Komunikaty PR

Świąteczne postanowienia

2023-12-20  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.03 MB )

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to dobry czas na postanowienia dotyczące diety. Wiele osób zastanawia się w tym okresie nad swoim zdrowiem, samopoczuciem i kondycją fizyczną. Wprowadzanie zmian w nawykach żywieniowych jest wtedy naturalną potrzebą. Powinno odbywać się jednak stopniowo, a także z zachowaniem rozsądku. Zacząć można od wybierania zdrowych przekąsek oraz potraw przygotowywanych w domu na bazie pełnowartościowych składników.

Zdrowa dieta to podstawa lepszego samopoczucia. Dostarcza wszystkie niezbędne składniki odżywcze do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Obejmują one białko, węglowodany, witaminy, tłuszcze, minerały i błonnik. Zdrowa dieta nie tylko pomaga utrzymać odpowiednią masę ciała czy formę fizyczną, ale zmniejsza też ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych i wzmacnia odporność.

Według Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2022 tylko 19% badanych spożywa zbilansowane posiłki, które są zgodne z zaleceniami wynikającymi z piramidy żywienia. Jest zatem sporo do zrobienia, żeby te statystyki poprawić i przede wszystkim zadbać o zdrowie. Okres świąteczno-noworoczny jest doskonałą ku temu okazją. Warto zaplanować odpowiednią strategię minimum lub optimum i w zależności od indywidualnych potrzeb włączyć do codziennego menu produkty pełnoziarniste takie jak chleb, makaron, ryż czy płatki zbożowe. Oprócz tego należy rozszerzyć dietę o owoce i warzywa, które są bogate w witaminy, minerały i antyoksydanty. Świąteczne postanowienia powinny również uwzględnić produkty zawierające białko, czyli chude mięso, ryby, jaja czy rośliny strączkowe. Nie należy także zapominać o zdrowym tłuszczu, znajdującym się w olejach roślinnych, orzechach i nasionach. Ponadto osoby planujące zmiany w sposobie żywienia powinny pić dużo wody, a także jeść mniej i częściej, czyli co 3-4 godziny. W przypadku zdrowej diety istotne jest także ograniczenie do minimum przetworzonych produktów spożywczych, które są niezwykle ubogie w składniki odżywcze oraz mogą mieć negatywny wpływ na samopoczucie.

Ciekawie na tle zaleceń żywieniowych wypadają badania z 2023 roku dotyczące postanowień noworocznych. Według firmy analitycznej Insight Lab do najpopularniejszych obietnic Polaków zaliczają się: aktywność fizyczna (61%), zdrowe odżywianie (43%), oszczędzanie pieniędzy (41%) oraz systematyczne badania (33%). Wyniki te pokazują, jak ważną sprawą jest odpowiednie żywienie. W połączeniu z aktywnością ruchową może przynieść szereg korzyści i stworzyć lepszą jakość życia, poprawić samopoczucie, a także wzmocnić poczucie własnej wartości. Zdaje sobie z tego sprawę 77% badanych, którzy deklarują gotowość do zmiany przyzwyczajeń. Jeszcze lepiej wygląda to wśród osób w wieku 18-24 lata. W tej grupie podjęcie wyzwań noworocznych deklaruje 81% respondentów. A jaki jest najlepszy czas na postanowienia? 29% decyduje się na tego typu deklaracje w Sylwestra, a tylko 1% mniej badanych planuje działania dwa tygodnie wcześniej.

Okres świąteczno-noworoczny to czas składania sobie obietnic. Często dotyczą one aktywności fizycznej, zmian w żywieniu czy zrzucania zbędnych kilogramów. W SFD doskonale rozumiemy te potrzeby i dążymy do tego, aby pomóc naszym klientom im sprostać. W naszym sklepie online oraz sklepach stacjonarnych oferujemy aż osiem tysięcy zdrowych i smacznych produktów, w tym 3,5 tysiąca suplementów diety oraz odżywek pod własnymi markami. Nasze przekąski przeznaczone są dla szerokiego grona konsumentów. Cieszą się popularnością wśród sportowców, konsumentów dbających o zdrową i zbilansowaną dietę oraz osób chcących na co dzień kontrolować wagę ciała oraz stan swojej skóry czy włosów – komentuje Rafał Zakrzewski, członek zarządu SFD, lidera e-commerce w Polsce w branży suplementów diety.  

Postanowienia świąteczno-noworoczne dotyczące zdrowej diety nie zawsze są łatwe do zrealizowania. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Chicago, którzy stwierdzili, że tylko 8% osób udaje się utrzymać nowe cele żywieniowe przez co najmniej rok. Wraz z upływem kolejnych tygodni czy miesięcy motywacja do dotrzymywania obietnic zmniejsza się. Aby zwiększyć szanse na powodzenie, warto zdecydować się na realistyczne podejście i robienie mniejszych kroków, zamiast stawiania sobie wygórowanych oczekiwań. W dbaniu o zdrową dietę dobrym pomysłem będzie także poszukanie wsparcia u rodziny lub przyjaciół. W takich sytuacjach jest ono nieocenione i zwiększa prawdopodobieństwo realizacji założonego celu. Warto o to zadbać, bo aktywność fizyczna i zbilansowana dieta to najważniejsze, co można zrobić dla zdrowia i efektywnego funkcjonowania na co dzień.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.