Komunikaty PR

Skonsultuj z Farmaceutą w CH Rondo

2022-04-07  |  17:00
Biuro prasowe

Bezpłatne porady, badania profilaktyczne oraz spora dawka wiedzy o zdrowiu – to wszystko czeka w Centrum Rondo w ramach akcji „Skonsultuj z Farmaceutą”. Wydarzenie jest dla klientów szansą, by wraz z nadchodzącą wiosną zadbać o swoje zdrowie.

Akcja odbędzie się już po raz kolejny, a tegoroczna edycja skupiona jest wokół tematu chorób tarczycy. Stanowiska specjalistów będzie można znaleźć w sobotę 9 kwietnia w godzinach 10.00-15.00 w pasażu pomiędzy sklepami Wólczanka i Rossmann.

Klienci Centrum Rondo będą mieli szansę poddać się pomiarowi glikemii, ciśnienia tętniczego oraz składu i masy ciała, co zdecydowanie warto zrobić w ramach profilaktyki. Dodatkowo będą mogli uzyskać porady farmaceuty oraz studentów medycyny ze Studenckiego Koła Naukowego Farmakognozji. Natomiast na najmłodszych czekać będzie dedykowany im kącik, w którym dzieci poszerzą swoją wiedzę o zdrowiu i pracy farmaceuty.

Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji „Skonsultuj z Farmaceutą”, odbywającej się w tym roku od 4 do 10 kwietnia. Przewiduje ona m.in. webinary, warsztaty oraz dedykowane tematowi lekcje szkolne.

Akcja jest objęta patronatem Dziekana Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK oraz Pomorsko-Kujawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. Wydarzenie tworzone jest we współpracy z TVP Bydgoszcz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.