Komunikaty PR

Soczewki progresywne ułatwiają życie

2022-01-27  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Renata
Walk PR

Dzielna 60
01-029 Warszawa
renata.sieron|walk.pl| |renata.sieron|walk.pl
+48 789 443 408
www.walk.pl

Niezależnie od wcześniej stwierdzonych wad wzroku, z wiekiem zaczynamy źle widzieć na bliskie odległości. Z pomocą przychodzą wtedy okulary progresywne.

 

Osoby w dojrzałym wieku, między 40. a 50. rokiem życia, niezależnie od wrodzonych czy nabytych w przeszłości wad wzroku, zaczynają mieć problemy z widzeniem z bliska. Za tę powszechną dolegliwość odpowiada prezbiopia (starczowzroczność): schorzenie związane z naturalnymi zmianami zachodzącymi w oku wraz z wiekiem. Pozornie najprostszym sposobem na prezbiopię są okulary do bliży, czyli „do czytania”, noszone często na zmianę z przepisaną wcześniej parą korekcyjną. Ale czy jest to najlepsze rozwiązanie?

 

Bezpieczne i wygodne rozwiązanie

Najlepszą opcją jest zastąpienie dwóch par okularów jedną z soczewkami progresywnymi. Soczewki progresywne to rozwiązanie korekcji wady wzroku jednocześnie do dali i do bliży. Powierzchnia soczewek dzieli się na kilka stref odpowiadających różnym odległościom. Pomiędzy tymi obszarami następuje płynne i wygodne dla oka przejście.

Górna część soczewek umożliwia widzenie przedmiotów położonych daleko, niżej jej moc przyrasta tak, by widzieć ostro odległości pośrednie (od kilku metrów do kilkudziesięciu centymetrów). Dolny obszar służy do czytania i patrzenia na odległość poniżej pół metra. Dodatkowo zapewniają estetyczny wygląd, ponieważ część soczewki progresywnej do bliskich odległości jest zupełnie niewidoczna. Z wyglądu okulary progresywne nie różnią się niczym od tradycyjnych okularów korygujących np. krótkowzroczność. – mówi Robert Grabowski, Dyrektor Medyczny Vision Express.

Początkowo soczewki progresywne mogą stanowić pewną trudność związaną z patrzeniem: trzeba się przyzwyczaić do poszczególnych pól widzenia odpowiadających za patrzenie do bliży, do dali lub pośrednie, bo każdy obszar jest innej mocy. Trwa to od kilku godzin do 3 tygodni w zależności od zdolności adaptacyjnych danej osoby i konstrukcji szkła progresywnego. Po krótkim okresie przyzwyczajania można cieszyć się z pełni komfortu i swobody: nie trzeba pamiętać o zabraniu pary „do czytania” ani korzystać z kilku par, by móc coś napisać czy przeczytać. Jedna para okularów progresywnych zapewnia wyraźne widzenie w każdych okolicznościach.

 

 

 

Jak dobrać soczewki progresywne?

 „Okulary do czytania” łatwo znaleźć w supermarketach czy aptekach, przez co panuje przekonanie, że wystarczy wybrać takie, w których widzi się wyraźnie. To błąd, każde szkła korekcyjne powinny być dobrane przez specjalistę: optyka lub optometrystę. Źle dobrane szkła mogą skutkować zmęczonymi oczami, bólami i zawrotami głowy czy zamglonym widzeniem.

W przypadku soczewek progresywnych profesjonalne podejście jest o tyle ważne, że produkt „szyty jest na miarę” czyli odpowiada precyzyjnie na potrzeby oka każdej osoby.  Specjalista podczas badania dokładnie sprawdza wzrok, wylicza wartość addycji etc. Dzięki temu okulary ze szkłami progresywnymi są dokładnie dopasowane do wymagań narządu wzroku konkretnej osoby. - podkreśla ekspert Vision Express.

Badanie pod kątem doboru soczewek progresywnych dostępne jest w każdym salonie Vision Express. Na badanie wzroku można zapisać się bezpośrednio w salonie, dzwoniąc na infolinię pod numer 801 909 900 lub na  www.visionexpress.pl.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Walk PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.