Komunikaty PR

Premiera "Walki o oddech" - relacji zza drzwi szpitala covidowego

2022-04-01  |  18:00
Biuro prasowe

20 marca odbyła się premiera książki “Walka o oddech”, napisanej w pierwszoosobowej narracji przez lekarza walczącego od pierwszego dnia epidemii, publikującego pod pseudonimem Tomasz Rezydent. To zaproszenie czytelnika na dyżur na jednym z najcięższych oddziałów covidowych w Polsce, podczas którego wola życia i heroizm mieszają się z ludzkimi dramatami i bezsilnością - chorych, jak i personelu. Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, stanowi kontynuację “Niewidzialnego Frontu”, debiutanckiego sukcesu autora. 

"Walka o oddech" to zapis dzień po dniu, a czasem i minuta po minucie, walki ze straszliwym wirusem, który na oczach autora zabrał życie ponad 350 osób. Respiratory, duszący się chorzy, ludzkie dramaty i pacjenci cudem wyciągnięci z pogranicza życia i śmierci - to codzienność przedstawiona na kartach książki. Autor przedstawia relację wypełnioną surowymi doniesieniami z pola walki jednostek, jak i sparaliżowanego systemu ochrony zdrowia z dwoma najgorszymi falami koronawirusa. Książka ukazuje zarówno słodki smak zwycięstwa, jak i gorycz porażki, budzi skrajne emocje: od przerażenia, zszokowania i obrzydzenia, po wzruszenie i łzy.   

Strach, ból i płacz. Najczęściej płacz rozpaczy, kiedy chorego na Covid-19 pacjenta nie udaje się uratować. Ale także łzy wzruszenia, gdy wygrywa walkę o oddech. Najnowsza książka Tomasza Rezydenta to wstrząsający zapis codziennej morderczej pracy na oddziale covidowym. Świadectwo cierpienia pacjentów, ale też wspaniałej, pełnej poświęcenia i pasji pracy lekarzy. I ostrzeżenie, że choć mijają kolejne fale pandemii, to wcale nie jest koniec dramatu - tak o książce “Walka o oddech” mówi Renata Kim, dziennikarka. 

Inspiracją do napisania książki dla autora była chęć stworzenia relacji “z pierwszej ręki”, prawdziwej, surowej, czasem brutalnej, pokazującej systemową frustrację, ludzką nieodpowiedzialność i bezsilność, która towarzyszyła lekarzom każdego dnia walki z pandemią. - Jednym z celów, który przyświecał mi podczas pisania, było skonfrontowanie otaczającej mnie szpitalnej rzeczywistości do “oficjalnych danych” i doniesień, które propagowane były przez osoby, które nigdy nie widziały duszącego się człowieka. Chciałem, aby moi czytelnicy stanęli na moim miejscu i poznali moją codzienność w pandemii: sale wypełnione pacjentami walczącymi o ostatnie hausty tlenu, respiratory i pikające urządzenia monitorujące życie. Za każdym razem, gdy sam przeglądam karty książki, ponownie czuję emocje, które wylały się ze mnie na papier. Myślę, że ich siłę poczują również moi odbiorcy.  - mówi Tomasz Rezydent, autor książki “Walka o oddech”. 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa BookEdit w największych księgarniach internetowych i stacjonarnych w Polsce 20 marca. Patronami medialnym książki są portale: nieczytasz.pl, poradnikzdrowie.pl oraz telewizja TVS. Więcej informacji o książce znaleźć można również na profilu Tomasz Rezydent w mediach społecznościowych. 

Tomasz Rezydent - (pseudonim literacki) - lekarz, mąż i ojciec, autor książki opisującej pierwszą falę walki z pandemią, pt. "Niewidzialny Front", która okazała się debiutanckim sukcesem. To lekarz z powołaniem, walczący od samego początku epidemii, wielokrotnie wypowiadający się dla radia i telewizji, aktywnie działający w mediach społecznościowych. Treści, które publikuje, szokują, wzbudzają podziw, ale i strach. Orędownik szczepień i przeciwnik teleporad, skupiony na badaniu i leczeniu chorych. 

BookEdit to wydawnictwo współpracujące z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki. Nakładem BookEdit ukazało się dotychczas 30 książek, m.in.: e-book “Pokonać siebie” Andrzeja Cichockiego, “Paranoja” Natalii Kostrzyckiej, “Ósmy kontynent” Mariusza Szeiba oraz “9 ognisk” Marka Tomalika.


 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

 

Marta Paczka

tel.: +48 796 996 211

e-mail: marta.paczka@goodonepr.pl

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.