Przez zdrowie do sukcesu
Michał Kort – ekspert implantologii, właściciel firmy stomatologicznej Implantik.
Zdrowie to niezbędny fundament sukcesu – jest źródłem wewnętrznej energii i wytrwałości, pozwala osiągać cele i cieszyć się życiem – mówi Michał Kort – właściciel firmy stomatologicznej Implantik.
Często mówi Pan o tym, że stan zdrowia ma bardzo duży wpływ na nasze sukcesy w życiu zawodowym. Na czym dokładnie polega ta relacja?
Odnoszenie sukcesów w życiu zawodowym wymaga wiedzy, wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu. Najczęściej uważamy, że sukces jest wynikiem predyspozycji mentalnych. Trudno się z tym nie zgodzić, trzeba jednak pamiętać, że wewnętrzna energia nie bierze się znikąd, a osiąganie trudnych celów jest wymagające również w sensie fizycznym. Często nie mamy świadomości tego, jak ważnym czynnikiem sukcesu jest ogólny stan zdrowia.Ani dobre samopoczucie, ani dobry stan zdrowia nie są możliwe, jeżeli nie zadbamy o właściwy stan uzębienia. Zresztą zdrowe zęby to nie tylko nasza wizytówka, to również zaproszenie do kontaktu, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Trudno sobie wyobrazić nawiązywanie relacji z zaciśniętymi zębami. Chore zęby i zły zgryz mogą być źródłem kompleksów, które wpływają na jakość aktywności zawodowej i zdolność osiągania celów biznesowych. Przy dzisiejszym poziomie konkurencji o powodzeniu ważnych projektów mogą decydować detale, a zdrowie zębów z pewnością detalem nie jest.
Pacjentom z pewnością chodzi zarówno o zdrowie, jak i o atrakcyjny wygląd
Czy nam się to podoba, czy nie, jesteśmy cały czas oceniani przez naszych klientów czy kontrahentów. I należy tu odróżnić dwie rzeczy. Ocenianie kogoś po wyglądzie jest źle widziane. Jednak zaniedbane zęby cały czas są i chyba zawsze będą odbierane jednoznacznie negatywnie. Z kolei zdrowy uśmiech może otworzyć duże możliwości, zarówno w biznesie i w życiu osobistym. Uśmiech jest wyrażeniem pozytywnych emocji, jest dobrze odbierany przez kontrahentów i współpracowników, zwiększa efektywność pracy w grupie, pozwala na zjednanie sobie ludzi i wzbudza zaufanie. Można powiedzieć, że we współczesnym biznesie uśmiech jest niezbędnym narzędziem, szczególnie dla menedżerów i liderów. Dla nich leczenie stomatologiczne to inwestycja, która zwróci się wielokrotnie.
Czy łatwo jest funkcjonować w tej branży? Jakie są perspektywy rozwoju?
Polski rynek usług stomatologicznych to dowód na to, że ochrona zdrowia może być innowacyjnym, dynamicznym biznesem. Klienci mają dostęp do wiedzy i coraz większe wymagania. Aby je spełnić potrzebne jest holistyczne podejście. Musimy być ekspertami od implantologii, protetyki i ortodoncji. Usługi stomatologiczne uzupełniamy zabiegami kosmetycznymi ułatwiającymi regenerację po ingerencji chirurgicznej. Trzeba też pamiętać o tym, że kompleksowego leczenia stomatologicznego nie da się przeprowadzić w jeden dzień. W niektórych wypadkach leczenie trwa nawet ponad tydzień. Dlatego nasza klinika ma własną bazę noclegową. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne dla pacjenta, ale również ułatwia pracę lekarzom i pozytywnie wpływa na jakość usług. Myślimy też o rozwoju i otwieraniu kolejnych placówek. W ten sposób będziemy mogli być bliżej pacjenta, ale również będziemy w stanie osiągnąć korzyści skali, które są niezbędne na tym bardzo konkurencyjnym rynku.

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.