Komunikaty PR

Strefa czystego powietrza Samsung - oddychaj na zdrowie

2022-12-09  |  12:30
Biuro prasowe

Osłabienie, problemy z koncentracją, bóle głowy, podniesione ciśnienie – to wszystko mogą być objawy niedotlenienia organizmu. Odkryj moc czystego powietrza od Samsung, wypróbuj ćwiczenia oddechowe proponowane przez Karolinę Erdmann - joginkę i autorkę metody treningowej Yoga Beat - i odzyskaj życiową siłę i energię.

Na co dzień dbamy o to, co znajduje się na naszym talerzu, sprawdzamy etykiety i składy kosmetyków, staramy się dokonywać świadomych wyborów zakupowych. Chcemy być bardziej slow, jednak czasem tempo, jakie narzuca rzeczywistość, nie pozwala tak naprawdę odetchnąć. No właśnie – kiedy ostatnio zastanawialiśmy się nad swoim oddechem? Czym właściwie jest prawidłowe oddychanie i jakie korzyści może nam przynieść?

Nasze płuca - naturalne filtry

Każdej doby nasze płuca wypełniają średnio 22 tysiące oddechów, a my bardzo często nie jesteśmy świadomi nawet jednego z nich. Tymczasem prawidłowe oddychanie ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet długość życia. Głęboki, naturalny oddech wyrównuje pracę serca, wątroby, układu pokarmowego oraz centralnego układu nerwowego, pomaga rozładować stres, skutecznie relaksuje i obniża ciśnienie krwi, ułatwia usuwanie toksyn i wzmacnia system odpornościowy. ​

Układ oddechowy, krwionośny i nerwowy są ze sobą ściśle powiązane. Chociażby krótkotrwały problem jednego z nich powoduje w krótkim czasie zaburzenie pracy pozostałych. Jeśli mamy płytki oddech, zwykle w wyniku stresu, to do krwi trafia mniej tlenu. Na skutek nagłych emocji przyspiesza także nasze tętno. Do błędnych nawyków w oddychaniu możemy zaliczyć nie tylko zbyt płytki oddech, ale także oddychanie przez usta. Nie możemy zbagatelizować zaleceń dotyczących prawidłowego oddychania, jak i roli oczyszczaczy powietrza w naszym otoczeniu” – mówi Dorota Sands, alergolog, pediatra i pulmonolog.

Potęga świadomego oddechu

Prawidłowe oddychanie w jodze jest podstawą do osiągnięcia równowagi ciała i ducha. ​Nawet 5-10 minut ćwiczeń oddechowych to 100 oddechów, które mogą zmienić nasze życie na lepsze. Zgodnie ze zdaniem specjalistów większość z nas utraciła dziecięcą naturalną umiejętność oddychania już po 3 roku życia.  Na szczęście, dzięki regularnym ćwiczeniom, możemy ją odzyskać.

 

Początkujący wykonują szereg ćwiczeń, które mają na celu poprawienie harmonii oddychania. Pierwsze, najbardziej popularne ćwiczenie oddechowe wiąże się ze sposobem nabierania tlenu. Należy znaleźć ciche pomieszczenie i położyć się na plecach. Jedną rękę położyć pod mostkiem, a drugą na klatce piersiowej. Następnie zamknąć oczy i zacząć swobodnie oddychać. Jeżeli porusza się wyłącznie ręka, która znajduje się na klatce piersiowej, oznacza to, że musimy pracować nad pogłębieniem oddechu. W tym celu trzeba najpierw nabrać powietrza do brzucha, następnie do klatki piersiowej, a w końcu do gardła i nosa. Wydech powinien być miarowy i powolny. Kolejnym krokiem jest zmiana kolejności. Całe ćwiczenie należy wykonywać przez 3 minuty” – mówi Karolina Erdmann, joginka i trenerka, autorka metody treningowej Yoga Beat.

Aż chce się oddychać

Niestety, nie ma mowy o zdrowym oddychaniu, jeśli oddychamy zanieczyszczonym powietrzem. Dzięki obecności w domu skutecznego oczyszczacza powietrza różnicę w samopoczuciu odczujemy niemal od razu. Gdy nauczymy się panować nad naszych naturalnym oddechem, obecność oczyszczacza w naszych domu będzie stanowiła przedłużenie ważnego i przyjemnego rytuału zdrowego, świadomego oddychania.

 

Możemy lepiej oddychać we własnych czterech kątach, dzięki połączeniu pracy naszych płuc i pracy oczyszczacza powietrza.” – dodaje Dorota Sands, alergolog, pediatra i pulmonolog.

Eksperci Samsung radzą, aby wybierając oczyszczacz powietrza do domu w pierwszej kolejności określić rozmiar powierzchni, którą chcemy oczyszczać, i pod tym kątem wybrać odpowiedni sprzęt. Zbyt duże urządzenie, w stosunku do metrażu, może spowodować nadmierny ruch powietrza, dlatego lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch lub trzech urządzeń o mniejszej wydajności niż jednego dużego. Ważnym parametrem jest współczynnik CADR określający wydajność oczyszczacza. Dobry oczyszczacz wymieni powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie w ciągu jednej godziny. W ocenie skuteczności brane są pod uwagę także filtry. Oczyszczacze powietrza Samsung wyposażone zostały w filtr wstępny, HEPA i węglowy. Każdy z tych filtrów odpowiada za usuwanie innych zanieczyszczeń, a działając wspólnie są w stanie wyeliminować je z dokładnością niemal do 100%*.

 

Oczyszczacze powietrza Samsung generują hałas na poziomie 18dB, dlatego nie zakłócą ani ćwiczeń fizycznych wymagających skupienia ani spokojnego snu. Zagwarantują za to zdrową regenerację organizmu w dzień i w nocy.

 

Więcej wskazówek od Karoliny Erdmann na temat prawidłowego oddychania, wraz z relaksującą praktyką jogi Better Sleep Flow, znajdziesz w materiale video: https://beatstudio.tv

 

Więcej informacji o oczyszczaczach powietrza Samsung można znaleźć pod linkiem: tlendobry.pl

 

Dorota Sands – alergolog, pediatra i pulmonolog, profesor dr hab. nauk medycznych, kierownik Zakładu Mukowiscydozy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Płuc w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

 

*Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84. Testowano w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Choroba rzadka? Tylko z nazwy! Biuro prasowe
2023-02-01 | 10:00

Choroba rzadka? Tylko z nazwy!

KFO od lat działa na rzecz pacjentów z chorobami rzadkimi, a od 2021 roku realizuje audyt wśród swoich organizacji członkowskich. Wynikiem tego działania jest raport
Zdrowie Po pierwsze - białko!
2023-02-01 | 08:30

Po pierwsze - białko!

Po pierwsze -  białko! Określa się je jako podstawowy i niezbędny budulec organizmu – i to wcale nie jest przesadzone. Zapotrzebowanie na białko u osoby zdrowej wynosi ok 70 g
Zdrowie POCZUJ MOC DOBRA! Weź udział w wyjątkowych aukcjach marki Lipton
2023-01-31 | 13:40

POCZUJ MOC DOBRA! Weź udział w wyjątkowych aukcjach marki Lipton

Marka Lipton już po raz szósty wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jeszcze tylko przez 9 dni można wziąć udział w wyjątkowych aukcjach i dołożyć cegiełkę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Seriale

Joanna Jabłczyńska: Rozpoczynając przygodę z serialem „Na Wspólnej”, postawiłabym wszystkie pieniądze na to, że nie będzie on trwał dłużej niż pięć lat. Nikt się nie spodziewał takiej popularności tej produkcji

Aktorka przyznaje, że plan „Na Wspólnej” traktuje jak swój drugi dom. Nie tylko dlatego, że spędza tam dużo czasu, ale także ze względu na rodzinną atmosferę, jaka panuje wśród kolegów po fachu i członków ekipy. Rolę w tym serialu Joanna Jabłczyńska dostała w wieku 17 lat. Z perspektywy dwóch dekad odczuwa satysfakcję, bo ta produkcja nie tylko pozwoliła jej doskonalić warsztat aktorski u boku mistrzów w tej dziedzinie, ale również przyniosła jej dużą popularność, co przełożyło się na kolejne propozycje zawodowe.

Zdrowie

Zachęty finansowe mogą zwiększyć wyszczepialność. Naukowcy nie zaobserwowali negatywnych skutków takich praktyk

Ludzie, którzy otrzymają niewielką kwotę za przyjęcie szczepionki, chętniej korzystają z takiej ochrony przeciw zakażeniom  dowodzą naukowcy z Uniwersytetu w Lozannie. Wyniki dwóch eksperymentów przeprowadzonych w Szwecji i Stanach Zjednoczonych nie wykazały negatywnych skutków takiej polityki. Jak twierdzą autorzy badania, ich praca może ułatwić decydentom podejmowanie decyzji co do stosowania zachęt finansowych w programach szczepień.

Teatr

Katarzyna Glinka: Kończę pracę nad scenariuszem własnej sztuki i piszę książkę. To będzie bardzo ciekawy rok

Aktorka nie lubi zbyt długo siedzieć bezczynnie, bo – jak przekonuje – praca i nowe wyzwania zawodowe dodają jej życiowego wigoru. Jej grafik zawodowy na najbliższe miesiące wypełniony jest więc po brzegi. Wkrótce rozpoczyna próby do nowego spektaklu w Teatrze Capitol, poza tym kończy prace nad scenariuszem własnej sztuki i pisze książkę.