Nowa przychodnia POZ w Gdańsku
Mieszkańcy Trójmiasta mogą korzystać z bezpłatnej podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w gdańskiej placówce enel-med. W oddziale Grunwaldzka, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, pacjenci mają do dyspozycji lekarza rodzinnego, pediatrę, mogą także zlecić wykonanie badań laboratoryjnych i obrazowych. Ponadto, poza usługami POZ w placówce dostępni są różni specjaliści, m.in. ginekolog, kardiolog czy endokrynolog. Grupa enel-med konsekwentnie zwiększa dostępność usług na NFZ w całej Polsce. Punkty POZ są również w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi.
– Z naszego najnowszego raportu „Łączy nas zdrowie” wynika, że dwa razy więcej Polaków wybiera chętniej prywatną konsultację specjalisty niż w ramach NFZ. Sektor prywatny cieszy się większym uznaniem pacjentów przede wszystkim za brak lub mniejsze kolejki, wyższą jakość usług oraz lepszych specjalistów. Wyjątkiem pozostaje lekarz pierwszego kontaktu. Z wspomnianego badania wynika, że z lekarza rodzinnego i pediatry Polacy najczęściej korzystają w swojej placówce POZ. Pacjenci mają przekonanie, że lekarz rodzinny powinien być dostępny za darmo, my to rozumiemy i zapewniamy. W enel-med mamy wysoko ocenianych specjalistów i zaplecze medyczne, z których mogą coraz częściej korzystać pacjenci także w ramach NFZ. Punkty POZ działają z powodzeniem w coraz większej liczbie naszych oddziałów w całej Polsce. Zarówno w Warszawie, Krakowie i Katowicach, a właśnie uruchomiliśmy Gdańsk i Łódź. Ponadto, w naszym szpitalu wykonujemy refundowane operacje jaskry i zaćmy, a w ramach AOS świadczymy wizyty z zakresu ginekologii, okulistyki czy endokrynologii. Z pewnością zakres usług zakontraktowanych przez nas z NFZ będzie coraz szerszy – wyjaśnia Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.
Konsultacje lekarskie i badania w jednym miejscu
Nowy oddział podstawowej opieki zdrowotnej w Gdańsku, otwarty 1 lipca 2024 roku w kompleksie biurowym Office Island, al. Grunwaldzka 163, oferuje bezpłatne wizyty i teleporady z lekarzem rodzinnym lub pediatrą, opiekę pielęgniarki oraz skierowania na badania i konsultacje u specjalistów. Lekarze POZ wystawią recepty, zwolnienia zdrowotne oraz orzeczenia i zaświadczenia. W placówce można również bezpłatnie wykonać badania laboratoryjne i obrazowe (USG, RTG, EKG) na podstawie skierowania od lekarza POZ. Obowiązkowe szczepienia są wykonywane bezpłatnie zgodnie z kalendarzem szczepień.
Zapisy w placówce lub online
Przystąpienie do POZ w enel-med jest szybkie i wygodne. Można to zrobić na trzy sposoby: przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP), osobiście w oddziale enel-med lub online przez stronę enel.pl. Wystarczy wybrać interesujący oddział z listy i postępować zgodnie z instrukcjami na stronie. Wypełnienie deklaracji zajmuje tylko kilka minut i jest bezpłatne. Warto pamiętać, że możliwa jest zmiana placówki bez dopłat dwa razy w roku, a przy wyborze nowej placówki nie trzeba wypisywać się z poprzedniej.
Szczegóły dotyczące podstawowej opieki zdrowotnej w enel-med znajdują się na stronie: https://enel.pl/uslugi/podstawowa-opieka-zdrowotna/
Specjaliści na miejscu
Gdańska placówka enel-med łączy podstawową opiekę zdrowotną w ramach NFZ z prywatną opieką medyczną, umożliwiając pacjentom nie tylko skorzystanie z usług zakontraktowanych na NFZ, ale również umówienie się na konsultację u różnych specjalistów odpłatnie lub w ramach pakietów medycznych. Ich lista jest długa i obejmuje m.in. alergologa, chirurga, dermatologa, endokrynologa, geriatry, gastrologa, ginekologa, kardiologa, laryngologa, okulisty, psychiatry i urologa.
Coraz więcej usług NFZ w enel-med
enel-med konsekwentnie rozszerza listę usług zakontraktowanych z NFZ. Poza podstawową opieką zdrowotną (POZ), w Warszawie świadczy usługi w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). Pacjenci mogą skorzystać z opieki okulistycznej, endokrynologicznej, ginekologicznej i kardiologicznej bezpłatnie na NFZ. W szpitalu enel-med przeprowadzane są natomiast operacje zaćmy. Jest to jedyna w województwie mazowieckim placówka, w której wszczepia się implanty najnowszej generacji w ramach świadczeń NFZ.
– Polacy raczej nie mają dobrego zdania o usługach świadczonych w ramach NFZ. Ten obraz powoli się zmienia, między innymi za sprawą prywatnych podmiotów takich jak my. W enel-med mamy nie tylko bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturę medyczną, wysoko ocenianych specjalistów, ale także ogromne doświadczenie w realizacji niemal wszystkich usług medycznych, jakich potrzebuje pacjent. To solidny fundament do tego, aby być również aktywnym uczestnikiem publicznego rynku opieki zdrowotnej – mówi Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.