Komunikaty PR

Strefa Rodzica w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy już otwarta!

2022-11-24  |  13:10
Biuro prasowe
Kontakt

Magdalena Fijołek
Still Like

Puławska 255/16
02-740 Warszawa
m.zaleska|stilllike.pl| |m.zaleska|stilllike.pl
795 002 284
https://stilllike.pl

W ramach programu Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom powstała kolejna przestrzeń dla najmłodszych pacjentów. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy został wyremontowany plac zabaw, który pozwoli dzieciom na chwilę zapomnieć o chorobie i przyspieszyć proces rekonwalescencji.

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski program społeczny zainicjowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach akcji na dziecięcych oddziałach polskich szpitali tworzone są przestrzenie dla maluchów i ich rodziców, które pozwalają odkrywać świat poprzez zabawę i spędzać czas z rodzicami. Dzięki miejscom takim jak Strefy Rodzica mali pacjenci mogą na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i w ciekawy sposób spędzać czas. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie. 

Otwarcie 41. Strefy Rodzica w Bydgoszczy odbyło się 23 listopada. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy plac zabaw zyskał nowoczesny, przyjazny dzieciom wygląd! Zabawki, które były tam wcześniej zostały zdemontowane i poddane renowacji, a następnie zamontowane według nowej koncepcji. Przyszpitalny plac zabaw został wzbogacony o dodatkowe zabawki, m.in. wieżę tematyczną. Poprzednia nawierzchnia piaskowa została zamieniona na nawierzchnię bezpieczną wylewaną dzięki Dyrektorowi Oddziału Północnego Rejonu 1 Budimex – Radosławowi Slesarowi, który pozyskał wsparcie firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A. Firma ta wykonała nawierzchnię pro bono. Dodatkowo, poprawiono estetykę ścieżek wokół placu zabaw, a także dokonano przycinki sanitarnej drzew w parku. W realizacji tych zadań duży udział mieli wolontariusze Budimex SA.

Z ramienia szpitala w wydarzeniu udział wzięli: Danuta Kurylak - Z-ca Dyrektora ds. Medycznych, Anna Kilczewska-Tysków - Z-ca Dyrektora ds. Finansowo-Ekonomicznych, Marlena Mania - Naczelna Pielęgniarka, Ewa Karwecka - Pielęgniarka Epidemiologiczna, Katarzyna Dankowska - Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości, Patrycja Kubiak - Kierownik Izby Przyjęć, Alicja Przybysz - Specjalista ds. Jakości. Jarosław Cegielski - Z-ca Dyrektora ds. Technicznych oraz Łukasz Lipiński - Kierownik Logistyki.

Głównego wykonawcę i sponsora projektu, firmę Budimex SA, reprezentowali: Radosław Slesar – Dyrektor Oddziału Północnego Rejonu 1, Dyrekcji Budownictwa Ogólnego, , Martyna Wróbel – Dyrektor Biura Komunikacji i Public Relations, Michał Wrzosek – Rzecznik prasowy, Michał Myzyk – Kierownik budowy, Anna Bazan-Korona – Specjalista ds. komunikacji oraz wolontariusze Budimex.

Każda nowo otwarta Strefa Rodzica daje nam wszystkim mnóstwo radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego, że na twarzach najmłodszych pacjentów będą gościć uśmiechy. To niezwykle ważny dla nas program. Strefy Rodzica powstały już w 40 miejscach w całej Polsce. Dziś otwieramy już 41. tego typu miejsce – tym razem jest to plac zabaw. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy będą z niego korzystać chociaż na chwilę zapomną o zmartwieniach. Kolejna Strefa Rodzica, tym razem w Ełku, jest w fazie przygotowywania, a w planach mamy także kolejne miejsca w całej Polsce. Program stale się rozwija, a my wraz z nim możemy uszczęśliwić dzieci i ich rodziców – mówi Martyna Wróbel, Dyrektor Biura Komunikacji i PR Budimex.

Obecna była także Dorota Czaja – ambasadorka programu.

- Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa, że mogę być częścią tak wspaniałego projektu. Wszystko co zaplanował Budimex, sprawia, że dzieci jak i rodzice mogą spędzać czas w szpitalu w milszej atmosferze. Zarówno Strefy Rodzica w szpitalu, jak i plac zabaw, który otwarty został dzisiaj przy placówce w Bydgoszczy, pozwala dzieciom choć na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i oddać dziecięcej radości. Cieszę się, że tego dnia jestem tutaj na miejscu i mogłam zobaczyć niejeden uśmiech – mówi Dorota Czaja.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bruksizm i nadwrażliwość zębów – jak poradzić sobie z tymi chorobami? Biuro prasowe
2024-04-17 | 01:00

Bruksizm i nadwrażliwość zębów – jak poradzić sobie z tymi chorobami?

Bruksizm, czyli niekontrolowane zgrzytanie zębami dotyka już ponad 30% ludzi. Czy jest spowodowany głównie przez stres? Jakie są skutki bruksizmu? Dlaczego choroba jest groźna i jak
Zdrowie „Jestem szczęśliwcem” HIVcast z osobą HIV+ już w sieci
2024-04-15 | 10:00

„Jestem szczęśliwcem” HIVcast z osobą HIV+ już w sieci

HIVcasty to seria rozmów na temat zdrowego życia z HIV. Pierwszy jest już dostępny na platformach Spotify oraz YouTube. Z Tomaszem Markowskim, aktywistą wyróżnionym
Zdrowie Dziecko?Chcemy...,ale potrzebna jest też męska część sukcesu
2024-04-15 | 09:30

Dziecko?Chcemy...,ale potrzebna jest też męska część sukcesu

Warszawa, 12 kwietnia 2024 r. Dziecko? Chcemy…, ale potrzebna jest też męska część sukcesu Pani Danusiu, mamy to! Okrzyku radości lekarza wybiegającego z sali po zabiegu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.