Komunikaty PR

Rusza jubileuszowy konkurs Pozytywnie Otwarci

2020-04-01  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Do pobrania doc ( 0.48 MB )

Warszawa, 1 kwietnia 2020 r.: Rozpoczynająca się dziś 10, jubileuszowa edycja konkursu Pozytywnie Otwarci to okazja dla NGO, samorządów oraz placówek ochrony zdrowia na zgłaszanie projektów dotyczących HIV/AIDS. Ekspercka Kapituła wybierze najlepsze pomysły na edukację i profilaktykę w tym obszarze, a twórcy zwycięskich projektów otrzymają finansowanie na ich realizację. Fundatorem grantów wynoszących do 20 tys. złotych jest firma Gilead Sciences Poland, która od pierwszej edycji konkursu przeznaczyła na ten cel łącznie około dwóch milionów złotych.

W tym roku Kapituła zaprasza do przesyłania projektów dotyczących następujących zagadnień:

  1. Edukacja w obszarze profilaktyki i testowania w kierunku HIV prowadzona na Facebooku, Instagramie, YouTube i/lub Twitterze.
  2. Działania wykorzystujące niestandardowe narzędzia komunikacyjne prowadzone w przestrzeni miejskiej lub podczas imprez masowych w celu zwrócenia uwagi Polaków na zagrożenie HIV.
  3. Prowadzona przez lekarzy chorób zakaźnych edukacja osób żyjących z HIV jako element podnoszenia poziomu ich wiedzy o możliwościach długiego i bezpiecznego życia z wirusem.
  4. Działania mające na celu zwiększenie liczby kobiet i ich partnerów testujących się w Polsce w kierunku HIV w trakcie całego życia, a nie jedynie podczas ciąży.

 

Biuro Organizacyjne konkursu przyjmuje zgłoszenia do 26 czerwca. W tym roku – wyjątkowo – prosimy o przesyłanie ich mailem w formie skanów na adres poczty elektronicznej biuro@pozytywnieotwarci.pl. Wszelkie szczegóły wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie internetowej Pozytywnie Otwarci.

„NIZP-PZH nieprzerwanie odnotowuje kolejne nowe zakażenia HIV. Tylko w okresie styczeń-wrzesień 2019 było ich 1091 w porównaniu do 1275 w całym roku 2018. Pamiętajmy, że HIV stanowi wciąż śmiertelne zagrożenie i tylko dzięki zastosowaniu właściwego leczenia można z nim żyć i traktować jak chorobę przewlekłą. Żeby się jednak leczyć trzeba o swoim zakażeniu wiedzieć. Edukacja dotycząca profilaktyki zakażeń HIV i ich potencjalnych konsekwencji jest kluczem do skutecznej walki z wirusem. Już od dekady staramy się wspierać najlepsze projekty edukacyjne w tym obszarze. Od początku istnienia konkursu Pozytywnie Otwarci nagrodziliśmy blisko sto projektów i sadzę, że wiele jeszcze przed nami. Jestem jednak przekonany, że wspólnie możemy pokonać HIV” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.