Komunikaty PR

Ochota gra dla WOŚP-u w Blue City

2024-01-25  |  11:46
Biuro prasowe

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera w tym roku pieniądze na leczenie postpandemicznych chorób płuc, a Ochota gra razem z nią. Od lat Młodzieżowy Dom Kultury “Ochota” organizuje wielki finał zbiórki we współpracy z Blue City. Nie inaczej jest w tym roku. 28 stycznia w Blue City będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami, ale nie tylko. 

Na specjalnie rozstawionej na tę okazję scenie od rana będą trwały występy, ale i licytacje przedmiotów - część została przekazana na rzecz WOŚP-u przez osoby publiczne czy ludzi kultury i sztuki, ale swój udział mają tu i rezydenci Blue City.

Złota Bila - największe centrum bilardowe w Warszawie - przekazała na licytację lekcję bilardu z Wojtkiem Szewczykiem, jedynym Polakiem w historii, który sięgnął po tytuł mistrza świata. Na co dzień Wojtek trenuje właśnie w Złotej Bili, w której niebawem ruszy profesjonalna szkoła bilardowa mająca szkolić przyszłych mistrzów. Sklepy Solar i Monnari przekazały na aukcje eleganckie torby i apaszki, a Rituals - zestawy kosmetyków.

Poza tym przedmioty na aukcje w Blue City przekazały marki: Neonail, Giacomo Conti, Costa Coffee i centrum rozrywki Arcadee Bee. Dodatkowo, tego dnia wolontariuszy WOŚP-u nakarmią restauracje: Wiking, Tokyo Sushi, Street, Subway i supermarket SPAR. 

Na scenie w Blue City do zabawy będą zagrzewać między innymi tancerze z Egurrola Dance Studio, ale i zespół break dance’u trenujący na co dzień w MDK “Ochota”. Poza tym zobaczymy występ tancerek samby brazylijskiej przy akompaniamencie zespołu bębniarzy. Nie zabraknie i popisów wokalnych - od uczniów Warszawskiej Akademii Musicalowej przez zespół folkowy Bulgarica aż po profesjonalne wokalistki. 

Finał WOŚP-u zacznie się o godzinie 10 i potrwa do godziny 20. Tego dnia przypada także niedziela handlowa - za jednym zamachem można więc załatwić sprawunki, dołożyć się do zbiórki, a w przerwie bawić się w sercu Blue City - przy fontannie. 

W zeszłym roku wraz z Młodzieżowym Domem Kultury “Ochota” zebraliśmy w Blue City  ponad 110 tys. złotych – podczas 32. finału mamy nadzieję na powtórzenie tego sukcesu.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.