Po pierwsze profilaktyka. Bezpłatne badania mammograficzne w VIVO! Piła

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Profilaktyka jest kluczem do zdrowego i długiego życia. O istocie regularnej kontroli przypomina VIVO! Piła w ramach akcji organizowanej wspólnie z NZOZ Mammo-Med Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych. W dniach 31 sierpnia - 1 września w mammobusie, zlokalizowanym na placu, przy pilskim centrum handlowym VIVO!, będą się odbywały bezpłatne badania mammograficzne, dedykowane kobietom w wieku 50-69 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
W Polsce najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród pań jest rak piersi. Dotyka niemal 20 tysięcy kobiet rocznie. Niestety ponad 5 tysięcy z nich umiera. Ryzyko zachorowania zwiększa się po ukończeniu 50 r.ż. Jednak wykrycie choroby na wczesnym etapie daje duże szanse na jej całkowite wyleczenie. Jedną z najbardziej skutecznych metod w kierunku rozpoznawania zmian w obrębie gruczołu piersiowego jest mammografia. Badanie polega na wykonaniu zdjęć rentgenowskich obu piersi, trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga przygotowań. Udział w inicjatywie VIVO! Piła i NZOZ Mammo-Med mogą wziąć panie z roczników 1953-1972, które nie korzystały z badań mammograficznych, refundowanych przez NFZ, w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
- Z ogromną przyjemnością angażujemy się w kolejną w tym roku akcję profilaktyczną, dedykowaną mieszkankom Piły i okolicznych miejscowości. Wierzymy, że tym samym dokładamy cegiełkę do wzrostu świadomości społecznej na temat istoty regularnych badań i samokontroli. Cieszymy się, że każde kolejne tego typu przedsięwzięcie przyciąga coraz większą liczbę uczestniczek. Do udziału w nadchodzącym wydarzeniu zapisało się już ponad 100 kobiet. Traktujemy to jako dobrą prognozę na przyszłość i znak, że podejmowane przez nas działania przynoszą efekty - mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.
Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się w dniach 31 sierpnia - 1 września, w godz. 9:00 - 16:00, na placu przy plaży VIVO! Piła (od strony ul. 14 Lutego). Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: (58) 325-76-02. Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00. Organizatorzy zachęcają do zgłoszenia się na mammografię w pierwszych 10 dniach cyklu. Nie zalecają stosowania antyperspirantów ani kosmetyków z talkiem bezpośrednio przez wizytą.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.