Oddaj krew ku czci Bohaterów

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
1 sierpnia to szczególna data – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Przelej krew w hołdzie Bohaterom i pomóż tym samym potrzebującym. Tym bardziej teraz – w trakcie pandemii, kiedy krwi jest bardzo mało. Oddaj krew również dla medyków, którzy każdego dnia walczą o nasze zdrowie. W najbliższą sobotę na parkingu ETC Swarzędz zagości krwiobus, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli włączyć się w akcję. Samo pobranie krwi nie jest bolesne ani czasochłonne. Wystarczy 5-10 minut, by zebrać 450 ml życiodajnego płynu.
ETC Swarzędz wraz z Leroy Merlin oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa postanowili uczcić pamięć Bohaterów Powstania Warszawskiego w niezwykły sposób. Tego dnia, w godzinach 9:00-14:00 każdy chętny będzie mógł oddać krew i pomóc tym samym nie tylko chorym, ale również bohaterom naszych czasów – medykom, którzy codziennie pomagają pacjentom, natrafiając przy tym na wiele trudności związanych m.in. brakiem krwi.
Dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić coś dobrego! Spełnić dobry uczynek może niemal każdy. Należy być osobą pełnoletnią, która nie przekroczyła 65 roku życia, ważącą ponad 50 kg i w dobrym stanie zdrowia. Poza tym, na zabieg warto przyjść wypoczętym, po posiłku i odpowiednio nawodnionym. Warto wypić wcześniej 1-1,5 litra płynów. Do krwiobusa trzeba wziąć dokument potwierdzający tożsamość zawierający numer PESEL i zdjęcie. I przyjść bez obaw. Po pierwsze – to nic nie boli i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami. Po drugie – podczas zabiegu specjaliści stosują wszelkie zalecenia GIS związane z pandemią COVID-19 i dbają o bezpieczeństwo.
Sobota, 1 sierpnia, pomóc można nie tylko oddając krew. Osoby, które nie mogę tego uczynić, mają szansę wspomóc leczenie mieszkanki Tulec - Sylwii, która cierpi na bardzo ciężką chorobę – proteinozę pęcherzyków płucnych, biorąc udział w zbiórce pieniędzy. Naprawdę warto pomagać. Kiedyś sami możemy być w potrzebie.
Więcej informacji na temat zbiórki krwi można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/events/3262390760495393/
Informacje o zbiórce pieniędzy dostępne są pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/sylwia-plis-zawadzka

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.