Pies na stres
Good-PR
Bohaterów Wietnamu 5/42
31-477 Krakow
kontakt|good-pr.pl| |kontakt|good-pr.pl
+48609608806
good-pr.pl
Stres towarzyszy nam w wielu sytuacjach, ciągły pośpiech, obowiązki, nieoczekiwane sytuacje mogą negatywnie odbijać się na naszym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Poszukujemy rozwiązań i sposobów na radzenie sobie ze stresem, bądź zminimalizowanie częstotliwość jego występowania, więc w tym artykule dowiesz się, czy czworonożny przyjaciel może ci w tym pomóc.
Psi wpływ na hormony
Psy, jako zwierzęta społeczne, mają pozytywny wpływ na ludzi. Badania naukowe pokazują, że, przebywanie z psem, głaskanie go obniża poziom kortyzolu i adrenaliny, hormonów odpowiedzialnych za stres oraz uwalnia oksytocynę – hormon szczęścia, który zapewnia poczucie spokoju i relaksu. Opieka nad psem może być zbawienna dla osób zestresowanych. Badania mówią, że psy stymulują produkcję serotoniny i dopaminy, neuroprzekaźników odpowiedzialnych za dobry nastrój i samopoczucie. W ciężkich momentach, trudnych dla nas emocjonalnie, obecność pupila znacznie pomaga, psiaki mogą zmniejszyć uczucie lęku i smutku czy samotności, a także poprawić nastrój i dodać energii.
Pies cię nie oceni
Trudne doświadczenia, przyjaźnie z przeszłości, przykre sytuacje z pracy, trafiamy na różnych ludzi z różnymi charakterami. Niestety czasami ciężko jest się dogadać z niektórymi osobami lub sprostać oczekiwaniom innych. Pies nie ma wobec ciebie jakichkolwiek oczekiwań, nie będzie cię oceniał. On cieszy się, z tego, że po prostu jesteś, że go pogłaszczesz, pobawisz się chwilę. Pupil daje ci chwilę spokoju, odetchnienia. Ponadto zawsze jest przy tobie, kiedy właśnie tego potrzebujesz.
Może trochę ruchu?
Jak wiadomo opieka nad psem wiąże się z wieloma obowiązkami, ale przynosi też mnóstwo korzyści. Jedną z nich jest konieczność regularnych spacerów i zabaw, co sprzyja większej aktywności fizycznej, a ta z kolei pomaga w redukcji stresu. Pobyt na świeżym powietrzu i głębokie oddychanie podczas spaceru dotleniają organizm i poprawiają krążenie krwi. Regularne spacery, zwłaszcza w szybkim tempie, wzmacniają mięśnie i poprawiają kondycję fizyczną, a dodatkowo przechadzki w otoczeniu przyrody koją nerwy, odprężają i wprawiają w dobry nastrój.
Leczenie psem? Czy to możliwe?
Dogoterapia to forma terapii, w której specjalnie wyszkolony pies staje się integralną częścią procesu terapeutycznego. Pacjenci wchodzą w interakcję z psem pod okiem doświadczonego terapeuty, głaszczą go, bawią się z nim i wykonują różne ćwiczenia. Kontakt z psem stwarza atmosferę bezpieczeństwa i zaufania, co sprzyja otwarciu się na terapię i osiąganiu pozytywnych rezultatów. Dogoterapia może być stosowana dla osób z depresją, lękami, fobiami, przewlekłym stresem, autyzmem, samotnością, traumą. To kolejny argument, przemawiający za tym, by zaprzyjaźnić się z psem.
Jeśli jednak twoje problemy ze stresem nie znikają, bądź się pogłębiają, warto zadbać o swoje zdrowie i udać się do specjalisty.
Dbając o siebie i swoje dobre samopoczucie, nie zapominajmy jednak także o naszym czworonożnym przyjacielu. Zapewnienie mu odpowiedniej opieki, w tym regularnych badań weterynaryjnych, ubezpieczenia kosztów leczenia, szczepień, odpowiedniej dawki ruchu i zbilansowanej diety, jest naszym obowiązkiem.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Gwiazdy: Stresują nas galerie, więc wolimy zakupy online. W sieci łatwiej też znaleźć dobre promocje
Gwiazdy obecne podczas Domówki Amazon Prime zgodnie przyznają, że zakupy online bardzo ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z powodu licznych obowiązków zawodowych czy też opieki nad dziećmi nie zawsze mają bowiem czas na wielogodzinne buszowanie po galeriach, natomiast oferta sklepów internetowych jest dostępna 24 godziny na dobę, co umożliwia dokonanie wyboru o każdej porze
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.