O bezpiecznym seksie na Pol’and’Rock Festival 2021
Alfa Communications
ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Po roku przerwy, 29 lipca, w nowym miejscu – na lotnisku Makowice-Płoty w zachodniopomorskim rozpoczyna się 27. Pol’and’Rock Festival. Wraz z nim akcja profilaktyki oraz edukacji na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową pod nazwą „Miłość, młodość, odpowiedzialność”. Projekt realizuje zielonogórski oddział Towarzystwa Rozwoju Rodziny, który edukuje uczestników tej imprezy nieprzerwanie od 1998 roku. Tegoroczna akcja zostanie przeprowadzona dzięki środkom z grantu przyznanego Towarzystwu w konkursie Pozytywnie Otwarci.
„Na naszym stoisku dowiecie się wielu rzeczy o seksualności, relacjach i związkach, orientacji psychoseksualnej, dojrzewaniu, antykoncepcji, infekcjach przenoszonych drogą płciową, o tym, gdzie i jak bezpiecznie sprawdzić swoje zdrowie, o planowanym i chcianym rodzicielstwie, prawach seksualnych i reprodukcyjnych. Słowem wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a nie zawsze macie kogo o to zapytać – na luzie, w przystępny sposób, bez skrępowania i tematów tabu. Im więcej wiemy tym bezpieczniej możemy realizować swoją seksualność i się nią cieszyć” – zachęca dr Joanna Dec-Pietrowska, która koordynuje projekt Towarzystwa Rozwoju Rodziny – Zielona Góra.
Podczas czterech dni festiwalowych na stoisku edukacyjnym TRR dostępne będą ulotki i broszury na temat zakażeń przenoszonych drogą płciową (STI), testowania się w tym kierunku, a także profilaktyki. Będą rozmowy, ale też mini warsztaty dotyczące szacowania ryzyka, zakażenia HIV/STI, bezpiecznych zachowań oraz umiejętności interpersonalnych. Wyszkoleni edukatorzy Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze zorganizują gry, quizy i konkursy edukacyjne. Będą rozdawać ulotki, lubrykanty, i prezerwatywy.
„Pol’and’Rock to ważny festiwal dla tysięcy młodych ludzi w Polsce. A już w tym roku, po doświadczeniu pandemii COVID-19, może to być wydarzenie niezwykłe. Trzeba zrobić wszystko, żeby młodzież wróciła z festiwalu szczęśliwa, ale też zdrowa. Wierzę, że stoisko Towarzystwa Rozwoju Rodziny, organizacji, która zna tę imprezę, jak chyba żadna inna, przyczyni się do tego, że zarówno na niej, jak i w przyszłości uczestnicy festiwalu będą lepiej niż dotychczas dbali o bezpieczeństwo swoje i innych” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.
***
Celem programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. W ramach programu organizowany jest konkurs dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat przeznaczyła 2 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.
Dodatkowych informacji udziela:
Marta Kotula
Biuro Organizacyjne Pozytywnie Otwarci
tel: +48 507 719 570
biuro@pozytywnieotwarci.pl
www.pozytywnieotwarci.pl

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów
Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.
Problemy społeczne
Od lipca ułatwienia w dostępie do terapii dla osób z przewlekłą chorobą nerek. Eksperci apelują o włączenie dietetyków w proces leczenia

Na przewlekłą chorobę nerek cierpi nawet ponad 4,7 mln osób. Według prognoz WHO liczba pacjentów wymagających dializ będzie szybko rosnąć. Niskobiałkowa dieta w połączeniu z leczeniem farmakologicznym obejmującym ketoanalogi aminokwasów może znacząco opóźnić konieczność rozpoczęcia dializoterapii. Od 1 lipca Ministerstwo Zdrowia ułatwia dostęp do terapii. Zmiany mają odciążyć specjalistów, dostosować program do codziennej praktyki lekarskiej i uprościć dostęp do terapii.
Żywienie
Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego

Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.