Komunikaty PR

Oddaj krew – podaruj życie! Zbiórka krwi w Centrum Korona

2021-10-22  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Żelazińska
Valkea Media

Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/

W sobotę, 23 października, dzięki współpracy z klubem Honorowych Dawców Krwi PCK Wrocław każdy, kto spełni określone wymagania, będzie mógł bezpiecznie oddać krew w Centrum Korona. Procedura jest szybka i prosta. Tak niewiele trzeba, by przyczynić się do podarowania komuś drugiego życia.

W Polsce co 15 sekund ktoś potrzebuje krwi – osoby przewlekle chore, pacjenci podczas operacji czy ofiary wypadków. Ponieważ tej życiodajnej substancji nie można wyprodukować w żadnym laboratorium, jedynym ratunkiem dla potrzebujących jest drugi człowiek i jego szczodry gest.

W najbliższą sobotę, 23 października, w godzinach 11:00 – 15:00, na parkingu przed Centrum Korona, po prawej stronie od wejścia Piastowskiego, stanie specjalny Krwiobus, w którym wszyscy chętni będą mogli oddać krew. Zabieg pobrania krwi wykonywany będzie przez przeszkolony personel medyczny, który udzieli również niezbędnych informacji.

Dodatkowo Centrum Korona przygotowało dla honorowych krwiodawców specjalne upominki. Pierwszych dwadzieścia osób oddających krew otrzyma w prezencie odżywkę białkową oraz jednorazowe wejście do klubu Fitness Academy Korona. Na pozostałych krwiodawców czekają jednorazowe bezpłatne wejścia na zajęcia przez całą sobotę, za okazaniem rozdawanej podczas akcji ulotki. Natomiast wszystkie osoby, które tego dnia oddadzą krew, będą mogły skorzystać z 20% zniżki w restauracji Charlie Food & Friends. Wystarczy zamawiając posiłek okazać certyfikat otrzymany po oddaniu krwi oraz ulotkę towarzyszącą akcji.

Dzień przed oddaniem krwi należy zrezygnować ze spożywania alkoholu i palenia papierosów, a na kilka dni przed – również od przyjmowania niektórych leków, m.in. aspiryny. W dniu oddania krwi rekomendowane jest zjedzenie lekkiego, bezbiałkowego śniadania, wypicie dużej ilości wody oraz unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Valkea Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.