Komunikaty PR

Oddaj krew i zjedz pyszne śniadanie… w Manufakturze

2023-09-12  |  19:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.01 MB )

Czy można lepiej spędzić poranek, niż pomóc potrzebującym, a przy okazji zjeść pyszne śniadanie? Brzmi jak idealny plan – coś dobrego dla duszy i ciała! Już w najbliższą sobotę na rynku Manufaktury będzie można w taki sposób rozpocząć weekend, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji RCKiK „Bo tętni w nas dobro”.

„Bo tętni w nas dobro” – akcja oddawania krwi + wielka trasa śniadaniowa Radia ZET

16.09, godz. 11:00 – 16:00, rynek Manufaktury

Dla wszystkich, którzy w sobotę oddadzą krew przewidziano upominki – koktajl, czekoladę oraz gadżety. Najciekawszą nagrodą będzie jednak zaproszenie do specjalnej strefy śniadaniowej Radia Zet¸ do której wszyscy krwiodawcy z tego dnia będą mogli wejść bez kolejki. O co chodzi? Dokładnie tego dnia na rynku Manufaktury stanie przystanek radiowej trasy, podczas której można za darmo zjeść pyszne śniadanie. Na gości czekać będą food trucki, warsztaty kulinarne oraz inne niespodzianki. Do akcji włączają się także wszystkie restaurację z rynku Manufaktury, które mają ofertę śniadaniową, czyli Manuarte, Zielona, Szpulka i Rajskie Jadło.

Dorośli, którzy chcieliby przyjść z dziećmi, nie musza się martwić – specjalnie z myślą o najmłodszych na rynku stanie wielki dmuchaniec, gdzie będą mogły bez reszty oddać się zabawie.

Kto może oddać krew?

Dawcą krwi może zostać każda osoba, która ukończyła 18 lat, waży ponad 50 kg i jest zdrowa. Przewlekłe choroby niestety wykluczają możliwość oddania krwi (np. zaawansowana miażdżyca, nadciśnienie tętnicze czy niewydolność serca) . Warto również mieć na uwadze, że po zabiegach piercingu, tatuażu, akupunkturze, ciąży i okresie karmienia lub operacjach należy odczekać 6 miesięcy zanim zdecydujemy się na zostanie honorowym krwiodawcą.

Przed oddaniem krwi pamiętajmy również o odpowiednim nawodnieniu organizmu, lekkostrawnym posiłku, a także wystarczającej ilości snu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.