Komunikaty PR

Nowe, zielone miejsce na mapie Warszawy – Ogród Codzienny

2020-09-02  |  12:30
Kontakt
Aleksandra Baran
Havas PR Warsaw

J.P. Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
aleksandra.baran|havas.com| |aleksandra.baran|havas.com
+48 000 000 000
https://havaspr.pl/

W sobotę (5 września) przy centrum handlowym Wola Park zostanie otwarty Ogród Codzienny, nowa odsłona Ogrodu Wola. Specjalnie zaprojektowana, zielona przestrzeń, pozwoli okolicznym mieszkańcom odpocząć od miejskiego zgiełku i dowiedzieć się więcej o tym, jak w prosty sposób dbać o środowisko, zdrowo się odżywiać, uprawiać własne warzywa w mieście czy ograniczyć ilość odpadów. Znajduje się tu m.in. sklep Owoce&Warzywa, boczniakownia, kompostownik oraz przestrzeń, w której będą odbywały się warsztaty edukacyjne.

 

Ogród Codzienny to miejsce stworzone z myślą o potrzebach okolicznych mieszkańców Woli i Bemowa, rodzinna przestrzeń relaksu i edukacji.

 

Dbanie o ekologię i zdrowe nawyki to tematy, które są nam bliskie. Staramy się podejmować działania, które mają pozytywny wpływ na klimat i zachęcają do prowadzenia zrównoważonego stylu życia. Z powodzeniem zrealizowaliśmy cykl warsztatów „MaMy zielone pojęcie”, teraz idziemy o krok dalej. W naszym Ogrodzie chcemy inspirować naszych klientów i okolicznych mieszkańców do codziennego dbania o planetę. To nasza odpowiedź na ich potrzeby, czyli dostęp do spokojnych i zrównoważonych miejsc blisko naturypowiedziała Kamila Popławska -Bernatowicz, Marketing Manager Wola Parku.

 

Na terenie Ogrodu można dowiedzieć się więcej o ptakach mieszkających w Warszawie, m.in. o krzyżówce, sikorce, pustułce czy szpaku. Podejrzeć jak rosną boczniaki, grzyby o wyjątkowych wartościach odżywczych, zaglądając do specjalnie zaprojektowanej boczniakowni. Z kolei w pawilonie przygotowanym wspólnie z firmą Owoce&Warzywa, mieszkańcy będą mogli zrobić eko-zakupy i porozmawiać ze sprzedawcą na temat zdrowego, zrównoważonego stylu życia.

 

– Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na współpracę z lokalnymi dostawcami. Mamy w ten sposób pewność, że produkty, które sprzedajemy są sprawdzone i przede wszystkim zdrowe. Cieszymy się, że możemy otworzyć nasz kolejny punkt dla mieszkańców Woli i współtworzyć projekt, który pomoże budować świadomość lokalnych mieszkańców w zakresie ekologii i dobrego odżywiania – powiedziała Karolina Jungst, która wraz z mężem Janem, założyła Owoce&Warzywa.

 

Ogród został zaprojektowany tak, aby był maksymalnie samowystarczalny. W rogu Ogrodu znajduje się kompostownik, dzięki któremu mieszkańcy dowiedzą się jak kompostować i dlaczego warto to robić. To ciekawe rozwiązanie dla chcących żyć zgodnie z ideą zero-waste, pozwalające wykorzystać resztki owoców i warzyw  zamiast wyrzucać je do kosza. Istotnym elementem Ogrodu Codziennego jest system małej retencji wody – zbiornik na deszczówkę, dzięki któremu mieszkańcy mogą zobaczyć jak w łatwy sposób gromadzić wodę na własne potrzeby. Naturalny nawóz z kompostu oraz deszczówka z instalacji są wykorzystywane w Ogrodzie do upraw miejskich na grządkach.

 

Podczas otwarcia Ogrodu Codziennego, 5 września, wszyscy chętni mieszkańcy wezmą udział w licznych atrakcjach, m.in. w warsztatach edukacyjnych[1], spotkaniu autorskim z Jackiem Karczewskim ze Stowarzyszenia Jestem na pTAK!, teatrzyku dla dzieci organizowanym we współpracy z Wolskim Centrum Kultury oraz konkursach i zabawach dla dzieci. Wieczorem w Ogrodzie Codziennym wystąpi warszawski zespół CzessBand.

 

Więcej informacji:

Aleksandra Baran: e-mail: aleksandra.baran@havas.com tel.: 502 552 334

Agata Piekarz-Urbaś: e-mail agata.piekarz@havas.com  tel.: 517 057 545

 

O Wola Parku:

Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie posiada ponad 200 punktów usługowych oraz sklepów z odzieżą, obuwiem, akcesoriami, kosmetykami, elektroniką, artykułami sportowymi, spożywczymi i wyposażeniem wnętrz. W Wola Parku mieści się też punkt odbioru zamówień IKEA oraz IKEA Bliżej (miejsce planowania i zamawiania artykułów wyposażenia wnętrz IKEA), Multikino, klub fitness Zdrofit, hipermarket Auchan, Castorama, a także komfortowa strefa co-workingu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa oraz stacja rowerowa Veturilo.

Wola Park jest jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest skwer – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew. Część z nich sadzona była jeszcze w XIX wieku. Park jest miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców dzielnicy.

W lutym 2020 roku ogłoszone zostały plany związane z projektem rewitalizacji Ogrodów Ulricha. Włączone w proces inwestycyjny zostaną zabytkowe: park, willa oraz szklarnie. Projekt ma na celu przywrócenie temu miejscu dawnego blasku. Firma Ingka Centres Polska, właściciel centrum handlowego Wola Park, docelowo stworzy na tym terenie miejsce, które będzie wpisywało się w potrzeby całych rodzin. Przestrzeń będzie łączyła społeczną użyteczność przestrzeni – przeznaczoną na warsztaty, zajęcia edukacyjne i spotkania – z funkcją handlowo-gastronomiczną.

Wola Park jest otwarty na potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy i lokalnymi instytucjami kulturalnymi oraz aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa.

O Ingka Centres Polska:

Ingka Centres Polska należy do Grupy INGKA i od ponad 40 lat buduje i zarządza rentownymi centrami handlowymi, w tym Wola Parkiem. Obecnie posiada 45 obiektów w 15 krajach, które co roku odwiedza 480 milionów osób. Do 2025 roku spółka planuje, że w jej portfolio będzie łącznie 70 lokalizacji, które będą w stanie przyjąć 1 miliard odwiedzających. Ingka Centres Polska stawia na stały wzrost i podnoszenie jakości usług. Wraz z firmą rozwijają się także jej najemcy i partnerzy biznesowi, a wśród nich 1 600 marek prowadzących 7 000 sklepów.

W Polsce Ingka Centres Polska zarządza pięcioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie.

 


[1] Zapisy na warsztaty na stronie www.wolapark.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Havas PR Warsaw
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego
2024-06-25 | 08:39

Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.