Komunikaty PR

Strefa Rodzica w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy już otwarta!

2022-11-24  |  13:10
Biuro prasowe
Kontakt

Magdalena Fijołek
Still Like

Puławska 255/16
02-740 Warszawa
m.zaleska|stilllike.pl| |m.zaleska|stilllike.pl
795 002 284
https://stilllike.pl

W ramach programu Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom powstała kolejna przestrzeń dla najmłodszych pacjentów. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy został wyremontowany plac zabaw, który pozwoli dzieciom na chwilę zapomnieć o chorobie i przyspieszyć proces rekonwalescencji.

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski program społeczny zainicjowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach akcji na dziecięcych oddziałach polskich szpitali tworzone są przestrzenie dla maluchów i ich rodziców, które pozwalają odkrywać świat poprzez zabawę i spędzać czas z rodzicami. Dzięki miejscom takim jak Strefy Rodzica mali pacjenci mogą na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i w ciekawy sposób spędzać czas. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie. 

Otwarcie 41. Strefy Rodzica w Bydgoszczy odbyło się 23 listopada. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy plac zabaw zyskał nowoczesny, przyjazny dzieciom wygląd! Zabawki, które były tam wcześniej zostały zdemontowane i poddane renowacji, a następnie zamontowane według nowej koncepcji. Przyszpitalny plac zabaw został wzbogacony o dodatkowe zabawki, m.in. wieżę tematyczną. Poprzednia nawierzchnia piaskowa została zamieniona na nawierzchnię bezpieczną wylewaną dzięki Dyrektorowi Oddziału Północnego Rejonu 1 Budimex – Radosławowi Slesarowi, który pozyskał wsparcie firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A. Firma ta wykonała nawierzchnię pro bono. Dodatkowo, poprawiono estetykę ścieżek wokół placu zabaw, a także dokonano przycinki sanitarnej drzew w parku. W realizacji tych zadań duży udział mieli wolontariusze Budimex SA.

Z ramienia szpitala w wydarzeniu udział wzięli: Danuta Kurylak - Z-ca Dyrektora ds. Medycznych, Anna Kilczewska-Tysków - Z-ca Dyrektora ds. Finansowo-Ekonomicznych, Marlena Mania - Naczelna Pielęgniarka, Ewa Karwecka - Pielęgniarka Epidemiologiczna, Katarzyna Dankowska - Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości, Patrycja Kubiak - Kierownik Izby Przyjęć, Alicja Przybysz - Specjalista ds. Jakości. Jarosław Cegielski - Z-ca Dyrektora ds. Technicznych oraz Łukasz Lipiński - Kierownik Logistyki.

Głównego wykonawcę i sponsora projektu, firmę Budimex SA, reprezentowali: Radosław Slesar – Dyrektor Oddziału Północnego Rejonu 1, Dyrekcji Budownictwa Ogólnego, , Martyna Wróbel – Dyrektor Biura Komunikacji i Public Relations, Michał Wrzosek – Rzecznik prasowy, Michał Myzyk – Kierownik budowy, Anna Bazan-Korona – Specjalista ds. komunikacji oraz wolontariusze Budimex.

Każda nowo otwarta Strefa Rodzica daje nam wszystkim mnóstwo radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego, że na twarzach najmłodszych pacjentów będą gościć uśmiechy. To niezwykle ważny dla nas program. Strefy Rodzica powstały już w 40 miejscach w całej Polsce. Dziś otwieramy już 41. tego typu miejsce – tym razem jest to plac zabaw. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy będą z niego korzystać chociaż na chwilę zapomną o zmartwieniach. Kolejna Strefa Rodzica, tym razem w Ełku, jest w fazie przygotowywania, a w planach mamy także kolejne miejsca w całej Polsce. Program stale się rozwija, a my wraz z nim możemy uszczęśliwić dzieci i ich rodziców – mówi Martyna Wróbel, Dyrektor Biura Komunikacji i PR Budimex.

Obecna była także Dorota Czaja – ambasadorka programu.

- Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa, że mogę być częścią tak wspaniałego projektu. Wszystko co zaplanował Budimex, sprawia, że dzieci jak i rodzice mogą spędzać czas w szpitalu w milszej atmosferze. Zarówno Strefy Rodzica w szpitalu, jak i plac zabaw, który otwarty został dzisiaj przy placówce w Bydgoszczy, pozwala dzieciom choć na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i oddać dziecięcej radości. Cieszę się, że tego dnia jestem tutaj na miejscu i mogłam zobaczyć niejeden uśmiech – mówi Dorota Czaja.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie 3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Chorych na Zespół Marfana Biuro prasowe
2022-12-02 | 09:00

3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Chorych na Zespół Marfana

Zespół Marfana jest schorzeniem genetycznym polegającym na wiotkości tkanki łącznej. W związku  z tym, w każdym narządzie zbudowanym z tkanki łącznej mogą pojawić się
Zdrowie Centrum Medycyny Konopnej rozpoczyna współpracę z Fundacją Pokonać Endometriozę
2022-12-01 | 09:00

Centrum Medycyny Konopnej rozpoczyna współpracę z Fundacją "Pokonać Endometriozę

CMK - placówka specjalizująca się w świadczeniu usług związanych z leczeniem bólu, w tym w oparciu o terapie marihuaną medyczną, nawiązała współpracą z warszawską
Zdrowie Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb? Porady higienistki
2022-11-30 | 09:30

Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb? Porady higienistki

Pasta do zębów to jeden z nieodłącznych elementów codziennej higieny wszystkich ludzi. Jednak, aby służyła zdrowiu i dobrej kondycji jamy ustnej, powinna być dobrana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Roche

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Moda

Ochrona środowiska

Polscy naukowcy mają pomysł na ograniczenie strat ciepła w budynkach. Opracowali technologię termoizolacyjnych pokryć do szyb

Od 10 do 50 proc. ciepła w gospodarstwach domowych ucieka przez okna. Rozwiązaniem nie musi być ich wymiana, ale specjalna powłoka, która zwiększy termoizolacyjność szyby. Fizycy z Polskiej Akademii Nauk opracowali folie pokryte nanowarstwami tlenku cynku z domieszką glinu, które mogą zmniejszyć utratę ciepła nawet czterokrotnie. Dzięki temu znacząco spadnie także wysokość rachunków za ogrzewanie. Nowe rozwiązanie ma być znacznie trwalsze i tańsze niż dostępne dziś na rynku folie.

IT i technologie

Przekazywanie danych równie ważne dla medycyny jak dawstwo krwi czy narządów. Polacy budują globalną platformę do wymiany takich informacji

Dzięki tworzonej przez polski start-up platformie osoby, które chcą dla dobra medycyny podzielić się informacjami o swoim zdrowiu, będą mogły to zrobić w bezpieczny sposób. Dane przekazywane przez dawców będą anonimizowane i szyfrowane. Dzięki nim instytuty i ośrodki kliniczne na całym świecie zyskają bazę, na której będzie można m.in. tworzyć algorytmy diagnostyczne czy oceniać skuteczność projektowanych dopiero terapii.