaliści, m.in. ginekolog, kardiolog czy endokrynolog. Grupa enel-med konsekwentnie zwiększa dostępność usług na NFZ w całej Polsce. Punkty POZ są również w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi.
– Z naszego najnowszego raportu „Łączy nas zdrowie” wynika, że dwa razy więcej Polaków wybiera chętniej prywatną konsultację specjalisty niż w ramach NFZ. Sektor prywatny cieszy się większym uznaniem pacjentów przede wszystkim za brak lub mniejsze kolejki, wyższą jakość usług oraz lepszych specjalistów. Wyjątkiem pozostaje lekarz pierwszego kontaktu. Z wspomnianego badania wynika, że z lekarza rodzinnego i pediatry Polacy najczęściej korzystają w swojej placówce POZ. Pacjenci mają przekonanie, że lekarz rodzinny powinien być dostępny za darmo, my to rozumiemy i zapewniamy. W enel-med mamy wysoko ocenianych specjalistów i zaplecze medyczne, z których mogą coraz częściej korzystać pacjenci także w ramach NFZ. Punkty POZ działają z powodzeniem w coraz większej liczbie naszych oddziałów w całej Polsce. Zarówno w Warszawie, Krakowie i Katowicach, a właśnie uruchomiliśmy Gdańsk i Łódź. Ponadto, w naszym szpitalu wykonujemy refundowane operacje jaskry i zaćmy, a w ramach AOS świadczymy wizyty z zakresu ginekologii, okulistyki czy endokrynologii. Z pewnością zakres usług zakontraktowanych przez nas z NFZ będzie coraz szerszy – wyjaśnia Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.
Konsultacje lekarskie i badania w jednym miejscu
Nowy oddział podstawowej opieki zdrowotnej w Gdańsku, otwarty 1 lipca 2024 roku w kompleksie biurowym Office Island, al. Grunwaldzka 163, oferuje bezpłatne wizyty i teleporady z lekarzem rodzinnym lub pediatrą, opiekę pielęgniarki oraz skierowania na badania i konsultacje u specjalistów. Lekarze POZ wystawią recepty, zwolnienia zdrowotne oraz orzeczenia i zaświadczenia. W placówce można również bezpłatnie wykonać badania laboratoryjne i obrazowe (USG, RTG, EKG) na podstawie skierowania od lekarza POZ. Obowiązkowe szczepienia są wykonywane bezpłatnie zgodnie z kalendarzem szczepień.
Zapisy w placówce lub online
Przystąpienie do POZ w enel-med jest szybkie i wygodne. Można to zrobić na trzy sposoby: przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP), osobiście w oddziale enel-med lub online przez stronę enel.pl. Wystarczy wybrać interesujący oddział z listy i postępować zgodnie z instrukcjami na stronie. Wypełnienie deklaracji zajmuje tylko kilka minut i jest bezpłatne. Warto pamiętać, że możliwa jest zmiana placówki bez dopłat dwa razy w roku, a przy wyborze nowej placówki nie trzeba wypisywać się z poprzedniej.
Szczegóły dotyczące podstawowej opieki zdrowotnej w enel-med znajdują się na stronie: https://enel.pl/uslugi/podstawowa-opieka-zdrowotna/
Specjaliści na miejscu
Gdańska placówka enel-med łączy podstawową opiekę zdrowotną w ramach NFZ z prywatną opieką medyczną, umożliwiając pacjentom nie tylko skorzystanie z usług zakontraktowanych na NFZ, ale również umówienie się na konsultację u różnych specjalistów odpłatnie lub w ramach pakietów medycznych. Ich lista jest długa i obejmuje m.in. alergologa, chirurga, dermatologa, endokrynologa, geriatry, gastrologa, ginekologa, kardiologa, laryngologa, okulisty, psychiatry i urologa.
Coraz więcej usług NFZ w enel-med
enel-med konsekwentnie rozszerza listę usług zakontraktowanych z NFZ. Poza podstawową opieką zdrowotną (POZ), w Warszawie świadczy usługi w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). Pacjenci mogą skorzystać z opieki okulistycznej, endokrynologicznej, ginekologicznej i kardiologicznej bezpłatnie na NFZ. W szpitalu enel-med przeprowadzane są natomiast operacje zaćmy. Jest to jedyna w województwie mazowieckim placówka, w której wszczepia się implanty najnowszej generacji w ramach świadczeń NFZ.
– Polacy raczej nie mają dobrego zdania o usługach świadczonych w ramach NFZ. Ten obraz powoli się zmienia, między innymi za sprawą prywatnych podmiotów takich jak my. W enel-med mamy nie tylko bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturę medyczną, wysoko ocenianych specjalistów, ale także ogromne doświadczenie w realizacji niemal wszystkich usług medycznych, jakich potrzebuje pacjent. To solidny fundament do tego, aby być również aktywnym uczestnikiem publicznego rynku opieki zdrowotnej – mówi Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.
Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?
Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.