Komunikaty PR

Piaseczyńska porodówka kontynuuje dobrą passę

2022-04-06  |  10:45
Biuro prasowe

Oddział ginekologiczno-położniczy Szpitala św. Anny w Piasecznie, należący do grupy EMC, zakończył marzec liczbą 159 porodów. Warto jednocześnie przypomnieć, że w 2021 roku urodziło\ się tu 1 602 dzieci, a w ciągu ostatnich 11 lat ponad 14 000.

Kobiety lubią tu rodzić. Doceniają kameralną atmosferę, wieloprofilową opiekę, indywidualne podejście i chętnie korzystają z różnorodnych form porodu, np. do wody. Oddział jest komfortowy i nowoczesny. Trzy lata temu przeszedł modernizację. Ma nowy trakt porodowy, który został w pełni doposażony we wszystkie sprzęty potrzebne pacjentkom w czasie porodu. W jego strukturach znajduje się sala do cięć cesarskich, sala nadzoru po znieczuleniowego oraz sala przedporodowa i trzy sale porodowe z pełnym monitoringiem.

 

 – Bezpieczeństwo to priorytet. Dlatego wykorzystujemy IntelliSpace Perinatal, czyli rozbudowany systemem opieki okołoporodowej. Posiadamy blok operacyjny z salą cięć cesarskich, które są w bliskim sąsiedztwie sali porodowej, co umożliwia szybką interwencję w razie komplikacji. Do dyspozycji pacjentek jest również oddział neonatologiczny z inkubatorami otwartymi i zamkniętymi, respiratorem, a także system CPAP infant flow do wspomagania oddechu. Dla bezpieczeństwa dzieci każda sala wyposażona jest także w sprzęt specjalistyczny: stanowiska otwarte dla noworodków z NEO-PUFF, ssakiemi napromiennikiem – wymienia Bogumiła Gronkiewicz, pielęgniarka oddziałowa, oddziału położniczo – ginekologicznego Szpitala św. Anny w Piasecznie. – Wdrożyliśmy także w placówce program Koordynowanej Opieki nad Kobietą w ciąży, tzw. KOC, zapewniający pacjentkom opiekę, obejmującą czas od poczęcia do narodzin oraz okres połogu. Myślę, że to główne powody tego, że liczba porodóww naszej placówce systematycznie rośnie. W ostatnim roku o ponad 20 proc., co jest wynikiem renomy i zaufania, które wypracowaliśmy sobie wśród przyszłych mam w ciągu ponad dekady – dodaje Bogumiła Gronkiewicz.

 

Warto podkreślić, że w roku 2021 Oddział Ginekologiczno-Położniczy placówki znalazł się na czwartym miejscu rankingu Fundacji Rodzić Po Ludzku, który powstaje na podstawie opinii pacjentek. To przeskok o lokatę do góry. W roku 2020 było to miejsce piąte. Piaseczyński szpital jest także liderem porodów bezpłatnych, wspólnie z placówką na Żelaznej. Pacjentki doceniają również personel piaseczyńskiego oddziału. Anna Kwiatkowska, położna i certyfikowany doradca laktacyjny, została wybrana najlepszą położną w województwie mazowieckim w 8. edycji konkursu „Położna na medal”.  Szpital został dwukrotnie wyróżniony złotym medalem “Maluchy na brzuchy”, pod kątem realizacji prawa do dwugodzinnego kontaktu skóra do skóry po porodzie naturalnym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.