Oddaj krew, zgłoś się do krwiobusu przed Atrium Copernicus
Oddając krew, ratujesz zdrowie lub nawet życie drugiej osobie. Zapotrzebowanie na krew występuje przez cały rok, także w wakacje. Dlatego Atrium Copernicus wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zachęcają do aktywnego udziału w akcji oddawania krwi. Tym najcenniejszym darem mieszkańcy Torunia będą mogli podzielić się już w sobotę, 20 sierpnia, oddając krew w krwiobusie, który stanie na parkingu przed centrum handlowym. Każdy z dawców otrzyma upominek w podziękowaniu za udział w akcji.
Dzieląc się krwią, możesz uratować komuś życie. Każdego dnia, niezależnie od pory roku, dużo osób walczy o zdrowie, zmagając się z różnymi chorobami czy urazami po wypadkach. W wielu takich przypadkach szansą na powrót do normalności jest leczenie krwią lub jej składnikami. Oddając bezinteresownie swoją krew, dajemy szansę na życie osobom chorym i potrzebującym.
Do pomagania innym po raz kolejny zachęca Atrium Copernicus wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję oddawania krwi, będą mogli to zrobić 20 sierpnia. W tym dniu na parkingu przed centrum handlowym (od strony ul. Żółkiewskiego 15) stanie krwiobus. Akcja przeprowadzona będzie w godz. 10.00 - 15.00.
– Dzielenie się krwią to szlachetny gest, który nie wymaga dużo wysiłku, a może uratować komuś życie. W ramach sobotniej akcji chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest bezinteresowna pomoc wobec osób, które z różnych przyczyn losowych potrzebują krwi oraz popularyzować krwiodawstwo wśród mieszkańców naszego regionu. Dlatego wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję – mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor centrum handlowego Atrium Copernicus.
Cykliczne zbiórki krwi to jedno z działań toruńskiego centrum handlowego w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.
Więcej informacji: https://atrium-copernicus.pl/.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.