Komunikaty PR

Pomóżmy małej Oliwce odzyskać sprawną rękę. Brakuje tylko 15 000 zł!

2020-08-11  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.15 MB )

Oliwia ma zaledwie pięć lat i w ostatnich dniach wiele wycierpiała. W wypadku samochodowym jej mama złamała kręgosłup, a ona uszkodziła rękę. Co prawda dziecko przeszło już skomplikowaną operację, ale aby odzyskać pełną sprawność potrzebny jest zabieg wszczepienia Integry (sztuczna skóra). Nie jest on refundowany przez NFZ. Rodzina dziewczynki potrzebuje 15 tysięcy złotych. W zbiórkę pieniędzy włączyło się Stowarzyszenie „Obok Nas”.

- To z jednej strony dość pokaźna kwota, z drugiej wierzę w wielkie serca mieszkańców naszego regionu, którzy już nieraz udowodnili, że niemożliwe stało się możliwe. Sprawa jest dość pilna, ponieważ szansą na całkowite wyleczenie Oliwki jest operacja, która musi się odbyć jeszcze w tym tygodniu – w czwartek, najdalej w piątek – mówi dr Adam Hermanowicz, chirurg dziecięcy z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego.

Podczas dziewięciogodzinnej operacji jaką już przeszła dziewczynka w UDSK, lekarzom udało się odtworzyć wszystkie nerwy, ścięgna i naczynia. Teraz zaś potrzebna jest kolejna operacja: przeszczep sztucznej skóry Integra, który pozwoli odzyskać Oliwii sprawność w ręce. Na czym polega ten zabieg?

- Najprościej mówiąc to rusztowanie dla naczyń skóry. Usuwamy fragment, gdzie jest rana oparzeniowa i na przygotowane podłoże wszczepiamy, można powiedzieć, silikonowy szkielet. Sztuczna skóra przerasta po tym szkielecie nasze własne komórki, w efekcie czego odtwarza się warstwa skóry właściwej. To jest gwarancją tego, że dziewczynka odzyska w pełni sprawną rękę, a blizny z biegiem czasu będą niewielkie - tłumaczy dr Adam Hermanowicz.

Operację przeprowadzą ortopedzi i chirurdzy z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, którzy niedawno w ten sam sposób pomogli innej dziewczynce. To doświadczenie gwarantuje, że będzie to zabieg na najwyższym, światowym poziomie.

Pieniądze można wpłacać na konto Stowarzyszenia „Obok Nas” z dopiskiem: Integra dla Oliwki.

Numer konta:  34 1160 2202 0000 0001 4350 6648 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego
2024-06-25 | 08:39

Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.