Szpital Medicover z porodówką numer 1 w Polsce i na Mazowszu
Warszawski Szpital Medicover po raz kolejny został doceniony przez pacjentki w Rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku. W najnowszym zestawieniu zajął pierwsze miejsce na liście szpitali położniczych – zarówno w skali całego kraju, jak i w ramach województwa mazowieckiego. Wilanowski szpital spełnia kryteria drugiego stopnia referencyjności.
Zestawienie najlepszych porodówek w Polsce powstaje na podstawie ogólnopolskiej ankiety, którą kobiety z całego kraju wypełniają w ramach akcji „Głos matek", zainicjowanej przez Fundację Rodzić po Ludzku. W ramach formularza wypełnionego przez rodzące oceniane są m.in.: warunki obowiązujące na Sali, obsługa personelu, poczucie komfortu.
Ocena, którą w tegorocznym rankingu uzyskał Szpital Medicover to 81 w 100 punktowej skali. W Szpitalu Medicover największym uznaniem cieszyły się: wsparcie w karmieniu piersią, opieka okołoporodowa, postawa personelu, realizacja praw pacjenta oraz warunki w Szpitalu.
– Dziękujemy wszystkim rodzicom za okazane zaufanie i tak wysoką ocenę naszego Oddziału Położniczego. Dokładamy wszelkich starań by dzień narodzin był wyjątkowy, najpiękniejszy i pozostawił same pozytywne wspomnienia
– komentuje dr n. med. Ewa Kurowska, Kierownik Kliniki Położnictwa w Szpitalu Medicover.
Wielospecjalistyczny Szpital Medicover rokrocznie uwzględniany jest w podsumowaniu Fundacji Rodzić po Ludzku. W 2021 r. zajmował II miejsce w skali kraju i tak, jak obecnie – pierwsze miejsce na Mazowszu.
– Nasza stała obecność na szczycie zestawień najlepszych szpitali położniczych, to duże wyróżnienie, ale i ciągła mobilizacja do dalszego rozwoju. Jesteśmy zdeterminowani, by nadal podnosić poprzeczkę w zakresie opieki porodowej
– mówi Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.
– Posiadamy II stopień referencyjności, oferujemy pakiety prowadzenia ciąży oraz pakiety porodowe dopasowane do oczekiwań przyszłych rodziców, ale czynnikiem, bez którego komfortowe porody nie byłyby możliwe, to nasi ludzie. Dlatego też, każde przyznane nam wyróżnienie, to przede wszystkim zasługa naszego personelu
– dodaje.
Szpital szczyci się specjalistycznym zespołem – współpracą (często wieloletnią) z doświadczonymi lekarzami ginekologami i neonatologami oraz położnymi i pielęgniarkami neonatologicznymi. Parametr, na który często zwracają uwagę w swych poporodowych opiniach pacjentki Szpitala Medicover, to empatyczna troska ze strony personelu.
Szpital Medicover jesienią ub. r. ogłosił jubileusz Oddziału Położnictwa. We wrześniu na świat przyszedł tu 10-tysięczny noworodek.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.