Pomaganie w pięknym stylu! Akcja „Daj włos!” w Atrium Targówek
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, warszawskie centrum handlowe Atrium Targówek przeprowadzi akcję „Daj włos!” na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Już 8 i 9 marca, odwiedzające galerię kobiety będą mogły poddać się darmowej metamorfozie i ściąć włosy dla osób dotkniętych chorobami nowotworowymi!
Początkiem marca odwiedzające centrum handlowe Atrium Targówek kobiety będą mogły wziąć udział w akcji charytatywnej, której beneficjentkami są pacjentki zmagające się z chorobami onkologicznymi. Klientki warszawskiej galerii w tych dniach będą mogły wziąć udział w bezpłatnej metamorfozie i ściąć włosy, które następnie w formie peruk podarowane zostaną potrzebującym.
Do udziału zapraszamy kobiety, które mogą ściąć co najmniej 35 cm niefarbowanych włosów, mają wielkie serca i chcą zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. W trakcie akcji będzie również możliwość wpłaty datku na zakup peruk z włosów syntetycznych.
Strefa metamorfoz zlokalizowana będzie w pobliżu kawiarni Starbucks oraz drogerii Douglas i dostępna 8 i 9 marca, w godzinach 12.00 – 18.00. Nie bądź obojętna i wesprzyj akcję, a przy okazji spraw sobie nowy look!
Więcej informacji na temat wydarzenia oraz aktualnej oferty centrum można znaleźć na stronie centrum.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.