Przychodzi baba do lekarza… i robi badania kontrolne
W najbliższy weekend, 15-16 marca, w Manufakturze będzie można przeprowadzić podstawowe badania kontrolne. Początek wiosny to dobry sezon, by zadbać o swoje zdrowie i profilaktycznie sprawdzić, w jakim stanie są m.in. nasz wzrok, ciśnienie czy poziom cukru.
Podstawowe badania kontrolne
15-16.03, godz. 12-20, rotunda galerii handlowej Manufaktury
W najbliższy weekend rotunda galerii handlowej Manufaktury wypełni się specjalistami z zakresu profilaktyki i ochrony zdrowia. To dobry moment, by skonsultować ze specjalistami swoje dolegliwości, a przede wszystkim przeprowadzić rutynowe, podstawowe badania.
Na stanowisku Enel-Med, który prowadzi własną przychodnię w Manufakturze, znajdzie się stoisko stomatologiczne i konsultacje z higienistką. W konkursach prowadzonych w tych dniach będzie można zaproszenia na wizyty w klinice – na bezpłatne przeglądy stomatologiczne, konsultacje ze specjalistami (ortodontyczne, protetyczne, implantologiczne) czy zniżki na same procesy leczenia stomatologicznego.
W sobotę (16.03) studenci Uniwersytetu Medycznego z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA będą prowadzić bezpłatne pomiary ciśnienia, glikemii przygodnej czy naukę samobadania piersi. Nie zabraknie też lubianego przez maluchy Szpitala Pluszowego Misia.
Na stanowisku Fundacji DKMS będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku i dowiedzieć się szczegółów o całym procesie, m.in. czy jakieś choroby lub tatuaże powodują, że nie można zostać dawcą. Laboratorium Medyczne Synevo poprowadzi pomiary ciśnienia czy BMI, a także będzie miało specjalną strefę dla najmłodszych i podarunki w formie voucherów badania.
Specjaliści z Family Optic zapewnią badania wzroku, a także szybką i profesjonalną diagnostykę chorób oczu. Na co dzień w ich salonie optycy pracują na najwyżej jakości sprzęcie, a dzięki szerokiemu asortymentowi, są w stanie dobrać najlepszą metodę korekcji wzroku. Na rynku pojawi się też krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, w którym będzie można się rejestrować, a następnie oddawać krew. Najbardziej pożądaną grupą w magazynach RCKiK jest obecnie A Rh+.
Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?
Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.