Komunikaty PR

Oddaj krew, zgłoś się do krwiobusu przed Atrium Copernicus

2022-08-19  |  14:10
Biuro prasowe

Oddając krew, ratujesz zdrowie lub nawet życie drugiej osobie. Zapotrzebowanie na krew występuje przez cały rok, także w wakacje. Dlatego Atrium Copernicus wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i  Krwiolecznictwa w  Bydgoszczy zachęcają do aktywnego udziału w akcji oddawania krwi. Tym najcenniejszym darem mieszkańcy Torunia będą mogli podzielić się już w sobotę, 20 sierpnia, oddając krew w krwiobusie, który stanie na parkingu przed centrum handlowym. Każdy z  dawców otrzyma upominek w podziękowaniu za udział w akcji.

 

Dzieląc się krwią, możesz uratować komuś życie. Każdego dnia, niezależnie od pory roku, dużo osób walczy o  zdrowie, zmagając się z różnymi chorobami czy urazami po wypadkach. W wielu takich przypadkach szansą na powrót do normalności jest leczenie krwią lub jej składnikami. Oddając bezinteresownie swoją krew, dajemy szansę na życie osobom chorym i potrzebującym.

 

Do pomagania innym po raz kolejny zachęca Atrium Copernicus wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i  Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję oddawania krwi, będą mogli to zrobić 20 sierpnia. W tym dniu na parkingu przed centrum handlowym (od strony ul. Żółkiewskiego 15) stanie krwiobus. Akcja przeprowadzona będzie w godz. 10.00 - 15.00.

 

Dzielenie się krwią to szlachetny gest, który nie wymaga dużo wysiłku, a może uratować komuś życie. W ramach sobotniej akcji chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest bezinteresowna pomoc wobec osób, które z różnych przyczyn losowych potrzebują krwi oraz popularyzować krwiodawstwo wśród mieszkańców naszego regionu. Dlatego wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w naszą akcjęmówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor centrum handlowego Atrium Copernicus.

 

Cykliczne zbiórki krwi to jedno z działań toruńskiego centrum handlowego w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.

 

Więcej informacji: https://atrium-copernicus.pl/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.