"Mnie to dotyka" - kampania NAOS i NIPiP
Od początku pandemii marka NAOS bacznie przyglądała się problemowi przykrych konsekwencji stosowania silnych środków dezynfekujących. Wśród personelu pielęgniarskiego ręce są najczęściej używanym „narzędziem pracy” podczas pełnienia obowiązków, a problemy ze skórą rąk są niejednokrotnie tak duże, że uniemożliwiają wykonywanie pracy i spełnianie wymaganych procedur medycznych.
W celu głębszego zbadania problemu i jego skali, we wrześniu 2021 przeprowadzono wśród pielęgniarek i położnych ankietę, która stanowi dziś ważny głos polskiej ochrony zdrowia. Z zebranych danych wynika m.in, że pielęgniarki i położne podczas pracy dezynfekują ręce nawet do 150 razy dziennie, a ponad 50% ankietowanych pracowników ochrony zdrowia dezynfekuje ręce w godzinach pracy co najmniej 16 razy każdego dnia!
Firma NAOS postanowiła nie tylko zbadać problem, ale także edukować na temat negatywnych aspektów dezynfekcji w środowisku pielęgniarek oraz położnych. Akcja „To mnie dotyka" stawia na jasną komunikację problemu związanego z bolesnymi skutkami dezynfekcji rąk.
Marka NAOS nie tylko definiuje problemy, ale też odpowiada na nie realnymi rozwiązaniami. Eksperci z dziedziny dermatologii i biologii, biorąc pod uwagę zmieniające się zasady higieniczne, opracowali produkt, który może sprostać wymogom pandemicznym. Biphase Lipo alcooliąue to odpowiedź laboratoriów badawczych na problem suchej, podrażnionej skóry. Dzięki ekobiologicznemu podejściu nawet bardzo częste korzystanie z Biphase Lipo alcooliąue nie osłabia naturalnej bariery skórnej, ale ją pielęgnuje. Preparat eliminuje 99,9% wirusów, bakterii i drożdży już w 30 sekund od aplikacji. Nie zostawia uciążliwego zapachu i nie nawarstwia się na skórze.
Produkt Biphase lipo-Alcoolique ma z założenia pomagać – 100% zysków z jego sprzedaży trafi do instytucji i organizacji zajmujących się badaniami na rzecz walki z pandemią. W ramach akcji „Mnie to dotyka” NAOS przekaże też ponad 5000 sztuk pełnowartościowych produktów biobójczych szpitalom na terenie całej Polski.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.