Komunikaty PR

Podaruj Mamie Harmonię w okresie menopauzy Nietypowy prezent na Dzień Matki

2024-05-13  |  01:00
Biuro prasowe

Menopauza jest nieodłącznym etapem życia każdej kobiety. Niemniej jednak, istnieje negatywna narracja wokół tego tematu, a wiele osób nie ma wiedzy na ten temat, co prowadzi do braku wsparcia dla kobiet przechodzących przez ten etap. Dlatego też, przygotowując się na Dzień Matki, warto zwrócić uwagę na tę istotną, lecz często pomijaną potrzebę kobiet. Każda mama pragnie poczuć się zrozumiana, zauważona i pełna energii, bez względu na to, po której stronie menopauzy znajduje się w danej chwili.

Brak informacji na temat menopauzy negatywnie wpływa na sposób, w jaki kobiety ją postrzegają oraz na ich reakcje na zmiany zachodzące w ich ciałach - tak wynika z badania „Women’s knowledge and attitudes to the menopause”* („Wiedza i postawy kobiet wobec menopauzy”) przeprowadzonego w 2023 r. przez BMC Health.

Potrzeba szerszej wiedzy o menopauzie

Badacze podkreślają, że wiele kobiet wkracza w ten etap życia z brakiem informacji, wsparcia i odpowiedniej opieki, co ma znacznie bardziej poważne konsekwencje niż mogłoby się z pozoru wydawać. Wykazano bowiem, że kobiety z bardziej negatywnym nastawieniem do menopauzy, zgłaszają więcej objawów w okresie okołomenopauzalnym. W krajach, gdzie menopauza jest traktowana jako naturalny etap życia, a nie jako choroba, objawy te są mniej uciążliwe.

 

Ponad 90 proc. kobiet o menopauzie nigdy nie uczyło się w szkole, a ponad 60 proc. zaczęło szukać informacji na ten temat dopiero po wystąpieniu objawów, wynika z innego badania przeprowadzonego przez UCL**. 49 proc. uczestniczek nie czuło się poinformowanych o menopauzie, a 62,7 proc. uznało ją za trudną lub bardzo trudną - kobiety opisywały swoje doświadczenia jako „koszmarne” i „okropne”. Wiele kobiet ubolewało również nad tym, że nie wiedziało, czego się spodziewać, a wiele z nich wymieniało nocne poty i uderzenia gorąca jako jedyne objawy, których były świadome przed rozpoczęciem menopauzy.

Potrzeba lepszej edukacji, wiedzy i zrozumienia objawów wraz z łatwiejszym dostępem do metod ich łagodzenia to główne wniosek jaki można wysnuć na podstawie tych danych.

- Zrozumienie twojego ciała to pierwszy krok do harmonii - tłumaczy Anna Niewiarowska, mentorka menopauzy, autorka programu Anti aging w menopauzie, czyli odmładzanie poprzez oczyszczanie i założycielka profilu na Instagramie Szczęśliwa z menopauzą. Jej zdaniem aktywne i świadome przejście menopauzy to najlepszy prezent jaki kobieta może dać samej sobie.

Podaruj Mamie Harmonię

Menopauza to naturalny etap w życiu kobiety, który zwykle występuje między 45. a 55. rokiem życia i przynosi ze sobą wiele zmian fizycznych i emocjonalnych, a potrzeby zdrowotne i psychiczne mogą się różnić w zależności od indywidualnych doświadczeń. Postawy społeczeństwa wobec menopauzy różnią się na całym świecie, co wpływa na doświadczenia kobiet przechodzących przez ten czas. Dlatego tak ważne jest wsparcie, zrozumienie i odpowiednia opieka dla kobiet przechodzących przez menopauzę.

 

Europejskie Badanie Menopauzy* wykazało, że kobiety w Wielkiej Brytanii miały bardziej nasilone objawy i gorszą jakość życia w porównaniu z kobietami po menopauzie w Hiszpanii i Francji . Z kolei Azjatyckie Badanie Menopauzy ujawniło, że kobiety mogą ,,pozostawić objawy związane z menopauzą bez leczenia ze względu na przekonanie, że menopauza jest naturalnym procesem życiowym i prawdopodobnie wybiorą alternatywne metody łagodzenia objawów, takie jak naturalne środki lecznicze lub leki ziołowe.

 

- Uzyskując wiedzę o menopauzie i jej wpływie na zdrowie, a także o jej często pomijanym potencjale rozwojowym, możemy  przeżyć ten czas aktywnie i świadomie – uważa Anna Niewiarowska, która z okazji Dnia Matki zaprasza poszukujące wsparcia kobiety w okresie menopauzy na konsultacje

Pakiet Podaruj Mamie Harmonię to nie tylko prezent na Dzień Matki, ale także wyraz troski o jej zdrowie i dobre samopoczucie. To pakiet konsultacji dla kobiet w menopauzie, który obejmuje analizę bieżącej sytuacji zdrowotnej, wsparcie w doborze diety i stylu życia, wsparcie psychologiczne oraz informacje i ćwiczenia dotyczące zmian zachodzących w ciele i umyśle podczas menopauzy.

 

Dlaczego warto o siebie zadbać w okresie menopauzy?

Celem mentorki menopauzy jest wsparcie w eliminacja dolegliwości, przywróceniu równowagi hormonalnej oraz przywróceniu energii życiowej kobietom w okresie menopauzy. Pakiet jest starannie dobrany i personalizowany, co sprawia, że jest wyjątkowym i przemyślanym prezentem, bo każda kobieta inaczej przeżywa ten czas i ma nieco inne potrzeby.

Oto kilka często występujących potrzeb, jakie mogą pojawić się u kobiet w okresie menopauzy:

Zarządzanie objawami menopauzy, które mogą obejmować uderzenia gorąca, zmiany nastroju, problemy ze snem, suchość pochwy, utratę libido, zmiany wagi i inne. Ważne jest zrozumienie tych objawów i poszukiwanie skutecznych metod zarządzania nimi, takich jak zmiana diety, regularna aktywność fizyczna  czy naturalne suplementy.

Regularne badania profilaktyczne i konsultacje ze specjalistą, które mogą pomóc w monitorowaniu zdrowia i wczesnym wykrywaniu ewentualnych problemów zdrowotnych związanych z menopauzą, takich jak osteoporoza, choroby serca czy rak piersi.

Wsparcie emocjonalne, ponieważ menopauza może być czasem emocjonalnie trudnym dla wielu kobiet, z powodu zmian hormonalnych i fizycznych. Wsparcie ze strony partnera, rodziny, przyjaciół oraz specjalistów zdrowia psychicznego może być niezwykle pomocne w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami.

Zdrowy styl życia, który obejmuje regularną aktywność fizyczną, zrównoważoną dietę, odpowiednie nawodnienie, unikanie substancji szkodliwych, takich jak alkohol i papierosy, oraz regularny odpoczynek, może pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia w okresie menopauzy.

Edukacja na temat menopauzy oraz dostęp do informacji i wsparcia społecznego mogą pomóc kobietom zrozumieć i zaakceptować zmiany, które zachodzą w ich ciele i życiu podczas tego okresu.

Podaruj Mamie Harmonię - z okazji Dnia Matki zadbaj o jej zdrowie i dobre samopoczucie z pakietem konsultacji dla kobiet w menopauzie. Bo każda Mama zasługuje naturalnie na troskę i wsparcie.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.