Komunikaty PR

Sportowcy ORLEN wspierają Zosię i Oliwiera w walce z chorobą

2022-08-26  |  09:00

Sportowcy sponsorowani przez ORLEN zaangażowali się w zbiórki charytatywne na leczenie 3-miesięcznej Zosi oraz 7-miesięcznego Oliwiera. Dzieci walczą z SMA, chorobą powodującą osłabienie, a nawet zanik mięśni. Na licytację przekazali m.in. kask Roberta Kubicy, przelot samolotem pilotowanym przez kapitana z ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny czy też przejazd bolidem wodnej Formuły 1 z Bartłomiejem Marszałkiem. Cały dochód z aukcji zasili zbiórki.

Sportowcy wspierani przez ORLEN połączyli siły, aby pomóc Zosi oraz Oliwierowi zmagającym się z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA), którego leczenie jest bardzo drogie. Fani sportu i nie tylko mają okazję wspomóc szczytną inicjatywę, a przy okazji wylicytować unikatowe pamiątki. W

przeznaczonym na aukcję wyjątkowym kasku Robert Kubica ścigał się podczas wydarzenia upamiętniającego 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Przedmiot został wylicytowany aż za 16 tys. zł.

W ramach zbiórki dla Oliwiera można zdobyć podwójny bilet na półfinał siatkarskich mistrzostw świata w Katowicach razem z koszulką męskiej reprezentacji z autografami kadrowiczów. Chłopca walczącego z chorobą można również wspomóc, biorąc udział w aukcji przelotu z pilotem ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny lub motolotnią z Wojciechem Bógdałem.

Już wkrótce na aukcję trafi również kolacja z trzykrotną mistrzynią olimpijską, Anitą Włodarczyk.

Na licytację dla Zosi przekazany został między innymi specjalny kask jedynego Polaka w F1H2O, Bartłomieja Marszałka czy przejazd bolidem motorowodnej F1.

Pomagający mieli też niepowtarzalną szansę wylicytować wizytę w parku maszyn podczas Speedway Grand Prix we Wrocławiu. Osobę, która wygra tę aukcję, oprowadzi po obiekcie dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik. W pakiecie razem ze zwiedzaniem znajdują się również dwa bilety na zawody na Stadionie Olimpijskim.

Link do licytacji dla Zosi: https://www.facebook.com/groups/762750810747497/permalink/1700316166990952/
Link do licytacji dla Oliwiera: https://www.facebook.com/groups/1728121917527468/permalink/1754168534922806/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.