Komunikaty PR

Ogólnokrajowy Indyjski Program Szczepień przeciw COVID-19

2021-01-16  |  12:12
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.06 MB )

16 stycznia 2021 roku o godz. 10.30 Premier Narendra Modi podczas wideokonferencji zainauguruje ogólnoindyjski program szczepień przeciwko COVID-19. Będzie to największy na świecie program szczepień obejmujący cały kraj. Podczas startu programu będzie aktywnych w sumie 3006 wirtualnych sesji we wszystkich stanach i terytoriach związkowych. Około 100 osób zostanie zaszczepionych w każdym miejscu obecnym podczas wideokonferencji w dniu inauguracji. 
 
Ten program szczepień opiera się na zasadach priorytetowych grup społecznych, które mają być zaszczepione. Na tym etapie szczepionkę otrzymają pracownicy służby zdrowia, zarówno w sektorze rządowym, jak i prywatnym, w tym pracownicy ICDS (Zintegrowanych Usług Rozwoju Dziecka).  
 
W programie szczepień wykorzystana zostanie internetowa platforma cyfrowa Co-WIN opracowana przez unijne Ministerstwo Zdrowia i Opieki Rodzinnej, która ułatwi informowanie w czasie rzeczywistym o zapasach szczepionek i temperaturze ich przechowywania oraz pozwoli na zindywidualizowane śledzenie zaszczepionych na COVID-19. Ta cyfrowa platforma będzie wspomagać osoby zarządzające programem na wszystkich poziomach podczas każdego etapu szczepień. 
 
Utworzono również dedykowaną całodobową infolinię - 1075 - do obsługi zapytań związanych z pandemią COVID-19, wprowadzeniem szczepionek na rynek oraz oprogramowaniem  Co-WIN. 
 
Dzięki aktywnemu wsparciu ze strony Ministerstwa Lotnictwa Cywilnego odpowiednie dawki zarówno COVISHIELD, jak i COVAXIN zostały już rozdystrybuowane na terenie całego kraju, we wszystkich stanach i terytoriach unijnych. Następnie władze stanowe i terytorialne dostarczyły szczepionki do poszczególnych okręgów. Trwają przygotowania do rozpoczęcia realizacji programu na zasadach partnerstwa obywatelsko-rządowego Jan Bhagidari. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.