OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA CUKRZYCY W POLSCE
Materiały Prasowe
Materiały Prasowe
Warszawa
00-000 Warszawa
poczta|poczta.pl| |poczta|poczta.pl
000000000
Strona www
DEXCOM STWORZYŁ GALERIĘ PORTRETÓW,
ABY POKAZAĆ EMOCJONALNE WZLOTY I UPADKI ŻYCIA Z CUKRZYCĄ
- Firma Dexcom, producent systemów monitorowania glikemii w czasie rzeczywistym (rtCGM), kolejny raz angażuje się w działania na rzecz postrzegania problemu cukrzycy i w ramach globalnej kampanii #SeeDiabetes tworzy jedyną w swoim rodzaju galerię portretów, przedstawiającą twarze osób chorych na cukrzycę ze wszystkich środowisk i zakątków świata, w tym celebrytów: aktora i wokalistę Nicka Jonasa, piosenkarkę i aktorkę Patti LaBelle oraz aktora Jeremy’ego Irvine’a.
- W gronie sportretowanych diabetyków znalazł się Maciej Łysiak, popularny youtuber, edukator diabetologiczny i członek społeczności Dexcom Warriors w Polsce.
- Kampania #SeeDiabetes i galeria portretów wspierają ciągłe wysiłki firmy Dexcom mające na celu podnoszenie świadomości na temat potrzeby rozszerzenia dostępu do nowoczesnych technologii wspomagających zarządzanie cukrzycą, takich jak rtCGM.
- Od czasu ubiegłorocznej odsłony kampanii świadomościowej #SeeDiabetes firmy Dexcom, grupa diabetyków korzystających z rtCGM powiększyła się o 6 milionów osób na całym świecie, z 8 do 14 milionów.
- Niezwykłą galerię, inspirowaną obchodami tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy, można obejrzeć pod adresem www.SeeDiabetes.com, gdzie znalazły się portrety diabetyków, których zdjęcia odzwierciedlają wzloty i upadki towarzyszące życiu z niewidzialną chorobą.
Firma Dexcom, światowy lider w dziedzinie systemów ciągłego monitorowania stężenia glikemii w czasie rzeczywistym (rtCGM) przeznaczonych dla osób chorych na cukrzycę, łączy siły ze społecznością Dexcom Warriors z całego świata podczas Światowego Dnia Cukrzycy (14 listopada), aby wspierać działania na rzecz podnoszenia społecznej świadomości na temat potrzeby poprawy dostępu do nowoczesnych technologii diabetologicznych wspierających zarządzanie chorobą, a tym samym zmieniających życie pacjentów.
„Doskonale wiemy, jak ważne jest stałe podnoszenia jakości życia osób z cukrzycą. Technologia, która ułatwia i usprawnia leczenie cukrzycy, może mieć kluczowe znaczenie dla codziennego dobrostanu osób ją stosujących. Systemy rtCGM właśnie tak działają, dzięki czemu stosującym ją osobom z cukrzycą łatwiej żyć pełnią życia” – wyjaśnia Tomasz Borowy, Prezes Zarządu Proglikemia, oficjalnego dystrybutora Dexcom w Polsce.
Aby rzucić nowe światło na codzienną walkę z cukrzycą, firma Dexcom stworzyła jedyną w swoim rodzaju galerię portretów diabetyków z całego świata, która przedstawia szczere i pełne nadziei spojrzenie na osoby chore na cukrzycę na różnych etapach życia, podążające swoją własną ścieżką, które mają za sobą niejednokrotnie lepsze i gorsze doświadczenia pokonywania wyzwań stawianych przed nimi przez niewidzialną chorobę.
Projekt #SeeDiabetes: The Faces of Diabetes Warriors, powołany do życia przez dyrektora kreatywnego Dexcom Warrior i australijską modelkę Bambi Northwood-Blyth, a zrealizowany przez znanego fotografa portretowego Fernando Sippela, przedstawia wybranych członków społeczności Dexcom Warriors z całego świata - chorych na cukrzycę typu 1 lub typu 2. Użytkownicy Dexcom CGM, których portrety pojawiają się w galerii, to między innymi:
- Nick Jonas, amerykański artysta nagrywający, autor tekstów, aktor i filantrop;
- Patti LaBelle, legendarna amerykańska artystka, aktorka, autorka i przedsiębiorczyni, zdobywczyni nagrody Grammy;
- Jeremy Irvine, angielski aktor;
- Victor Garber, kanadyjsko-amerykański aktor i piosenkarz;
- Christian Mansell, australijski kierowca wyścigowy w sportach motorowych;
- Leontine de Hollander, holenderska fotografka;
- Georgiana Dumitra, rumuńska autorka treści o stylu życia i urodzie;
- MiYeong Kim, koreańska autorka i działaczka na rzecz walki z cukrzycą;
- Laura Sabourin, kanadyjska nauczycielka w szkole średniej;
- Beth McDaniel i Ellen Watson, najlepsze przyjaciółki i studentki z Irlandii Północnej.
„Zaakceptowałem wyzwanie życia z cukrzycą, która towarzyszy mi już od 11 lat i cieszę się mogąc pokazywać to moje codzienne życie jako Dexcom Warrior. Wiem jakie to ważne zwłaszcza dla osób nowo zdiagnozowanych i ich rodzin. Moim zdaniem, im więcej wiesz o swojej cukrzycy, tym lepsze będą Twoje wyniki. W Internecie dziele się wiedzą, osobistymi doświadczeniami oraz moimi sposobami radzenia sobie z chorobą. Wiedza i motywacja to supermoce, ale dzięki systemowi Dexcom rtCGM, który służy poprawie zarządzania cukrzycą, życie z chorobą jest zdecydowanie łatwiejsze. W tym roku wpisując się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy, miałem przyjemność wzięcia udziału w sesji zdjęciowej w ramach akcji #SeeDiabetes, poprzez którą włączyłem się w globalną dyskusję na temat potrzeby poprawy dostępu do opieki diabetologicznej i technologii. Mam nadzieję, że sytuacja osób chorujących będzie nadal się poprawiać” – podkreśla Maciej Łysiak, youtuber, edukator diabetologiczny, członek społeczności Dexcom Warriors reprezentujący Polskę w projekcie #SeeDiabetes.
„Społeczność Dexcom Warriors każdego dnia udowadnia, że cukrzyca nie musi ograniczać. Chcemy stale poszerzać grono osób, które pokazują, że można być aktywnym zawodowo, czerpać pełnię radości z życia rodzinnego i spełniać swoje marzenia. To ważna motywacja dla całej społeczności diabetologicznej do przezwyciężania codziennych trudności. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się publicznie swoją historią w naszych mediach społecznościowych i wkroczenia na cukrzycową ścieżkę życia jako #DexcomWarrior” - wskazuje Justyna Tchorek, marketing manager Proglikemia, koordynatorka programu Dexcom Warriors w Polsce.
Zainicjowana w ubiegłym roku kampania #SeeDiabetes i jej tegoroczna odsłona w formie unikatowej wystawy portretów wzmacniają ogólnoświatowe zaangażowanie firmy Dexcom na rzecz poszerzania dostępu do nowoczesnych technologii diabetologicznych i są zgodne z hasłem Światowego Dnia Cukrzycy na lata 2021–2023: „Dostęp do opieki diabetologicznej”. Podnoszenie społecznej świadomości w zakresie najnowszych technologii leczenia cukrzycy jest zadaniem, które stanowi zasadniczą część ciągłych wysiłków firmy Dexcom na rzecz zwiększenia dostępu i refundacji systemów rtCGM na całym świecie.
W ciągu ostatniego roku, od czasu gdy po raz pierwszy wystartowała świadomościowa kampania #SeeDiabetes, wśród diabetyków na całym świecie grono użytkowników systemów CGM na preferencyjnych warunkach wzrosło o 6 milionów, z 8 do 14 milionów, odnotowując znaczący przyrost w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji i Japonii. Od stycznia 2023 r. również w Polsce pacjenci z cukrzycą typu 1 lub 3, wymagający intensywnej insulinoterapii i z nieświadomością hipoglikemii, mogą korzystać z refundowanych systemów monitorowania glikemii w czasie rzeczywistym, oferowanych przez Dexcom G6. W niemal 20 krajach na całym świecie, w ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Dexcom wprowadziła na rynek niedostępne wcześniej systemy CGM.
Pomimo tego znaczącego postępu kolejne miliony pacjentów chorych na cukrzycę w dalszym ciągu stoją przed wyzwaniami związanymi z dostępnością do systemów CGM, które pozwoliłyby im na lepszą kontrolę swojej choroby. Tegoroczna odsłona kampanii #SeeDiabetes: The Faces of Diabetes Warriors zapewnia osobom chorym na cukrzycę wyjątkową platformę do kontynuowania globalnej dyskusji na temat potrzeby poprawy dostępu do krytycznej opieki i technologii diabetologicznych. Aby wziąć udział w tej globalnej dyskusji, Dexcom zachęca do odwiedzenia platformy www.SeeDiabetes.com i podzielenia się portretem oraz historią wpływu cukrzycy na życie – własnymi lub bliskich osób, oznaczając je hasztagiem #SeeDiabetes.
***
Informacje o firmie Dexcom
DexCom, Inc. umożliwia kontrolowanie cukrzycy w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnym systemom ciągłego monitorowania glikemii (rtCGM). Firma Dexcom z siedzibą w San Diego w Kalifornii, prowadząca działalność w całej Europie i wybranych częściach Azji/Oceanii, stała się liderem w wykorzystaniu technologii na potrzeby opieki diabetologicznej. Wsłuchując się w potrzeby użytkowników, opiekunów i dostawców, Dexcom upraszcza i poprawia zarządzanie cukrzycą na całym świecie. Więcej informacji o Dexcom rtCGM można znaleźć na stronie https://www.dexcom.com/pl-PL.
***
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.