Komunikaty PR

Powitaj wiosnę w pełni sił

2022-02-11  |  12:00

Wiosenne osłabienie – najczęstsze przyczyny i objawy

 

Wiosenne przesilenie często pozbawia nas sił, powoduje nadmierne zmęczenie i problemy z koncentracją. Wiele osób skarży się w tym czasie na rozdrażnienie, kołatanie serca i dziwne uczucie wewnętrznego niepokoju. Wszystkie te objawy mają swoje przyczyny. Szybkie przejście z jednej pory roku w drugą i nagła zmiana temperatur, nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Podczas zimy zwykle jesteśmy mniej aktywni i znacznie mniej czasu spędzamy na zewnątrz, nie tylko z powodu niskich temperatur, ale również znacznie krótszego dnia. Gdy nagle nadchodzą cieplejsze dni, z dnia na dzień zrzucamy z siebie ciepłe kurtki i płaszcze, a nagłe skoki temperatury to szok dla organizmu. Osłabienie wynika też z faktu, że zimą zwykle nasza dieta jest uboższa w witaminy i minerały, a brak słońca sprzyja obniżeniu poziomu witaminy D. Zmienna pogoda i znaczne skoki ciśnienia jeszcze bardziej utrudniają tę sytuację.

 

Nie dajmy się przesileniu!

 

Przesilenie może być odczuwalne nawet przez kilka tygodni. Do najczęściej wymienianych objawów należą: zawroty głowy, osłabienie, senność, rozdrażnienie i niższa odporność. W tym trudnym dla naszego organizmu czasie powinniśmy w sposób szczególny o siebie zadbać. Dieta bogata w owoce i witaminy, regularna dawka aktywności fizycznej, a także suplementacja witaminą C i D oraz kwasami omega 3 i omega 6 to klucz do sukcesu. Istotną kwestią jest również to, aby słuchać swojego organizmu – jeśli domaga się odpoczynku, warto zwolnić tempo i nie przeciążać go. Kolejnym skutecznym sposobem na poprawę samopoczucia, jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Niestety obecnie zawartość witamin i składników mineralnych w warzywach i owocach jest znacznie niższa, niż miało to miejsce kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu. Dlatego warto zaufać odpowiedniej suplementacji. Ważne jednak, abyśmy świadomie wybierali najwyższej jakości suplementy, które charakteryzują się udowodnioną skutecznością, bogatym składem oraz przede wszystkim w pełni naturalnymi i certyfikowanymi składnikami. Właśnie taka jest VitaC od DuoLife.

 

Wesprzyj swój organizm naturalną witaminą C

 

Witamina C to źródło zdrowia, energii i dobrego samopoczucia – jednak wyłącznie pod warunkiem, że nie jest w żaden sposób modyfikowana, dzięki czemu utrzymuje swą naturalną postać. Czy chcąc spożywać naturalną witaminę C, musimy codziennie jeść cytrusy? Jest to dobra metoda, jednak pamiętajmy o tym, że obecnie zawartość witamin w owocach jest znacznie niższa niż jeszcze kilkanaście lat temu. Aby zapewnić sobie odpowiednią podaż witamin, musielibyśmy codziennie jeść po kilka kilogramów owoców. DuoLife VitaC, która dzięki swej wyjątkowej formie pozwala na zaspokojenie 100% zapotrzebowania na tę witaminę, jedna porcja jest odpowiednikiem niemal kilograma cytryn. Tym samym pozwala na utrzymanie optymalnego stanu organizmu i wyraźne wzmocnienie układu immunologicznego.

 

Niebagatelną rolę odgrywa tu bogaty skład, który został skomponowany tak, by maksymalnie wspierać organizm nawet w momentach, gdy jest wystawiony na próbę. Za skuteczność DuoLife VitaC odpowiadają:


Acerola jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C. Jeden jej owoc zawiera tyle naturalnej witaminy C, co kilogram cytryn! Uznana jest również za silny antyoksydant, który uelastycznia skórę oraz przeciwdziała jej starzeniu.

Dzika róża zawiera 30-40 razy więcej witaminy C niż słynące z tego cytrusy. Owoce Dzikiej róży to niezastąpione źródło łatwo przyswajalnych witamin, kwasów organicznych, soli mineralnych i przeciwutleniaczy, dzięki czemu wykazuje działanie wzmacniające cały organizm.

Jagody CamuCamu to prawdziwa skarbnica naturalnych witamin. Zawierają one minimum 2500 mg naturalnej witaminy C w 100 gramach, co stanowi niemal 2% ich własnej masy! Dodatkowo są bogate w przeciwutleniacze, wzmacniające cały układ immunologiczny.

Innowacyjne połączenie biologicznie czynnych, naturalnych składników zawartych w DuoLife Vita C, niezawierających żadnych konserwantów oraz stabilizatorów smaku, gwarantuje najwyższą jakość produktu i zwiększoną przyswajalność.

 

Nie dajmy się wiosennemu przesileniu i czerpmy z pierwszych cieplejszych dni garściami. Naturalne wsparcie organizmu to klucz do sukcesu w walce o zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Więcej informacji na myduolife.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.