Strefa Rodzica w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy już otwarta!

Magdalena Fijołek
Still Like
Puławska 255/16
02-740 Warszawa
m.zaleska|stilllike.pl| |m.zaleska|stilllike.pl
795 002 284
https://stilllike.pl
W ramach programu Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom powstała kolejna przestrzeń dla najmłodszych pacjentów. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy został wyremontowany plac zabaw, który pozwoli dzieciom na chwilę zapomnieć o chorobie i przyspieszyć proces rekonwalescencji.
„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski program społeczny zainicjowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach akcji na dziecięcych oddziałach polskich szpitali tworzone są przestrzenie dla maluchów i ich rodziców, które pozwalają odkrywać świat poprzez zabawę i spędzać czas z rodzicami. Dzięki miejscom takim jak Strefy Rodzica mali pacjenci mogą na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i w ciekawy sposób spędzać czas. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie.
Otwarcie 41. Strefy Rodzica w Bydgoszczy odbyło się 23 listopada. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy plac zabaw zyskał nowoczesny, przyjazny dzieciom wygląd! Zabawki, które były tam wcześniej zostały zdemontowane i poddane renowacji, a następnie zamontowane według nowej koncepcji. Przyszpitalny plac zabaw został wzbogacony o dodatkowe zabawki, m.in. wieżę tematyczną. Poprzednia nawierzchnia piaskowa została zamieniona na nawierzchnię bezpieczną wylewaną dzięki Dyrektorowi Oddziału Północnego Rejonu 1 Budimex – Radosławowi Slesarowi, który pozyskał wsparcie firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A. Firma ta wykonała nawierzchnię pro bono. Dodatkowo, poprawiono estetykę ścieżek wokół placu zabaw, a także dokonano przycinki sanitarnej drzew w parku. W realizacji tych zadań duży udział mieli wolontariusze Budimex SA.
Z ramienia szpitala w wydarzeniu udział wzięli: Danuta Kurylak - Z-ca Dyrektora ds. Medycznych, Anna Kilczewska-Tysków - Z-ca Dyrektora ds. Finansowo-Ekonomicznych, Marlena Mania - Naczelna Pielęgniarka, Ewa Karwecka - Pielęgniarka Epidemiologiczna, Katarzyna Dankowska - Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości, Patrycja Kubiak - Kierownik Izby Przyjęć, Alicja Przybysz - Specjalista ds. Jakości. Jarosław Cegielski - Z-ca Dyrektora ds. Technicznych oraz Łukasz Lipiński - Kierownik Logistyki.
Głównego wykonawcę i sponsora projektu, firmę Budimex SA, reprezentowali: Radosław Slesar – Dyrektor Oddziału Północnego Rejonu 1, Dyrekcji Budownictwa Ogólnego, , Martyna Wróbel – Dyrektor Biura Komunikacji i Public Relations, Michał Wrzosek – Rzecznik prasowy, Michał Myzyk – Kierownik budowy, Anna Bazan-Korona – Specjalista ds. komunikacji oraz wolontariusze Budimex.
- Każda nowo otwarta Strefa Rodzica daje nam wszystkim mnóstwo radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego, że na twarzach najmłodszych pacjentów będą gościć uśmiechy. To niezwykle ważny dla nas program. Strefy Rodzica powstały już w 40 miejscach w całej Polsce. Dziś otwieramy już 41. tego typu miejsce – tym razem jest to plac zabaw. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy będą z niego korzystać chociaż na chwilę zapomną o zmartwieniach. Kolejna Strefa Rodzica, tym razem w Ełku, jest w fazie przygotowywania, a w planach mamy także kolejne miejsca w całej Polsce. Program stale się rozwija, a my wraz z nim możemy uszczęśliwić dzieci i ich rodziców – mówi Martyna Wróbel, Dyrektor Biura Komunikacji i PR Budimex.
Obecna była także Dorota Czaja – ambasadorka programu.
- Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa, że mogę być częścią tak wspaniałego projektu. Wszystko co zaplanował Budimex, sprawia, że dzieci jak i rodzice mogą spędzać czas w szpitalu w milszej atmosferze. Zarówno Strefy Rodzica w szpitalu, jak i plac zabaw, który otwarty został dzisiaj przy placówce w Bydgoszczy, pozwala dzieciom choć na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i oddać dziecięcej radości. Cieszę się, że tego dnia jestem tutaj na miejscu i mogłam zobaczyć niejeden uśmiech – mówi Dorota Czaja.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.