Komunikaty PR

Paraprobiotyk dla oczu

2021-04-23  |  01:00
Biuro prasowe

Wiosna – dla większości wyczekiwana z utęsknieniem pora roku, dla alergików – początek kolejnego, męczącego okresu w ich życiu. Katar sienny, kaszel, zaczerwienione, łzawiące oczy – różne objawy związane z uczuleniem dotykają już co czwartego Polaka. Immunodrop® to pierwsze na polskim rynku krople z paraprobiotykiem, służące do ochrony i stabilizacji powierzchni oka. Jego użycie jest szczególnie wskazane u pacjentów z sezonowymi i wieloletnimi objawami alergicznym.

 

Wiosenne miesiące to okres nasilonej odpowiedzi alergicznej na pyłki takich drzew, jak leszczyna, olsza, brzoza i dąb. Ogromne ilości pyłków, które są uwalniane w tym okresie, mogą powodować nasilone objawy alergicznego nieżytu nosa oraz świądu i łzawienia oczu. Uważa się, że alergiczne zapalenie spojówek to najczęstsza choroba alergiczna na świecie. Najprostsza metoda zapobiegania objawom alergii to unikanie alergenów. Niestety, jest to praktycznie niemożliwe, możemy jedynie próbować ograniczyć przebywanie na świeżym powietrzu w suche i słoneczne dni, gdy stężenie pyłków jest największe, a także planować wietrzenie mieszkania w dni deszczowe, gdy powietrze jest oczyszczone z pyłków.

 

Alergia a film łzowy

Ochronę oku zapewniają powieki, rzęsy, odruch mrugania, film łzowy oraz układ immunologiczny spojówki. Powieki i rzęsy chronią oko w sposób mechaniczny – zapobiegają dostawaniu się do worka spojówkowego zanieczyszczeń ze środowiska zewnętrznego, w tym alergenów. Mruganie powoduje, że powierzchnia oka jest oczyszczana i nawilżana przez film łzowy. Jest to cienka warstwa łez pokrywająca powierzchnię rogówki, pełniąca szereg istotnych dla oka funkcji. Między innymi zapewnia dostęp składników odżywczych oraz tlenu dla nieukrwionej rogówki, zwilża powierzchnię nabłonka rogówki, a także chroni oko przed czynnikami chorobotwórczymi i stanowi naturalną barierę fizjologiczną, chroniącą oko przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego, na przykład przed alergenami.

 

Film łzowy sprzyja procesom naprawy powierzchni oka oraz utrzymuje i lub przywraca jej integralność strukturalną.

 

Na powierzchni oka trwale obecne są bakterie niepatogenne wraz z potencjalnymi patogenami. W warunkach fizjologicznych czynniki te pozostają w równowadze, a film łzowy zapobiega nadmiernemu rozwojowi zarówno bakterii Gram-dodatnich, jak i Gram-ujemnych.

 

Stany zapalne pochodzenia zakaźnego, alergicznego lub będące niekorzystnym dla pacjenta następstwem leczenia, podawanie miejscowych antybiotyków, używanie soczewek kontaktowych lub zespół suchego oka mogą powodować zmiany w naturalnym mikrobiomie powierzchni oka. Tymczasem optymalny stan tej powierzchni sprzyja prawidłowej odpowiedzi zapalnej oraz odporności wrodzonej i adaptacyjnej, a tym samym ochronie przed bakteriami chorobotwórczymi.

 

Chroni i stabilizuje

Lizat Lactobacillussakei jest paraprobiotykiem, który wspomaga przywracanie naturalnego mikrobiomu powierzchni rogówki i spojówki. Paraprobiotyki (inaczej: ukryte probiotyki, ang. ghostprobiotics) to lizaty komórek bakteryjnych lub nieaktywne biologicznie komórki mikroorganizmów wykazujące działanie regulujące lokalną odpowiedź immunologiczną, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku probiotyków. Pojęcie „paraprobiotyk“ pojawiło się w wyniku najnowszych badań, w czasie których stwierdzono, że korzystne działanie immunomodulujące mogą mieć zarówno żywe (probiotyki), jak i martwe komórki bakterii, a także ich fragmenty.

 

Immunodrop® to środek medyczny, służący do ochrony i stabilizacji powierzchni oka. Jego użycie jest szczególnie wskazane u pacjentów z sezonowymi i wieloletnimi objawami alergicznymi, z dyskomfortem występującym po podawaniu leków (np. przeciw jaskrze) oraz z podrażnieniami wynikającymi z otarć, obecności ciał obcych, czy ZSO (zespołem suchego oka). W składzie Immunodrop® zawarta jest 4% mieszanina fosfolipidów z lizatu bakteryjnego Lactobacillussakei. Ten szczep niepatogennych bakterii został wyizolowany z kimchi, tradycyjnego dania kuchni koreańskiej z fermentowanych warzyw.

 

Immunodrop® jest preparatem w pełni naturalnym. Wykorzystanie aktywnych jonów miedzi i srebra w opakowaniu pozwoliło uniknąć stosowania konserwantów, które poprzez obecność w preparacie mogłyby dodatkowo podrażniać powierzchnię oka.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji Biuro prasowe
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.