Komunikaty PR

Nowa przychodnia POZ w Gdańsku

2024-08-12  |  11:00
Biuro prasowe

Mieszkańcy Trójmiasta mogą korzystać z bezpłatnej podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w gdańskiej placówce enel-med. W oddziale Grunwaldzka, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, pacjenci mają do dyspozycji lekarza rodzinnego, pediatrę, mogą także zlecić wykonanie badań laboratoryjnych i obrazowych. Ponadto, poza usługami POZ w placówce dostępni są różni specjaliści, m.in. ginekolog, kardiolog czy endokrynolog. Grupa enel-med konsekwentnie zwiększa dostępność usług na NFZ w całej Polsce. Punkty POZ są również w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi.

– Z naszego najnowszego raportu „Łączy nas zdrowie” wynika, że dwa razy więcej Polaków wybiera chętniej prywatną konsultację specjalisty niż w ramach NFZ. Sektor prywatny cieszy się większym uznaniem pacjentów przede wszystkim za brak lub mniejsze kolejki, wyższą jakość usług oraz lepszych specjalistów. Wyjątkiem pozostaje lekarz pierwszego kontaktu. Z wspomnianego badania wynika, że z lekarza rodzinnego i pediatry Polacy najczęściej korzystają w swojej placówce POZ. Pacjenci mają przekonanie, że lekarz rodzinny powinien być dostępny za darmo, my to rozumiemy i zapewniamy. W enel-med mamy wysoko ocenianych specjalistów i zaplecze medyczne, z których mogą coraz częściej korzystać pacjenci także w ramach NFZ. Punkty POZ działają z powodzeniem w coraz większej liczbie naszych oddziałów w całej Polsce. Zarówno w Warszawie, Krakowie i Katowicach, a właśnie uruchomiliśmy Gdańsk i Łódź. Ponadto, w naszym szpitalu wykonujemy refundowane operacje jaskry i zaćmy, a w ramach AOS świadczymy wizyty z zakresu ginekologii, okulistyki czy endokrynologii. Z pewnością zakres usług zakontraktowanych przez nas z NFZ będzie coraz szerszy – wyjaśnia Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

Konsultacje lekarskie i badania w jednym miejscu

Nowy oddział podstawowej opieki zdrowotnej w Gdańsku, otwarty 1 lipca 2024 roku w kompleksie biurowym Office Island, al. Grunwaldzka 163, oferuje bezpłatne wizyty i teleporady z lekarzem rodzinnym lub pediatrą, opiekę pielęgniarki oraz skierowania na badania i konsultacje u specjalistów. Lekarze POZ wystawią recepty, zwolnienia zdrowotne oraz orzeczenia i zaświadczenia. W placówce można również bezpłatnie wykonać badania laboratoryjne i obrazowe (USG, RTG, EKG) na podstawie skierowania od lekarza POZ. Obowiązkowe szczepienia są wykonywane bezpłatnie zgodnie z kalendarzem szczepień.

Zapisy w placówce lub online

Przystąpienie do POZ w enel-med jest szybkie i wygodne. Można to zrobić na trzy sposoby: przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP), osobiście w oddziale enel-med lub online przez stronę enel.pl. Wystarczy wybrać interesujący oddział z listy i postępować zgodnie z instrukcjami na stronie. Wypełnienie deklaracji zajmuje tylko kilka minut i jest bezpłatne. Warto pamiętać, że możliwa jest zmiana placówki bez dopłat dwa razy w roku, a przy wyborze nowej placówki nie trzeba wypisywać się z poprzedniej.

Szczegóły dotyczące podstawowej opieki zdrowotnej w enel-med znajdują się na stronie: https://enel.pl/uslugi/podstawowa-opieka-zdrowotna/ 

Specjaliści na miejscu

Gdańska placówka enel-med łączy podstawową opiekę zdrowotną w ramach NFZ z prywatną opieką medyczną, umożliwiając pacjentom nie tylko skorzystanie z usług zakontraktowanych na NFZ, ale również umówienie się na konsultację u różnych specjalistów odpłatnie lub w ramach pakietów medycznych. Ich lista jest długa i obejmuje m.in. alergologa, chirurga, dermatologa, endokrynologa, geriatry, gastrologa, ginekologa, kardiologa, laryngologa, okulisty, psychiatry i urologa.

Coraz więcej usług NFZ w enel-med

enel-med konsekwentnie rozszerza listę usług zakontraktowanych z NFZ. Poza podstawową opieką zdrowotną (POZ), w Warszawie świadczy usługi w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). Pacjenci mogą skorzystać z opieki okulistycznej, endokrynologicznej, ginekologicznej i kardiologicznej bezpłatnie na NFZ. W szpitalu enel-med przeprowadzane są natomiast operacje zaćmy. Jest to jedyna w województwie mazowieckim placówka, w której wszczepia się implanty najnowszej generacji w ramach świadczeń NFZ.

– Polacy raczej nie mają dobrego zdania  o usługach świadczonych w ramach NFZ. Ten obraz powoli się zmienia, między innymi za sprawą prywatnych podmiotów takich jak my. W enel-med mamy nie tylko bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturę medyczną, wysoko ocenianych specjalistów, ale także ogromne doświadczenie w realizacji niemal wszystkich usług medycznych, jakich potrzebuje pacjent. To solidny fundament do tego, aby być również aktywnym uczestnikiem publicznego rynku opieki zdrowotnej – mówi Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego? Biuro prasowe
2024-11-04 | 14:35

Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?

W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich
Zdrowie Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
2024-10-30 | 14:10

Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy

Hipofosfatazja (HPP) to rzadkie schorzenie metaboliczne o podłożu genetycznym, które sprawia, że kości oraz zęby stają się słabe, kruche i podatne na złamania. U dzieci HPP objawia
Zdrowie Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
2024-10-29 | 14:00

Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins

Centrum Designu DOMOTEKA świętowało swoje 18. urodziny w wyjątkowej atmosferze, łącząc miłośników dobrego wzornictwa, sztuki i filmu. W ramach jubileuszowego wydarzenia,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.