Komunikaty PR

Sposób na suchy kaszel u malucha

2021-12-03  |  15:45
Biuro prasowe

Jesień to pora roku, w której wiele osób, w tym najmłodsi członkowie rodziny, zmaga się z uporczywym kaszlem. Źródeł ciągłego odkasływania może być wiele i wcale nie musi to być choroba, ale bez względu na pochodzenie tej dolegliwości maluchowi trzeba pomóc. Jak to zrobić?

Rodzajów kaszlu jest wiele, ale wszyscy rodzice wiedzą, że niezwykle uciążliwy jest napadowy suchy kaszel, który jest męczący i podrażnia gardło, zmuszając dziecko do bezustannych prób odkaszlnięcia. Suchy kaszel odbiera całej rodzinie sen, przez co wszyscy są zmęczeni i rozdrażnieni. Jak złagodzić ten uciążliwy objaw?

Na pewno pamiętamy syropy z buraków czy cebuli wytwarzane w domu przez nasze babcie. Możemy również sięgnąć po syropy sprawdzonej marki. Na rynku dostępne są syropy na suchy kaszel od zaufanych firm już dla dzieci od pierwszego roku życia. Do wyboru mamy na przykład wyroby medyczne Bobolen Porost Islandzki syrop na kaszel i Bobolen syrop na suchy kaszel z ekstraktem z prawoślazu. Oba produkty są przeznaczone dla dzieci od 1 roku życia.

Wyrób medyczny Bobolen Porost Islandzki Syrop na kaszel zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, który dzięki substancjom śluzowym powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Podawaj maluchowi syrop z porostu islandzkiego łyżeczką lub po rozcieńczeniu w herbacie albo ciepłej wodzie.

Bobolen syrop na suchy kaszel można podawać przy suchym kaszlu wywołanym nieżytem dróg oddechowych lub podrażnieniem śluzówki jamy ustnej i gardła.  W skład syropu wchodzi glicerol oraz ekstrakt z prawoślazu. Zawarte w ekstrakcie substancje śluzowe powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, łagodzą i chronią przed czynnikami drażniącymi. Opakowanie zawiera pipetę ułatwiającą odmierzanie porcji.

Oprócz udania się do apteki możemy też wdrożyć domowe sposoby, takie jak nawilżanie powietrza czy inhalacje wodą z solą fizjologiczną. Maluch powinien również dostawać bardzo dużo płynów. Warto też po prostu być z dzieckiem, odwracając jego uwagę od męczącego odkasływania poprzez wspólne zabawy i czytanie książeczek.

Bobolen Porost Islandzki syrop na kaszel – wyrób medyczny do stosowania przy suchym, drażniącym kaszlu. Zawarte w ekstrakcie z porostu islandzkiego substancje śluzowe powlekają błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Ponadto Bobolen Porost Islandzki zawiera cytrynian cynku – sól organiczną cynku, która jest bardzo dobrze przyswajalna przez organizm i łagodna dla żołądka. Produkt przeznaczony dla dzieci od 1 roku życia.

Bobolen syrop na suchy kaszel – wyrób medyczny do stosowania przy suchym kaszlu wywołanym nieżytem dróg oddechowych lub podrażnieniem śluzówki jamy ustnej i gardła. Zawarte w ekstrakcie substancje śluzowe z prawoślazu powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia i chroniąc ją przed czynnikami drażniącymi. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 1 roku życia. Dzieciom od 6 miesiąca do 1 roku życia syrop można podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie #DużoZdrowia dla Babć i Dziadków. Przyjdź na bezpłatne badania! Biuro prasowe
2022-01-20 | 11:00

#DużoZdrowia dla Babć i Dziadków. Przyjdź na bezpłatne badania!

W jednym miejscu, bez rejestracji, a co najważniejsze – bezpłatnie. Już w najbliższą sobotę w Magnolia Park z okazji Dnia Babci i Dziadka rusza dzień bezpłatnych badań i porad
Zdrowie Wyjątkowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka
2022-01-17 | 18:30

Wyjątkowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Czego potrzebuje senior?   Osoby starsze w sposób szczególny doceniają takie podarunki, które są od serca, przygotowane z myślą o nich i ich indywidualnych
Zdrowie TOP 5 prezentów dla zdrowia Babci i Dziadka
2022-01-17 | 01:00

TOP 5 prezentów dla zdrowia Babci i Dziadka

Już wkrótce święto tych, którzy całe życie otaczali nas troską i miłością - naszych babć i dziadków. Tego dnia warto docenić ich poświęcenie i podziękować im za

Więcej ważnych informacji

Media

Monika Richardson: Prawdziwi dziennikarze są już dzisiaj rzadkością. Często nie umieją pisać, to zawód wymierający

Byli dziennikarze i prezenterzy po odejściu z zawodu często próbują swoich sił w agencjach PR. Monika Richardson podkreśla, że w jej przypadku nie był to wybór, tylko konieczność. Kiedyś była gwiazdą Telewizji Polskiej, dziś jako specjalistka public relations realizuje projekty biznesowe, walczy o klientów i wie, że jest to bardzo trudny kawałek chleba. Prezenterka z żalem zauważa też, że na rynku jest coraz mniej dziennikarzy z prawdziwego zdarzenia, dla których ważna jest misja, którzy potrafią posługiwać się słowem i zachowywać obiektywizm.

Problemy społeczne

Pandemia przyspieszyła rozwój rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Coraz częściej Polacy są skłonni płacić za nie z własnej kieszeni

Po III kwartale 2021 roku wartość składki przypisanej brutto na prywatne ubezpieczenia zdrowotne przekroczyła 760 mln zł. To nieduży wydatek w porównaniu z kosztem usług medycznych opłacanych prywatnie przez pacjentów, który w 2020 roku wyniósł 44 mld zł. Liczba Polaków korzystających z prywatnych pakietów medycznych zwiększyła się o 17 proc. rok do roku, do czego wydatnie przyczyniła się także pandemia. Zdrowie już wcześniej było jednym z głównych obszarów trosk polskich respondentów, a w ubiegłym roku udział osób, dla których przedmiotem największej obawy jest brak dostępu do usług medycznych, wzrósł o 5 pkt proc. i przekroczył 70 proc.

Żywienie

Health coach: Często poczucie głodu wywołują stres i emocje. Aby rozpoznać prawdziwy głód, trzeba się wsłuchać w potrzeby swojego organizmu

Najczęściej mówi się o dwóch rodzajach głodu – fizjologicznym i emocjonalnym. By sięgnąć po jedzenie i dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych, trzeba więc wsłuchać się w jego potrzeby. Musimy się zastanowić, kiedy jedliśmy ostatni posiłek, czy był wystarczająco zbilansowany i czy nie jesteśmy właśnie w jakiejś sytuacji stresowej, która może być mylnym sygnałem. Wszelkie decyzje żywieniowe powinny więc być podejmowane z rozwagą.