Pomaganie, które daje radość - to już 5 lat portalu Helpuj.pl!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Istnieje dość błędne przekonanie o tym, że do pomagania potrzebne są środki finansowe. Portal Helpuj.pl, prowadzony przez Fundację Avalon, wie i uświadamia, że przepisem na wsparcie osób z niepełnosprawnościami jest ogrom chęci, dawka talentu oraz odrobina czasu wolnego. W portalu można założyć charytatywne wyzwanie, poprzez które wspomaga się wybraną zbiórkę. Ich cele są różne - na leczenie, rehabilitację, codzienne funkcjonowanie czy też spełnianie marzeń.
Przez 5 lat działania portalu podopieczni Fundacji Avalon założyli 802 zbiórki i zebrali łącznie ponad 4,8 miliona złotych. Jak Fundacja świętowała okrągłą rocznicę swojego portalu crowdfundingowego?
5 pytań na 5 urodziny
Wrzesień to czas wielkiego świętowania w Fundacji Avalon! Portal zbiórkowy Helpuj.pl obchodził 5 urodziny istnienia. Co o pomaganiu wiedzą przyjaciele Fundacji Avalon? Ilu ludzi wsparło już podopiecznych poprzez zbiórki? Czas na podsumowanie tych wyjątkowych 5 lat!
Portal Helpuj.pl oprócz możliwości zakładania zbiórek przez podopiecznych Fundacji Avalon, uwrażliwia społeczeństwo poprzez zachęcanie do zakładania wyzwań. Fundacja Avalon z okazji urodzin portalu postanowiła zadać 5 pytań swoim przyjaciołom, dziennikarzom, ludziom, którym pomoc osobom z niepełnosprawnościami nie jest obojętna.
- · Czym dla Ciebie jest pomaganie?
- · Co według Ciebie znaczy helpować?
- · W jaki sposób ostatnio pomogłeś i komu?
- · Czy ktoś Tobie pomógł w życiu? Jak się z tym czułeś?
- · Co byś doradził osobie, która szuka pomocy i osobie, która chciałaby zaangażować się w pomaganie?
Odpowiedzi na te pytania można zobaczyć w wyjątkowym, urodzinowym filmie!
Kreatywne dawanie – podopiecznym pomaganie!
Są 5 urodziny - muszą być i prezenty. Portal Helpuj.pl zachęca wszystkich, aby z tej okazji założyć wyzwanie i razem wspierać podopiecznych Fundacji Avalon. Zuzanna Makowska, koordynatorka portalu, objaśnia na czym polega ta forma pomocy:
“Możesz zadeklarować, że zaśpiewasz piosenkę, opublikujesz tomik poezji, zrobisz coś dowolnie szalonego, jeśli zbierzesz założoną kwotę na konkretną zbiórkę. W portalu Helpuj.pl zachęcamy do zakładania wyzwań, ponieważ chcemy, aby pomaganie zawsze łączyło się z radością i uśmiechem. To jak, podejmujesz wyzwanie na nasze piąte urodziny?”
Wyzwanie oraz zbiórkę można założyć na stronie internetowej: https://helpuj.pl/. Dołącz do grona helperów i pomóż nam pomagać!

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.