Komunikaty PR

Podaruj w prezencie zdrowie – świąteczny trend na 2023 rok

2023-11-20  |  12:59
Biuro prasowe

Przed nami okres pełen ciepła i radości. Nieodłącznym elementem spotkań w Boże Narodzenie jest wręczanie najbliższym prezentów, co stanowi przyjemne doświadczenie dla osób wręczających, jak i otrzymujących upominek. Coroczny zakup prezentów to duże obciążenie dla domowego budżetu polskich rodzin. Jak poradzą sobie one w tym roku i jakie upominki będą wręczać najbliższym? Przedświąteczne decyzje zakupowe są kształtowane przez różnorodne zjawiska obecne w przestrzeni publicznej, które wywierają rzeczywisty wpływ na preferencje konsumentów oraz trendy w wyborze prezentów świątecznych.

Prezenty na drugim planie?

Wydatki Polaków w 2022 roku na zakupy świąteczne były wyższe niż w poprzednim. Coroczny wzrost obserwowany jest od wielu lat. Jednak w poprzednim, wyższy budżet nie oznaczał większej liczby prezentów, a był odzwierciedleniem rosnących cen. W wyniku inflacji ponad 70% konsumentów zadeklarowało ograniczenie świątecznych wydatków podczas zbliżających się Świąt. Co ważne, coraz więcej osób przestaje oczekiwać prezentów, nie chcąc nadwyrężać zasobności portfela przeznaczonej głównie na zakupy żywności.

Praktycznie, ale miło

Sytuacja finansowa Polaków oraz sytuacja na świecie (pandemia, wojna na Ukrainie, ostatnie wydarzenia w Strefie Gazy) mają wpływ na to, jakich prezentów oczekujemy. W ten sposób tworzą się trendy w zakupie świątecznych upominków. Ubiegły rok został określony przez ekspertów rokiem prezentów dopaminowych. Miały one wówczas przede wszystkim rozweselać i wywoływać pozytywne emocje. Polacy lubią praktyczność, również przy wyborze upominków. Dlatego pod polską choinką najczęściej można było znaleźć bony, vouchery lub pieniądze. W najbliższe święta można spodziewać się, podobnie jak w ubiegłe, praktycznych „rozweselaczy”.

Odpowiedzialne prezenty

Zjawiska takie jak pandemia, czy zagraniczne konflikty zbrojne znajdują odzwierciedlenie w wielu aspektach naszego codziennego życia, również w tak przyjemnych, jak wspólne Święta z rodziną. Przypominają nam jednak o jednej z najważniejszych wartości w życiu – o zdrowiu. Choć nadal aż 62% Polaków nie wykonuje badań profilaktycznych, rośnie świadomość profilaktyki i zdrowego trybu życia.

- Niestety, ten trend nie jest jeszcze widoczny w statystykach. Według badania Głównego Urzędu Statystycznego, 20% Polaków przyjmuje leki na poprawę układu kardiologicznego, 17% pokarmowego, a 15% nerwowego. Ponadto młodsze pokolenie (27-42 lat) ma więcej problemów ze zdrowiem niż pokolenie starsze, kiedy było w tym samym wieku. Trend dbania o zdrowie, póki co jest jedynie trendem deklarowanym, a niekoniecznie realnym. Społeczeństwo powinno pójść w stronę profilaktyki, a jak widać ze statystyk, jeszcze tego nie robi – zauważa Anna Rogińska, ekspertka ds. rozwoju biznesu w 4Dcenter.

Zdrowie pod choinką

W sezonie grypowym oraz następującym po nim okresie bożonarodzeniowym nietrudno trafić na reklamę suplementów, witamin oraz innych środków bez recepty. Należy mieć jednak na uwadze, że bez wykształcenia medycznego nie ma możliwości ustalenia diagnozy. Wizyta u lekarza specjalisty i wykonanie odpowiednich badań jest tym środkiem i sposobem, by sprawić bliskiej osobie odpowiedzialny i praktyczny prezent.

- Najlepszym, a zarazem innowacyjnym upominkiem jest zafundowanie członkowi rodziny przeglądu ciała za pomocą specjalistycznych badań. W ciągu kilku godzin można dowiedzieć się wszystkiego o swoich organach, wykryć wszelkie nieprawidłowości w organizmie, zanim będzie na to za późno, upewnić się co do stanu zdrowia. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie taką ciekawą formą prezentu, którego szukać należy w ofercie centrów medycznych. To z pewnością wyzwanie dla branży usług medycznych, która może dołożyć swoją cegiełkę do pięknych i ważnych prezentów świątecznych – dodaje Anna Rogińska.

Okres świąteczny to idealny moment, aby przypomnieć rodzinie o dbaniu o swoje zdrowie. Badanie profilaktyczne dla najbliższych można wykupić i zlecić w centrum diagnostycznym 4DCenter w Warszawie przy ulicy Senatorskiej 2. Oprócz przeglądu całego ciała, w ofercie znaleźć można również pakiety skoncentrowane wokół konkretnych układów. Tylko prawidłowa diagnoza umożliwia dobór odpowiedniego leczenia w przyszłości.

4DCenter to ekskluzywne centrum diagnostyczne, które doskonale odpowiada na indywidualne potrzeby pacjentów. Zapewnia wizyty dopasowane do harmonogramu i oczekiwań klientów. W trakcie badań zapewniany jest specjalny strój, zapewniający wygodę i komfort. Centrum wyróżnia się wysokim standardem jakości obsługi. Dodatkowo oferuje różnorodne pakiety przeglądu zdrowia, zawierające dodatkowe konsultacje specjalistów, co pozwala kompleksowo zadbać o stan zdrowia każdego pacjenta. 4DCenter znajduje się przy ul. Senatorskiej 2 w Warszawie.

Strona www: www.4d.center

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Co wiemy o soli? Biuro prasowe
2023-11-29 | 09:01

Co wiemy o soli?

Nadmiar soli jest niebezpieczny dla organizmu, ale jej niedobór grozi utratą zdrowia. Sól zawiera sód - pierwiastek niezbędny do życia, który odpowiada za
Zdrowie Najnowsze międzynarodowe badania dowodzą, że 75% ludzi wie, że nie zjada zalecan
2023-11-29 | 01:00

Najnowsze międzynarodowe badania dowodzą, że 75% ludzi wie, że nie zjada zalecan

Raport pod tytułem “Budowanie mostu nad przepaścią do zdrowego odżywiania: Międzynarodowe badanie dotyczące spożywania warzyw i owoców, trendy i postawy” ukazuje
Zdrowie Przetestuj się bezpłatnie w Fundacji Avalon na HIV, HCV i kiłę!
2023-11-28 | 12:00

Przetestuj się bezpłatnie w Fundacji Avalon na HIV, HCV i kiłę!

Europejski Tydzień Testowania, czyli kampania profilaktyczna, mająca na celu poszerzenie świadomości i dostępu do testów na HIV i HCV, wystartowała 20 listopada. Jak podaje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aneta Glam-Kurp: Na wielu osobach bardzo się zawiodłam i w tej chwili nie mam żadnych przyjaciół. Moim stylem życia przyciągałam tylko interesownych ludzi

Uczestniczka programu „Żony Miami” podkreśla, że kiedyś miała bardzo duże grono przyjaciółek i koleżanek, ale czas i różne życiowe sytuacje szybko zweryfikowały te znajomości. Okazało się bowiem, że te kobiety nie były jej przychylne, nie ceniły jej towarzystwa ani też nie imponowała im jej osobowość, tylko zasobność portfela. Były więc blisko, bo wiedziały, że dzięki niej mogą się pławić w luksusach. Aneta Glam-Kurp zakończyła więc wszystkie toksyczne znajomości i teraz jest już ostrożniejsza. Jak przekonuje, zamiast fałszywych przyjaciół woli nie mieć żadnych.

Prawo

Polacy nie mają w zwyczaju sporządzać testamentów. Co piąty uważa, że ma jeszcze czas na taką decyzję

Tylko 9 proc. Polaków w wieku powyżej 45 lat przygotowuje testament. Ponad 40 proc. przyznaje, że nigdy się nad tym nie zastanawiało, a prawie jedna czwarta uważa, że nie ma nic cennego, co mogłaby po sobie zostawić. Decyzję o sporządzeniu dokumentu przekładamy na później, tymczasem pozwala on zabezpieczyć interes spadkobierców i zapobiega konfliktom. – Warto się zastanowić i zabezpieczyć swoją rodzinę, żeby po śmierci majątek trafił w odpowiednie ręce – przekonuje dr Dawid Rejmer, radca prawny w Kancelarii Finansowej LEX.

Handel

Rośnie liczba użytkowników aplikacji walczących z marnowaniem żywności. Na zainteresowanie mocno wpłynął wzrost cen

W Polsce wciąż na śmietnik trafia niemal 5 mln t jedzenia rocznie. Ponad połowa Polaków źle gospodaruje produktami spożywczymi, ale wraz z dynamicznym wzrostem cen żywności rośnie też potrzeba ograniczenia tego zjawiska. Za tym idzie rosnąca popularność aplikacji, które z tym walczą. Jedną z nich jest Foodsi, która pozwala kupić po niższej cenie produkty spożywcze i gotowe dania, które niesprzedane w danym dniu trafiłyby na śmietnik. Twórcy tego rozwiązania rozszerzają funkcjonalność o dostawy do domu.