Komunikaty PR

Strefa Rodzica w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy już otwarta!

2022-11-24  |  13:10
Biuro prasowe
Kontakt

Magdalena Fijołek
Still Like

Puławska 255/16
02-740 Warszawa
m.zaleska|stilllike.pl| |m.zaleska|stilllike.pl
795 002 284
https://stilllike.pl

W ramach programu Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom powstała kolejna przestrzeń dla najmłodszych pacjentów. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy został wyremontowany plac zabaw, który pozwoli dzieciom na chwilę zapomnieć o chorobie i przyspieszyć proces rekonwalescencji.

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski program społeczny zainicjowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach akcji na dziecięcych oddziałach polskich szpitali tworzone są przestrzenie dla maluchów i ich rodziców, które pozwalają odkrywać świat poprzez zabawę i spędzać czas z rodzicami. Dzięki miejscom takim jak Strefy Rodzica mali pacjenci mogą na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i w ciekawy sposób spędzać czas. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie. 

Otwarcie 41. Strefy Rodzica w Bydgoszczy odbyło się 23 listopada. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy plac zabaw zyskał nowoczesny, przyjazny dzieciom wygląd! Zabawki, które były tam wcześniej zostały zdemontowane i poddane renowacji, a następnie zamontowane według nowej koncepcji. Przyszpitalny plac zabaw został wzbogacony o dodatkowe zabawki, m.in. wieżę tematyczną. Poprzednia nawierzchnia piaskowa została zamieniona na nawierzchnię bezpieczną wylewaną dzięki Dyrektorowi Oddziału Północnego Rejonu 1 Budimex – Radosławowi Slesarowi, który pozyskał wsparcie firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A. Firma ta wykonała nawierzchnię pro bono. Dodatkowo, poprawiono estetykę ścieżek wokół placu zabaw, a także dokonano przycinki sanitarnej drzew w parku. W realizacji tych zadań duży udział mieli wolontariusze Budimex SA.

Z ramienia szpitala w wydarzeniu udział wzięli: Danuta Kurylak - Z-ca Dyrektora ds. Medycznych, Anna Kilczewska-Tysków - Z-ca Dyrektora ds. Finansowo-Ekonomicznych, Marlena Mania - Naczelna Pielęgniarka, Ewa Karwecka - Pielęgniarka Epidemiologiczna, Katarzyna Dankowska - Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości, Patrycja Kubiak - Kierownik Izby Przyjęć, Alicja Przybysz - Specjalista ds. Jakości. Jarosław Cegielski - Z-ca Dyrektora ds. Technicznych oraz Łukasz Lipiński - Kierownik Logistyki.

Głównego wykonawcę i sponsora projektu, firmę Budimex SA, reprezentowali: Radosław Slesar – Dyrektor Oddziału Północnego Rejonu 1, Dyrekcji Budownictwa Ogólnego, , Martyna Wróbel – Dyrektor Biura Komunikacji i Public Relations, Michał Wrzosek – Rzecznik prasowy, Michał Myzyk – Kierownik budowy, Anna Bazan-Korona – Specjalista ds. komunikacji oraz wolontariusze Budimex.

Każda nowo otwarta Strefa Rodzica daje nam wszystkim mnóstwo radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego, że na twarzach najmłodszych pacjentów będą gościć uśmiechy. To niezwykle ważny dla nas program. Strefy Rodzica powstały już w 40 miejscach w całej Polsce. Dziś otwieramy już 41. tego typu miejsce – tym razem jest to plac zabaw. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy będą z niego korzystać chociaż na chwilę zapomną o zmartwieniach. Kolejna Strefa Rodzica, tym razem w Ełku, jest w fazie przygotowywania, a w planach mamy także kolejne miejsca w całej Polsce. Program stale się rozwija, a my wraz z nim możemy uszczęśliwić dzieci i ich rodziców – mówi Martyna Wróbel, Dyrektor Biura Komunikacji i PR Budimex.

Obecna była także Dorota Czaja – ambasadorka programu.

- Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa, że mogę być częścią tak wspaniałego projektu. Wszystko co zaplanował Budimex, sprawia, że dzieci jak i rodzice mogą spędzać czas w szpitalu w milszej atmosferze. Zarówno Strefy Rodzica w szpitalu, jak i plac zabaw, który otwarty został dzisiaj przy placówce w Bydgoszczy, pozwala dzieciom choć na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i oddać dziecięcej radości. Cieszę się, że tego dnia jestem tutaj na miejscu i mogłam zobaczyć niejeden uśmiech – mówi Dorota Czaja.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Still Like
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.